Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Dogok nyugodt, kedves kutyák?

A Dogok nyugodt, kedves kutyák?

Figyelt kérdés

Majd egyszer szeretnék egyet...csak néha látom, hogy agresszívak (tv-be meg videókon) de olyat is látok, hogy kedvesek. Így nem tudom eldönteni, hogy milyen, gondolom ez is neveléstől függ, de mégis milyenek?

Dog tartók írjatok róluk valamit =)


2010. jan. 27. 11:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Elég nyugodt kutyák. Persze ez nevelés kérdése is de ha megfelelően szocializálod akkor nem lesz vele probléma. De ha nem volt még kutyád akkor szerintem ne vele kezdj. Sok egészségi probléma lehet vele. (izületekkel)
2010. jan. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tény,hogy betegesek lehetnek,de ha megfelelő helyről szerzed be a kutyát(és nem szaporítótól) sok betegséget megelőzhetsz.Nekem volt eddig 3-om.A legtökéletesebb társak gyerek mellé,én szívből ajánlom.Hihetetlenül ragaszkodó,és jóindulató kutyafajták!
2010. jan. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok.Nekem egyébként pit bullal van,és mégsem romlott el a viselkedése.A pitem már ''harciasabb'' de ő megmaradt az a kis szelíd óriás,és imádják egymást.Pedig mindketten kanok.
2010. jan. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Nekem német dogom van:) Rendkívül ragaszkodó, kedves, nyugodt, kitűnő házőrző! Imádja a gyerekeket!
2010. jan. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Most Vizslánk van és elég problémás...mondjuk kezdi "kinőni" a betegségeit, ő egy ismerőstől van. Amikor kicsi volt úgy volt, hogy nem marad meg (idegrendszer, gyomor meg ilyenek) de megmaradt, már nem betegeskedik csak a fülével van valami, de majd megy az orvoshoz =). Amúgy tudom az olyan nagy kutyáknál a csontokra is figyelni kell. Jól lesz nevelve mert egyszerűen imádom őket.
2010. jan. 27. 11:52
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem Német Dog szuka kutyusom van de nem adnám őt oda semmiért/senkiért. Nagyon ragaszkodó nem agresszív. Ha idegenek jönnek a házhoz megugatja őket.. Megvédi a házat. A gyerekekkel végtelenül türelmes... Nagyon imádni való én csak ajánlani tudom aki egy nagy,okos, kedves és szeretetre méltó kutyára vágyik... Ha jól van etetve és kap csonterősítőt akkor nem lesz probléma az izületeivel. Ezt úgy lehet elérni,hogy jó minőségű kutyaeledelt kap, és kap egy héten 1-2 szer főtt rizset főt hússal.

Sajnos van egy típus hibája... nagy korukban előfordulhat a nagy teste miatt az hogy a gyomruk megfordul a helyéről. Van ismerősöm annak a dogjának 3 szor fordult át a gyomra , negyedjére odavarrták a gyomrát.. Ezzel is számolni kell. De ezt leszámítva egy csodálatos kutyafajta.

2010. jan. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Winner of Royal Hill ***** válasza:

Szia!

Hol láttál a TV-ben dogokat? Én még sajnos sosem találkoztam velük a TV-ben(kivétel amikor a kislányt széttépte,de azóta is fenttartom a véleményemet,hogy nem a kutya volt a hibás)

Nekem pillanatnyilag 3 kék szukám van,imádom őket!

Mind3an mások,mágis tündériek mindannyian.

Az 5,5éves "Mamika" egy kedves,bújós nyugodt kutya. A 2,5 éves lánya egy eszetlen ugara-bugra energiabomba. A 1,5éves "kislányom" pedig egy nagyon kedves,nagyon óvatos,érzékeny,bújós,néha még kicsit szeleburdi.A két fiatalabbik "gyerekem" hasonló vérvonalból vannak,mégis nagyon különböznek! a területőrző ösztönük mind2őjüknek igen jól fejlett. Őrzik a házat,kertet,de akit én beengedek,azzal nem törődnek,nem bántják.

Nagyon fontos a megfelelő szocializáció.De még hosszú oldalakat tudnék írni ezekről a csodálatos kutyákról. Ha érdekel bővebben írhatsz privát üzenetet is!

Üdv. Egy tenyésztő.

2010. jan. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!