Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyasétáltatás ügyben lenne...

Kutyasétáltatás ügyben lenne pár kérdésem - lakásos kutyagazdik, ti hogy vagytok ezzel? (persze kertes kutyagazdi is válaszolhat)

Figyelt kérdés

Ugyebár a kutyának napirend kell, de a séta felől tanácstalan vagyok. Alapban napi 3-4 séta lenne, esetleg pár perces lerohangálások, hogy elvégezze a dolgát, ha jelzi, hogy kell neki, de.

Teszem azt délután háromkor elviszem sétálni, a következő séta hatkor lenne. Mi van akkor, ha kint maradunk negyed hétig, akkor hozom be, és utána már csak késő esti pisilésre megyünk, esetleg később egy kisebb séta? Ez nagyon nagy baj?

Vagy mi van, ha nem napirend szerint is elviszem sétálni, mert szép az idő, én szeretnék egyet mászkálni a városban, de őt meg nem akarom itthon hagyni, és így mondjuk két eredeti napirendhez tartozó sétát is felborítunk?


Bocsi, ha hülye kérdés, eléggé kezdő kutyatartó vagyok. :)



2014. nov. 4. 16:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A napirend inkább a gazdinak segítség, neki kell beütemezni a tanulás, munka mellé mikor tud a kutyával több időt eltöltve sétára vinni.

A kutyánál az a fontos, hogy kell neki a mozgás, szüksége van arra, hogy megfelelően elfáradjon, de a kutyának nincs kifejlett időérzéke.

Vannak szükségletei, ezért az nem jó, ha a séta kezdete sokat csúszik, mert be fog arra állni, hogy amikor leviszed, elvégzi a dolgát is, de az nem probléma, ha tovább maradtok lent,nem kötelező időre hazavinni, ha jó az idő, akár egész nap lehet a szabadban lenni.

Jó az, ha minél többet vagytok a lakáson kívül, még arra is meg lehet tanítani a kutyust, hogy vezényszóra pisiljen (pl. egy hosszú kintlét végén, haza indulás előtt)

2014. nov. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Napirend ide, vagy oda: a kutya nem lesz depis attól, hogy egész nap a gazdájával csatangol. :)

Vidd le mindig, amikor kell, de azon felül bármennyit sétálhatsz vele.

A kutyád azt is túléli, ha a 6 órai séta eltolódik fél 7-re, 7-re.

Persze ez a szobatiszta kutyára érvényes.

"Bocsi, ha hülye kérdés, eléggé kezdő kutyatartó vagyok. :)" Hát tudod, inkább KÉRDEZZ, bármily hülyeséget is, minthogy CSINÁLJ hülyeséget.

2014. nov. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első, mégis ki a jó franc mondta, hogy nem szedem össze, mi?! Igen, leviszem szaratni a kutyát, mert azt úgy kell. Neked nincsen, igaz?

(oké, bocsánat mindenkitől - az elsőtől kivéve - ezen most kicsit kiakadtam.)


Második, nagyon köszönöm! :)

2014. nov. 4. 16:43
 4/8 A kérdező kommentje:
Hármas, neked is köszönöm! :)
2014. nov. 4. 16:43
 5/8 anonim ***** válasza:
Az 51%-os egesz nap itt trollkodott, remelem, hamarosan kitiltjak. En minden alkalommal jelentem.
2014. nov. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Szilvi & Argos ***** válasza:

Egy lakásban tartott kutyának három séta pont elég, a 4 már szinte luxus, feltéve, ha nem csak eü-i dolgok miatt van sétáltatva :)

Kutyák nagyon jól tudnak alkalmazkodni, ha rendszeres időközönként, pl. 8 óránként leviszed, akkor mindegy, hogy most éjfélkor, majd reggel 8-kor, vagy este 22-kor majd reggel 6-kor viszed le :)

2014. nov. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez a napirend dolog szerintem elég nagy hülyeség Oo Az én kutyáim napi 4x vannak lent, de szinte sosem ugyanakkor minden nap. Akkor mész le vele, amikor csak akarsz, ő boldogan fog veled menni bármikor és nem fogja számon kérni, hogy "Miért délután egykor megyünk le, mikor háromkor van a séta?!"
2014. nov. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A kutyám elkísér engem bárhová és sose volt napirendem.
2014. nov. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!