Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyugodt sétáltatás őrjöngő...

Nyugodt sétáltatás őrjöngő kutyák között?

Figyelt kérdés

Van egy 5 hónapos belga juhász kutyám(groenendael),kislány:)

2 hete kezdtem el sétáltatni,eddig jóformán csak az erdőbe vittem,mert ott nagyon nem zavarta semmi sem.Most viszont elvittem a legközelebbi parkba.Addig nem is volt semmi baj,míg a kerítés mögül a többi kutya el nem kezdett őrjöngeni.Az eddig nyugodt kutyusom átvette a többi kutya viselkedését,ment volna a kerítésekhez,s addig nem tudtam lenyugtatni míg egy csendes ,,kutyamentes" helyre nem értünk.

Azért viselkedett így mert még kicsi vagy azért mert még nem szokta meg?Egyáltalán meg fogja szokni vagy mindig így fog viselkedni?

Sajnos nem tudom kikerülni ezeket a helyzeteket,mert mindenhol házőrző van,ez esetben mit tehetek?:)

azt szeretném ha a sétálások nem arról szólnának hogy próbálom lenyugtatni:)


2011. aug. 1. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Neked kell megtanítani, hogy nem válaszolhat az őrjöngő kutyáknak.
2011. aug. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem az első pár alkalommal csinálta ezt, aztán látta, hogy én nem reagálok semmit, csak nyugisan vezetem őt tovább, és most már ő is immunis rájuk, legrosszabb esetben vakkant egyet-kettőt.
2011. aug. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 ksandor1963 ***** válasza:

Mi is küzdünk ugyanezzel a kérdéssel. A rendkívül nyugodt, jól szocializált, nem ingerszegény környezetben lévő, rendszeresen sétáltatott, stb. stb. álom 5 hónapos német juhász szukánk, egyszerűen "megvadul azon a bizonyos 50 méteren ahol mindkét oldalon, az összes ház kerítése mögül vad ugatás mellett sétálunk el. a kutyák egymást hergelik.

A mi kutyánk is beindul. Nem küzdünk ez ellen, a feladat inkább az, hogy ránk figyeljen, tehát figyelem eltereléssel próbálkozunk.

Neked is sok sikert, és én is várok erre a kérdésre megoldási variációkat.

2011. aug. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szóval akkor az a leghasznosabb ha nem reagálok semmit?:)
2011. aug. 1. 18:48
 5/5 anonim ***** válasza:
Jaj, mi másfél évig így mentünk végig a saját utcánkon. :( Aztán kutyaiskola, kötődés erősítés, fegyelmezés, stb. Nagyon lassan javult a helyzet majd úgy 2 éves kora körül megszűnt. Mostmár örjönghetnek 10 centire tőle a kerítés mögött, ő csak nézi és jön mellettem. De mi totál kezdő kutyatartók voltunk, a kutyánk marha domináns, szóval sok összetevője lehetett a dolognak. Szerintem főként két okból szűnt meg a jelenség, egyrészt mi is fejlődtünk, ezzel együtt a kapcsolatunk is javult a kutyával, másrészt ő is idősebb lett és benőtt a feje lágya. Kitartást, remélem ti gyorsabban eredményt értek el, mint mi!
2011. aug. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!