Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem ismerik "el" azt a kifejezést, hogy hobby tenyésztő?

Figyelt kérdés

Miért csak tenyésztők és szaporítók vannak? Aki nem hordja kiállításra a kutyáit de lehoz tőllük almot az már szaporító.

Ha valakinek van két egészséges kutyája és évente kétévente lehoz egy almot már ráhúzzák a szaporító szót.

Nem 50-250 kutyát tart nyúlketrecben.

Miért nem lehet nállunk használni a hobbi tenyésztő kifejezést?


2010. jan. 27. 09:28
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
75%
Mert olyan nem létezik ... az ember a tenyésztést vagy csinálja szivvel-lélekkel vagycsak szaporitó marad ...
2010. jan. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok, kiegészíteném:

ha valaki évi egy almost hoz le, azt is lehet normálisan csinálni: rendesen lepapírozva, a szukához megfelelő kannal (ami nem biztos hogy a sajátja) pároztatva, az egészségügyi szűréseket - tenyészszemléket normálisan megcsinálva, 1-2 kiállításra eljárva csinálni

de az hogy "na, rakjuk össze ami itthon van" .. vagy a "láttam a szomszédnál valami olyat ami hasonlit az én kutyámra, aztán az jó lesz" hozzáállás az nem tenyésztés ...

2010. jan. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
77%

Tudom, hogy külföldön ismerik, azokra használják, akik nem hivatásszerűen űzik, nem regisztrálnak hivatásos tenyésztőnek (vagy azért, mert azt a pénzt nem szánja rá, nem tudja rászánni, vagy azért, mert a szülők bár kiváló egyedek, nem rendelkeznek papírral, és ezért nem lehet), de ugyanolyan lelkiismeretesek és jók, és odafigyelnek mindenre.

Én is használom ezt a kifejezést, illetve én papagájok terén vagyok hobbitenyésztő. Madaraknál csak a hivatásos tenyésztők adnak ki papírt a madár mellé, és leginkább csak a ritkább, nagyobb testű madarakhoz, tehát pl. nimfáknál, hullámosoknál (illetve a legtöbb kereskedésben beszerezhető madárnál) ritka, hogy van papír, ezért itt, aki ilyen papír nélküli, de egészséges, hibátlan párral belekezd, és normálisan csinálja, ahogy a tenyésztők, az nem szaporító, hanem hobbitenyésztő.

2010. jan. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
86%
Azért, amiért nincs hobbi-fogorvos vagy hobbi-mozdonyvezető. Vagy értesz ahhoz, amit csinálsz, és papírod is van erről, vagy nem.
2010. jan. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
19%

Mert akik ebből élnek rögtön leordítják a konkurecia fejét.

Az elismert tenyésztőkön ugye nem sok fogás van, de aki nem elismert az azért rossz, mert nem így csinálja, vagy, mert nincs rajta sapka, ...

2010. jan. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
50%

Sziasztok!

Én egy Westie kislányt vettem az egyik kollégámtól, ő nem tenyésztő nem hordja kiállításra a kutyáit és mégis hordta vizsgálatra az anya kutyát, ultrahang, herpesz elleni oltás, stb. Mind az anyának, mind a kölyköknek minőségi tápot(pro-plan) adott, a kölyköket 9 hetes koruk előtt nem adta oda(pedig én már hamarabb el akartam hozni), 2 oltással ahogy kell és aki kért törzskönyvet, annak csináltak. Szóval szerintem lehet ezt szívvel-lélekkel csinálni még akkor is, ha nem vagyunk hivatalos tenyésztők!

2010. jan. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
72%
Munkakutyáknál is van olyan, aki nem felel meg a kiállítási sztenderdnek, a kiállításon semmi eredménye nem lenne, a kutya meg igenis fajtatiszta, és minden szűrése megvan és minden munkavizsgája... na, aki ezeket a kutyákat tenyészti, az vajon micsoda?...
2010. jan. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
32%

Ezekre gondolok:

1. Néhány kirívó eset alapján általánosítanak.

2. Gondolkodnak, és mivel túl sok a házikedvencnek való állat, ezért úgy vélik, hogy bőven elég, ha csak a hivatásosok tenyésztik ezeket az állatokat. Azt hiszik, hogy csak ők gondolkodnak felelősen, és hogy csak az lehet felelős hobbiállattartó, aki ivartalanítja a kedvenceit. Szerintük aki egészséges szülőktől lehoz egy almot, az már szaporító.

Mondom ezt úgy, hogy az állataink vagy ivartalanítva vannak, vagy pedig már túl öregek, ezért nem tudnak szaporodni.

2010. jan. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
75%

Az országban 2 millió felesleges kutya van, nem egy közülük fajtatiszta. Tömve vannak a menhelyek. Az átlag (főleg vidéki) kutyatartó meg nem ivartalaníttatja a kutyáját, mert az pénzbe kerül. :-(


Joga van a gazdának ahhoz, hogy a kutyájától lehozzon egy vagy több saját almot. A kérdés csak az, hogy van-e ennek értelme ilyen körülmények között. Azzal, hogy csinál magának 6-8 kiskutyát - akár fajtatisztát -, másik 6-8, gazdátlan - akár fajtatiszta - kiskutyát foszt meg attól a lehetőségtől, hogy saját gazdija legyen.


Mellette meg lehet, hogy ő maga is gyárt ki tudja, mennyi eladhatatlan, senkinek sem kellő kölyköt, akik előbb-utóbb megint a menhelyen kötnek ki.

2010. jan. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
27%
utolsónak: egyetértek veled teljesen, de: nekem 2 törzskönyves, kiváló kutyám van. de soha nem megyek velük kiállításra, mert nem érdekel. nem szaporítom őket, mert belátom, hogy felesleges. de attól még örülök a fajtatiszta, ezért a fajtája jegyeit magán hordozó kutyáimnak. a kérdés az, hogy ehhez nekem miért kellett egy olyan tenyésztőtől kutyát vennem, aki fajtanemesítés céljából meg kiállításokra csilál kutyákat. ez a tenyésztőnek sem jó, mert én ugyan nem fogom öregbíteni a hírnevét, hisz nem viszem kiállításra a kutyát. mi lenne a megoldás? Ha a magamfajták veletnének egészséges, szűrt, de nem különösebben hírneves kennelekből származó kutyákat, azért, mert szeretik a fajtát.
2010. jan. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!