Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért annyira szelídek azok a...

Miért annyira szelídek azok a kutyák, akiket kiskoruktól kezdve ideiglenes befogadó nevelt vagy kiskorában menhelyen élt?

Figyelt kérdés
Mindegy egyes befogadott kutyánknál ezt tapasztaltuk, hogy mindegyik rendkívül szelíd volt! Keverék, fajtatiszta, tök mindegy volt! Nagymamámék is így jártak! Ha tehetnék, még a betörőt is megszeretgetnék... A kutyákat fél-1 éves kor körül hoztuk el, de akkor csak pár hetes korban lehet elhozni, ha fiatalon akarunk elhozni egy majdani házőrzőt? Sajnos elég gáz környéken lakunk!

2014. szept. 5. 01:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg ti eleve az ilyen típusú kutyákat nézitek ki, ők szimpatikusak, velük foglalkoztok. Amúgy a menhelyeken ugyanúgy vannak mindenféle típusú kutyák, csak gondolom a morcosabb arcúak mellett szó nélkül elmentetek, a csóválós-puszizós cukikhoz meg odamentetek haverkodni. Legközelebb őket is nézzétek meg, ha komolyabb kutya kell.

Nagyon gáz környékre viszont inkább riasztót és/vagy kamerát szerezzetek, mert a kutyát egy patkánymérges virslivel bármikor kiiktathatják, és ugyanúgy kipakolják a házat. Én is csak azért alszom nyugodtan, mert éjjel bent vannak a kutyák, meg ha elmegyünk itthonról, így még akár meg is tudják védeni a házat, meg túlélhetik a próbálkozást.

2014. szept. 5. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
neksm pl a befogadott, tavolsagtarto idegenekkel, es vedi a teruletet.
2014. szept. 5. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tapasztaltam összefüggést,ez véletlen.A legtöbb kutya jelez,ha idegen jön,viszont kevés az,amelyik akkor is bátor,ha a területére mennek.Ráadásul tervezett betöréseknél beetetik az állatot,úgyhogy nem számít.Plusz nem mindegyik fajta őrző védő,amit a gazdik annak szánnak,emellett azok is csak nagyobb korukra kezdenek területet védeni ösztönből.
2014. szept. 5. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A kutya természete nem azon múlik, hogy mikor hozzátok el, sőt, ha házőrzőt szeretnétek, kisebb a rizikó, ha felnőtt kutyát hoztok, de nem olyat, ami az első másodpercben képennyal, majd szépen megkér, hogy ugyan vakard már meg a hasát. A legtöbb kutya ugat, de amelyik nem bizalmatlan, vagy nem képzitek, az ha kinyílik az ajtó, odamegy az idegenhez is. Egy nagytestű, laikus által "félelmetesnek" tűnő, ugatós kutya jól funcionálna, ránézésre legalábbis, mert hát ott eleve bedől a történet, hogy kutyával házat őriztetni nem nagyon lehet. Aki be akar menni, az tudja a módját, hogyan intézze el a kutyát.
2014. szept. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
Eszembe jutott még egy aspektus, bár lehet nem állja meg a helyét: a menhelyi kutyák sok emberrel találkoznak (gondozók, látogatók, orvos, stb.) talán emiatt viszonylag jól szocializáltak és jól viselik idegen emberek jelenlétét, érintését.
2014. szept. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mi az egyik kutyánkat 1 évesen hoztuk el, a másikat fél évesen! Az egy éves rendkívül nagytestű volt, de szaladgált össze-vissza már akkor... a fél éves pedig rendkívül félős és tartózkodó volt, nehezen barátkozott, de az is aránylag nagytestű lett! Amit befogadtunk 6-7 évesen (egyszer csak az udvarunkon volt), az kisebb testű, de az sem nagyon őrzi a házat, mondjuk már szegénykém nagyon öreg, 12 év felé van :) Nem rég olvastam, hogy ideiglenesnél volt egy kutya és elaltatták, mert "harapós" volt... azt írták alá, hogy olyanokat vesznek gondozásukba és inkább nem altatják el őket, akik aranyosak és szerethetőek... Na meg ha megyek egy menhelyre, ott is mind jön szinte a rácsra puszilkózni, na jó, néhány azért távolságtartóbb, de ami kicsi és így nő fel, ilyen "cuki" kutyák közt szerintem az is olyan lesz felnőtt korában... :)
2014. szept. 8. 16:56
 7/7 anonim válasza:
A mi kutyusunk is menhelyrol volt,es abszolut nem volt idegenekkel szimpatikus,baratsagos...szerintem ez neveles kerdese, illetve,hogy lat-e viselkedesi mintat a szomszed kutyaktol stb. A csaladtagjait viszont orulten szerette. :)
2017. aug. 5. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!