Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ausztrál juhász színe?

Ausztrál juhász színe?

Figyelt kérdés

[link]


Ha két különböző színű szülőtől születik egy alom, akkor hogy lehet hogy a kölykök vagy az egyik vagy a másik színtípust öröklik? A szuka is ausztrál juhász csak a bordereknél előforduló színe van, igaz, szóval a border és a aussie nem ugyanaz a fajta?


2014. nov. 4. 22:15
 1/4 anonim ***** válasza:
ausztrál juhász-színű
2014. nov. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A border collie és az ausztrál juhász két külön fajta. És a linkelt alom szüleinek színe: Blue merle tri és tricolour. Ami nem border szín, hanem mind2 fajtában ugyanúgy létezik, sőt még más fajtákban is létező, elfogadott szín. A színek öröklődése pedig egy sokkal összetettebb és bonyolultabb dolog mint az 1+1=2
2014. nov. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, 2. válaszoló, értem már.

Csak én eddig tricolour-t csak borderben láttam és ezért nem nagyon gondoltam hogy ez a típusú kinézet több fajtánál is előfordulhat.

2014. nov. 4. 22:54
 4/4 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy segíthettem :-) Igen, tri elég sok fajtában létezik.
2014. nov. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!