Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha harapós kutyát szeretnék,...

Ha harapós kutyát szeretnék, azt nem csak veréssel tudom elérni, igaz?

Figyelt kérdés

Ezt hallottam, h így működik, de ez nem igaz, ugye?

Meg a gazdára támadás mennyire gyakori a harapós kutyáknál?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2014. nov. 3. 20:43
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
98%
Még mielőtt bármilyen kutyát is vennél, kérlek, tájékozódj, olvass nagyon sokat a kutyákról, mert nagy bajok lesznek...
2014. nov. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 sippara ***** válasza:
86%
Mit jelent, hogy egy kutya "harapós"?
2014. nov. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz az alatt, hogy "harapós kutya"?


Az a normális ha a kutya senkit nem enged be, illetve nem enged ki.

De ha TE engeded be az illetőt, akkor nem kell órák hosszat sipákolni, hogy megfogd a kutyát, meg láncra verd, meg ide-oda bezárd.


Odamész, kinyitod a kaput, és a kutya látja, hogy TE engedted be az illetőt, akkor max. megszagolja, és végig kíséri a ház bejáratáig veled.

DE! Nem ugrál, nem csipked, nem ugat.


Miért támadna a gazdájára a kutya?

2014. nov. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Veressel egy kiszamithatatlan kutyat lehet csinalni, aki lehet, hogy a gazdat megharapja, de a betorotol elfut. Ha hazorzot szeretnel, akkor arra megfelelo fajtak megfelelo vervonalaibol kell valasztani es kiegyensulyozott nevelest biztositani neki (kutyasuli!). De ennyi tudassal ne vegyel semmilyen kutyat, mert nem szeretnelek a hiradoban latni par ev mulva
2014. nov. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha idegbeteggé "nevelik" a kutyát, akkor gazdájára is támadhat, hiszen az neki nem "gazdája", csak kínzója. Egyébként a "harapós" kutyák mind nem kellően szocializáltak és neurotikusak.
2014. nov. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Nem akarom verni!!! Sztem nem ettől függ a dolog, ezért volt fura.
2014. nov. 3. 21:05
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Harmadik válaszoló vagyok.


Még mindig nem értem, mit értesz harapós kutyán.

A kutyát nem kell verni! Aki ezt mondta neked az egy elmebeteg! A gyereket sem vered azért, hogy szót fogadjon!

És tudom, hogy nem Te állítod ezt, de még egy pillanatig sem kell ilyenben hinned!


Nekem egy 4 éves rotim van. Bár nem kiskorától kezdve van nálunk, (kb. 2,5 éves volt), és sokkal több figyelmet, tanítást, és türelmet igényelt, mint egy kölyök.


Úgy képzeld el, hogy velünk családtagokkal úgy viselkedik, mintha egy kölyök cica lenne. Most is itt fekszik a szőnyegen. Tőle 20 cm-re a macska. De ha csak egy pisszenést is meghall, már rohan is ki, és morog-hörög, és majd kidönti a kerítést.


A Te általad kitalált "harapós kutya" NEM létezik!


A kutya ha érzi, hogy szeretik, és tudja, hogy NEM Ő a falkavezér, akkor mindent megtesz a gazdájáért.

Ergo, védeni fogja a portáját, a gazdáját.


DE!!! Vannak olyan dolgok amik ösztönösek, és vannak olyanok, amelyeket tanítani kell.

Tehát arra ne várj, hogy a kutya majd úgy fogja a betörőt, mint a kutyasuliban a csibészt, ha fogalma sincs az egészről.

2014. nov. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
1-es: a válaszod tetszene, de ide most azért jöttem, h tájékozódjak kutyás személyektől, akik értenek hozzá eléggé.
2014. nov. 3. 21:20
 9/26 A kérdező kommentje:

9-es: ilyesmit gondoltam én is harapós kutya alatt, ami neked van.


Most elméletileg karácsony környékén lesz kiskutyánk, sztem kéthónapos kb., s azt szeretnénk, ha ilyen lenne, s nem jelentene veszélyt senkire a betolakodókon kívül.

Ezt hogy lehet elérni? Elméletileg vmi nagy kuvaszszerű kutya, de azt mondta róla a gazdija, h nagyon nem menne olyan házba, ahol ez van. Elképzelni se tudom, h milyen lehet, de majd megmutatom, ha meglesz. :)

2014. nov. 3. 21:27
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
ha jó helyről van a kuvasz, akkor ilyen gond nem lesz vele. kemény kutyák, és tudják mi a dolguk.
2014. nov. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!