Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám úgy tömbházlakás...

Hogyan tudnám úgy tömbházlakásban tartani a kutyámat, hogy mindkettőnknek jó legyen?

Figyelt kérdés

Most még kertesházban lakom, de nemsokára egy kétszobán tömbházlakásba fogok költözni és persze jönne velem a kutyusom is. Ő egy közepes termetű beagle keverék. Nyugodt természetű, szinte egész nap lustálkodik, de séta közben nagyon aktív.

Arra gondoltam, hogy veszek egy kutyaketrecet és ameddig én távol lennék, addig ő a ketrecben lenne (sajnos 7-8 órát vagyok távol és nincs akit megkérhetnék h vigyázzon rá).

Azert gondoltam erre a megoldásra, mert mindenhol azt olvasom, hogy a kutyák szeretik a kutyaketrecet és szivesen vannak benne.

Persze reggel- délben- este séta lenne.

Szerintetek ez így jó lenne ?

Esetleg van más ötletetek ?



2014. nov. 4. 14:03
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Ja és arra gondoltam, hogy már megvenném most a ketrecet és elkezdeném beleszoktatni, hogy ne legyen neki minden újdonság.

De ha azt mondjátok hogy nem kell, akkor lehet hogy igazatok van. ! :)

2014. nov. 4. 15:18
 12/18 anonim ***** válasza:
Amúgy az én kutyámnál pont az vált be, ha kinyitom a legtöbb ajtót, és szabadon jöhet-mehet, és főleg csekkolhatja a bejárati ajtót, neki ez a lényeg:) Amikor hazaérek, majdnem mindig a foteléből jön elő, de a lehetőség, hogy figyelje az ajtót, az meg kell legyen:) Ha bezárnám oda, ahol átalussza ezt a 8 órát, végig pánikolna, nem azért mert el akarna onnan mozdulni, hanem mert HA mégis akarna (soha nem akar:D), akkor nem tudNA. A szomszéddal közös a rácsunk, a mi 2 ajtónk van vele leválasztva a folyosóról, és ugye ő is nyitogatja. Na azt pl. biztos, hogy kimegy lecsekkolni a kutyám, ahogy azt is, ha megáll valaki az ajtó előtt, postás, ügynök, szomszédgyerek... Nem csinál mást ilyenkor, csak figyel az ajtó mögött ameddig elül a zaj, nade ha ezt nem tudná megtenni, nem tudná "ellenőrizni" hogy mi folyik ott, frusztrált lenne...
2014. nov. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ja, most olvastam az új bútort, gondolom a nappali ülőgarnitúra. Ezesetben csak a nappali ajtaját zárnám be, az összes többi szoba ajtaját kinyitnám, így lehetne szabadon az előszobában, konyhában, hálóban, stb. Bár én megfontoltabban választottam volna bútort:) A rágásra alapesetben nagyon jól ezek a jutalomfalattal megtölthető labdák-rágcsáló játékok, amik a kaja kipiszkálása miatt jó sok ideig lekötik a kutyát, Fressnapfban és hasonló boltokban biztos találsz ilyet. Jók még a nagyobb főtt csontok is. A Ti esetetekben viszont nem mondom ezeket 100% megoldásnak, mert még kölyök, tőlük azért nehéz elvárni hogy csak azt rágcsálják, amit direkt erre vettünk nekik. Viszont ezért is csinálnám a nappali elzárását, oda bemenekítheted a drágább vagy kényesebb bútorokat, amiket meg akarsz óvni. A lényeg szerintem az, hogy a lakás nagyjában járkálni tudjon, és figyelgethesse a bejárati ajtót:) Természetesen ha a nappalit elzárod tőle, akkor a többi szobában kell kiválasztanod az ő helyét, fekhellyel játékokkal, hogy oda bármikor el tudjon vonulni, akkor is, ha nem vagy otthon.
2014. nov. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Mivel kölyök, beszoktathatod ketrecbe. Ha nem tudod megoldani a lakásban olyan helyre tenni, amíg nem vagy otthon, ahol ne okozna kárt. Még jó pár hónapig rágcsálós korszaka lesz. Aztán, ahogy komolyodik, már nem is kell rázárni a ketrecajtót.
2014. nov. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Utolsó: Én is erre gondoltam :)

Sajnos (ebből a szempontból sajnos, mert amúgy nem) az egész lakás fel van újítva, mert az ezelőtti bútorok már nagyon nagyon régiek és elavultak voltak, szinte már muszáj volt mindent kicserélni.

A ketreces donlgot ki fogja bírni a kutyám, sőt szeretni is fogja, és miután leszokott a rágásról, a távollétemben a nappalin kívül majd akárhova bemehet.

Köszi mindenkinek a választ!!

De még lehet írni. Az első válaszolón kívül mindenkinek ment a zöld kéz !! :)

2014. nov. 4. 15:48
 16/18 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk is boxba van szoktatva az eblet de nincs lezárva. Nem tartom több órára jó ötletnek. Viszont pont a bútorok miatt az előszobába és a közlekedőbe lehet, csinálunk egy kisajtót, a lakás többi részébe nem mehet. Így van kb 7-8 nm tere meg a box.

Ami szuper az a kartondoboz erős illatú (füstöltcsont pl.) Jutalomrágcsával kilyuggattva hogy kijöjjön az illat. Na ezzel annyira elvan hogy nagyon és nem kell ezreket költeni játékra amit úgyis meg fog unni!

A szomszédoknak kezdésnek kedveskednék sütivel és elmondanám, hogy az első pár hétbe lehet nyüszítés és ugatás kérem a türelmüket!

Remélem segítettem :))

2014. nov. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Írtad, hogy félsz a rongálástól. Hol lakik a kutya? Ha meg tudod oldani a napi 2-3, több órás foglalkozást, nem lesz semmi baj!
2014. nov. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat !! meg tudom oldani, de csak suli után, előtte csak egy séta fér bele. :)
2014. nov. 5. 17:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!