Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nevelési kérdések? Segítség!

Nevelési kérdések? Segítség!

Figyelt kérdés

Lenne pár kérdésem:

1Hogyan tanitsam meg neki, hogy nem szabad kimenni a kapun?

Amivel próbâlkoztam:

-ha mentem valahiova es o is ki akart menni akkor raszoltam

-amikor mentem ki a kapun leültettem és mondtam neki h "maradj"

ez eddig szep es jo, mert nem ment ki, de ha jön a szomszéd vagy akárki és nem csukja be a kaput (nehezen jár ezert sokan nem tudják becsunki) olyankor úgyis kimegy.


2Behívás.

Az udvaron megy.

De ha pl kilógott az udvarról az utcára akkor hiába hívom, rám sem hederít, utána kell szaladjak.


3Séta közbeni figyelés.

Nemtudom h ezt kell-e tanítani.

Séta közben ha szólítom, akkor sem figyel rám, ő csak menne és menne.



4Ne menjen oda mindenkihez

Séta közben minden öregnénihez, babakocsihoz, mindenkihez odamenne és sokszor ezt az emberek nem szeretik.

-rá szoktam szólni és visszahúzom, de hiába


Kb ennyi lenne :) Előre is köszönöm !



2014. nov. 4. 12:18
 1/5 A kérdező kommentje:

Talán ha papagály vagy majom lenne akkor más kategóriába írtam volna.

Természetesen kutyáról van szó. Nagyon okos, és nagyon makacs is..

2014. nov. 4. 12:26
 2/5 anonim ***** válasza:
Az elsore csak a kapu zarasa a megoldas. A tobbi pedig falkavezer problema. Nem vagy eleg hatarozott, nincs tekintelyed, ezert amint van valami izgibb, mint rad figyelni, rogton a sajat feje utan megy. Vidd kutyasuliba es olvass sokat. Ajanlom Jan Fennelt es Cesar Millant.
2014. nov. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

3# a kutya nevelésére soha nem a verés a megoldás! Okos állat lévén ( akinek több esze van mint néhány embernek!) megjegyzi az intelmeket, teljesen felesleges ütni!


Kedves kérdező, tényleg a határozottság a megoldás. Erőteljesebb hangnem, plusz határozott akarat. Amikor szólsz, az valójában parancs legyen. Amikor pedig megcsinálta amit kértél, kapjon jutalom falatot, minden esetben. Ha ehhez szoktatod, gyorsabban fog tanulni, mintha más módszerrel tanítanád. :)

2014. nov. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Akkor megpróbálok magabiztosabban beszélni a kutyámmal.

Sajnos a kaput sokan nem tudják bezárni, ezért kifut az utcára és nem jön vissza még jutalomfalattal sem (!).. Félek hogy egyszer elfut valahova. Pedig en mindig figyelek rá, de ha épp mamámhoz jön egy vénasszony aki le sem szarja a kutyát, nem is szól a kifutott a kapun, akkor megeshet hogy a kutyusom elszalad valamerre..:(

2014. nov. 4. 13:20
 5/5 anonim ***** válasza:
31%

Jézusom, papagájt "LY"-nal... *facepalm*

Elvégezted te az általánost?

2014. nov. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!