Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szoktátok verni a kutyátokat...

Szoktátok verni a kutyátokat nevelési célzattal? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

2014. okt. 18. 12:14
1 2
 1/14 Andizsuzsi ***** válasza:
48%
Én nem, mert az enyém rendkívül érzékeny, egy keményebb rászólás bőven elég. Korom Gábor szerint a "kemény" kutyáknak viszont nem árt az a bizonyos makarenkói.
2014. okt. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
47%
Soha nem vertem meg egy kutyámat sem. Van, amelyik olyan érzékeny, hogy még egy legyintés sem kellett neki soha, elég volt a hangos szó és olyan is akad, akinek néha nap elkél egy nem fájdalmas, csupán figyelmeztető atyai orrbakoppintás. Többnyire tekintélyelvű nálunk az engedelmesség, ill. pozitív megerősítéssel érem el, semmint állandó fegyelmezéssel. Ettől függetlenül ha a helyzet úgy kívánja, hangos szóval, tiltással, szidással fegyelmezve vannak, ritkán kell testi fenyítést alkalmazni - ha igen, a kölyökkutyámnak elkapom a grabancát, a felnőttnek pedig a seggére csapok, max.az orrára koppintok. Szerintem egy kutya tiszteletét, engedelmességét nem veréssel kell kivívni, megfélemlíteni meg lehet, de annak semmi értelme nincs, az igazi tisztelet kölcsönös megbecsülésen, szereteten alapszik.
2014. okt. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

Konrad Lorenz írta az Ember és kutya című művében, hogy ő rendszeresen felháborodást keltett, mert a két kutyája közül az egyiket egy adott bűnért eltángálta, a másikra meg ugyanazért csak emelt hangon rászólt. Kutyája válogatja, hogy kinek hol az ingerküszöbe.


Nem vagyok az okkal-ok-nélkül való verés híve, de egy-egy kizökkentő vagy azonnali megtorlás jellegű pofon igenis belefér nálam. Pl. az egyik kutyám rám vicsorgott a csont felett, mire reflexből kapott egy nyaklevest és bevágtam a mosókonyhába. Soha többé nem fordult elő.

A másik kutyám meg annyira bele tudja élni magát a "hőbörgésbe", hogy egyszerűen se kép, se hang, nem reagál se a pórázrángatásra, sem a szóra, semmire. A múltkor pl. a faluban sétáltunk és két macska verekedett össze az út túloldalán nagy vernyogással. Na a kutyámnál ettől lement a függöny, szerintem a hangomat se hallotta meg, ment volna rendet tenni... Már attól féltem, hogy elránt, úgyhogy tenyérrel, nem durván, de lendületesen pofon vágtam. Úgy nézett rám utána, hogy "Jé, te még itt vagy? Bocs, elragadtattam magam, de már mehetünk."


Ami egy nagyon hasznos eszköz, az az összecsavart újság. Fájdalmat okozni képtelenség vele, viszont nagyot csattan és meglepi a delikvenst. Általában (szökőévente egyszer kényszerülök használni) nem is a kutyát ütöm meg vele, hanem a tenyerembe vagy a combomra csapok.


Viszont épp a múltkor röhögtem el magamat, miközben játszottam a kutyámmal és kicsit durvultunk: ő harapta a karomat, én meg ököllel püföltem az oldalát meg a combját, hogy csak úgy döngött, hogy játék közben sokkal többet és erősebben ütöm, mint nevelési célzattal valaha is. :)

2014. okt. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%
Shar pei-német juhász kan mix, néha muszáj testi fenyítést is alkalmaznom. Nagyon kemény, domináns kutya, én meg egy 55 kilós nő vagyok. Legutóbb nekiment egy másik kutyának, azért kapott. Nem verem agyon, mérget vennék rá hogy jóformán meg sem érzi, de neki a hangos szó nem elég, annál jóval makacsabb és önfejűbb. Rendszeresen feszegeti a határokat, menhelyi kutya, 2 éve van nálam.
2014. okt. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%
Nem vagyok a verés híve. Kemény kutyánál meg sem kottyan, érzékeny kutyát összetörhet. Ettől függetlenül volt, hogy elszakadt a cérna, és kaptak egy-egy ütést, de inkább a 'lelki terror' híve vagyok.
2014. okt. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
57%

azt kell megértetni a kutyával , hogy ha a gazdája hangosabban rászól, tudja, hogy akkor baj van. Mert ha minden kis dologért rákiabálunk, nem fogja tudni megkülönbözetni ,hogy mikor komoly a helyzet és mikor csak figyelmeztetjük. Ezzel rontotta el az egyik ismerősöm.

Megütni a kutyát pont olyan felesleges mint ha gyereket ütne meg az ember. Értelmesek és, ha úgy vannak taítva, akkor meg is értik, ha magyarázzuk nekik.

2014. okt. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%
Nekem tacsim van, bozzasztó rossz körülmények között élt fél m. láncon házikó nélkül. Sokszor verték, ez látszik is rajta. Ha netán oltat csinál akkor csak a fenekére szoktam húzni, de nem nagy erővel ( pl amikor a lovakat megpaskolják ).De amúgy meg nagy színészek. Multkor kimegyünk a kertbe cigizni, erre a tacsi meglátott egy macskát, és el akarta kapni. Hiába üvöltöttem rá. Ezért ugye bünti jár, mert mi szeretjük az állatokat, akár kóbor akár nem. Erre amikor utol értem hantatt vágta magát, és amikor meg akartam legyinteni, ( csak a kezem emeltem ) elkezdett hangosan sikítani, mint akit ölnek. Így paskolás sem volt, csak hozzáértem, de ez számára nagyon nagy bünti volt. Hatalmas színész. :-D
2014. okt. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%
Volt már, hogy az orrára koppintottam (erőteljesebben), mert annyira be volt gőzölve és akármit csináltam, nem figyelt rám. A másik kutyámnál meg volt már többször grabancrázás (ő érzékenyebb, nála ez válik be). Kifejezetten ütni-verni nem szoktam őket, nincs értelme, de mivel emberből vagyok, így megesik, hogy elfogy a türelem.
2014. okt. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
58%

Egyszer kapott egy nagy pofont, mikor áram alatt lévő vezetéket kezdett rágni. Azóta sem. Persze nem nagy kutya, minden problémát megoldana. De hosszú távon az a cél hogy tiszteljen, és nem az, hogy féljen. Ég és föld. :) Inkább grabancrázás, nyakörvvel arrébb pakolás, morgok (igazán nőies.... :D)

Szóval inkább máshogy próbálok hatni rá, megütni csak akkor, ha az élete múlik rajta.

2014. okt. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
50%
bevallom őszintén, hogy kétszer vertem ( igen, nem vagyok rá büszke, le lehet pontozni ) meg a kutyámat a "saját" érdekében. az első még kölyök korában volt: felfedezte a lakásban a vezetékeket. a házimozit 5!-ször kötöttem újra, ez még nem is verte ki nálam annyira biztosítékot ( sajnos mindig akkor tette, amikor nem voltam otthon, ezért nem tudtam azonnal tíltani-büntetni ), de amikor a feszültség alatt lévő sólámpát és az íróasztal lámpát rágta szét, hát akkor már elszállt az agyam. nem akartam arra haza menni, hogy "világít" a kutya. egyszer úgy jött ki, hogy 2 napig otthon voltam, és sikerült elkapnom vezetékkel a szájában. nah, akkor kapott a seggére a vezetékkel. azóta nagy ívben kerüli is. a második: kamaszkor elején elkezdte kergetni a kocsikat, és a szívverésem is elállt, amikor kiszaladt az útra. akkor ott a helyszínen kapott, nem is próbálkozott azóta a kocsikkal.
2014. okt. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!