Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak nekem nem stimmel valami...

Csak nekem nem stimmel valami ebben a tortenetben?

Figyelt kérdés
Egyszer olvastam egy cikket a neten, hogy amerikai katonak vettek Izraelbol szolgalati kutyakat, akiknek heberul kellett mondani a vezenyszavakat. Az amerikaiak nem tudtak rendesen kiejteni, ezert egy rabbit hivtak, aki megtanitotta oket. En azt nem ertem, hogy szerintem, ha a kutya es a gazdi kozott jo a kommunikacio, akkor mindegy, hogy milyen akcentussal mondja a vezenyszavakat, mert ugyis 90%-ban a testbeszeden mulik. Maximum egy het alatt egyebkent is at lehet oket kepezni angolra. Szerintetek?
2014. nov. 5. 13:30
 1/9 sippara ***** válasza:
66%
A héber a különleges hangjai miatt pont egy olyan nyelv, amit ha rosszul ejtesz, nem akcentusod van, hanem értelmetlenül hadoválsz :D másrészt egy szolgálati kutya nem öt parancsszót tud, sokkal hosszabb időt (és nem utolsó sorban rengeteg pénzt) emésztett volna fel a kutyák átképzése, mint a katonák nyelvleckéje.
2014. nov. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Te osszekevered a "szolgalati kutya" es a gazdi fogalmakat.

Egy kutya mar abbol tudja, hogy uljon-fekudjon-ugasson-e, ahogy a gazdaja fele forditja a fejet (tokeletes kapcsolat eseten).

De egy megvasarolt, kikepzett szolgalati kutya abbol fogja erteni, hogy mit akarnak tole, hogy megmondjak a megfelelo parancsszavakat, kezmozdulatokat.

Egy hat alatt meg nem lehet atkepezni angolra... raadasul, valoszinuleg, olcsobb egy rabbinak megtanitani a jo kiejtest x emberenk egyszerre, (kevesebb oraszam) mint egy (vagy tobb) kutyakikepzonek atkepezni a x darab kutyat angolra (sok x oraszam).

2014. nov. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

Azert legyunk oszintek, komoly igenybeveteli kulonbseg van egy izraeli es egy amerikai katonai kutya kozott.

Meg, paradezni az is jo, mert olcso. De amugy, nem tudom. Erre az tudna valaszolni, aki ezt a beszerzest elrendelte.

2014. nov. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 csabika1971 ***** válasza:
100%

Mert szolgálati kutyáknál ugyanaz van mint az autóknál. Nem addig hajtják őket még alkalmatlanok. Hanem lecserélik őket mikor elértek egy kort melyből már a képességeik lehet, hogy csökkennének.

Ilyenkor pedig megérdemelnek egy jó helyet és gazdát ahol az utolsó éveiket nyugalomban és szeretetben leélhetik.

2014. nov. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 sippara ***** válasza:
81%

Na de ha tudsz héberül, akkor neked tényleg akcentusod van, hiszen tudod, hogyan kell ejteni a hangokat, csak némileg másképp hangzanak a rögzült kiejtés miatt, az megint más. Hidd el, a héberes ididnek vakerálhatott volna bárki elvileg héberül, ha akár csak a torokhangok nincsenek a helyükön, a kutya bámult volna rá, mint borjú az új kapura :D


Izraelben gyanítom éles szolgálatot teljesítettek a kutyák napi szinten, onnan azért elég hamar nyugdíjazódnak, pláne, ha vevő is lenne rájuk. Egy amerikai katonai szolgálat a kutya szempontjából sokkal lightosabb (nyilván nem afganisztáni éles bevetésekről beszélek, de gondolom, nem is oda vettek nyugdíjas kutyákat).

2014. nov. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem egy hét alatt át lehetne őket képezni angolra, okosak azok. Ha héberül meg tudták tanulni, angolul is tudni fogják.
2014. nov. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 csabika1971 ***** válasza:
53%
És ja igen. Izraelben a kutyák kiképzése nagyon magas, lehet ezért vették meg az amerikaiak, mert náluk nem ilyen komoly a képzés. És az áraik is nagyon magasak helyben, nem véletlen, hogy a kiképzésiekhez inkább Európából veszik a kutyákat.
2014. nov. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%

7, okosak azok, veled ellentetben.

Olyan szepen leirtuk, hogy olcsobb a katonakat megtanitani kimondani azt a par szot, (csoportos tanittassal lehet vagy 10munkaora?) mint a kutyakat darabonkent egy hetig tanitani...

A gazdasagi donteshozok meg az amerikai hadseregben sem ertelmi fogyatekosok, birjak a osszeadas es szorzas muvelet tudasat...

2014. nov. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 sippara ***** válasza:
82%
Arról nem is beszélve, hogy ezeket a kutyákat nem lehetne egy hét alatt átképezni.
2014. nov. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!