Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes kutyatenyésztésbe...

Mezezsolt kérdése:

Érdemes kutyatenyésztésbe belevágni?

Figyelt kérdés
Szeretnék kutyatenyésztésbe fogni.Nem csak a pénz motivál hanem a kutyák iránt érzett szeretetem.Gondoltam hogy olyan pénzkeresést választok amit élveznék is.

2014. nov. 6. 14:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A kutyatenyésztés nem pénzkeresés. Ahhoz, hogy valóban tenyésztő lehess, igen ajánlatos egy jó kereset és lehetőleg kötetlen munkaidő.
2014. nov. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"Nem csak a pénz motivál hanem a kutyák iránt érzett szeretetem.Gondoltam hogy olyan pénzkeresést választok amit élveznék is."


A tenyésztés nem a pénzről szó. Sőt ez egy nagyon költséges hobbi. Ha beleteszel éveket, rengeteg energiát és pénzt, akkor lehet idővel megtérül.


A kutya iránti szeretet egy dolog, a fajta iránti totális elkötelezettség. Ennek kell meglennie.

2014. nov. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az előttem szólók tulajdonképpen a lényeget elmondták.

Én még csak annyit kérdeznék, hogy hány éves vagy?

Korod alapján lehet, hogy még pár mondatot hozzátennék...

2014. nov. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Értem én hogy mit mondtok de azt el ne mondjátok már nekem,hogy aki tenyésztő,az csak a fajta iránti tiszteletből csinálja.Amúgy 24 éves vagyok. itt kár feltenni kérdést mert mindenki leugatja a másikat úgy hogy nem is ismeri hogy milyen ember.Én csak a válaszotokra voltam kíváncsi nem arra hogy milyen erkölcsi

Okosságokat mondtok.Ne haragudjon senki de ez így van.

2014. nov. 6. 15:27
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem leugatnak, csak elmondják az igazságot!

Egyrészt: szükséged lesz több, törzskönyves kutyára. Ezek ára olyan 150-200 ezer forint darabonként.

Kennelnév csináltatása 60 ezer forint

Tenyésszemle, egyéb orvosi szűrések, és engedélyek: kb 150 ezer forint

Ha a szukádat más kannal pároztatod, akkor neki fizetni kell.

Kell még a szukának két herpesz elleni injekció, legalább két ultrahang, amit kb 15 ezer lesz, plusz a kölyköknek törzskönyv, chipek, oltások, féregtelenítés, táp, ami félmillió forint.

Gondold meg, hogy megéri-e ez neked! Ha nem végzed el a fent felsorolt dolgokat, csak egy alja szaporító leszel, aki elront egy fajtát, amit már így is sokan buzgón tesznek, sőt, kicseszel a jövendőbeli gazdákkal is, ha nem szűretted le a kutyákat betegségekre, és beteges kölyköket adsz el.

2014. nov. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Platypus ***** válasza:
100%
Nyilván nem csupán önzetlen szívjóságból csinálják, de nem megélhetés. Ha sikeres egy tenyésztő, akkor mondjuk visszahozza a költségeit. Ha meg híres lesz és fajtáján belül kivételesen jó, akkor kereshet is rajta. De addig el kell jutni és eleve nem lehet mindenki a legjobb. Azok keresnek jól a kutyákkal, akik visszaélnek velük. Csikeólban, moslékon, chip és oltás nélkül folyamatosan elletni nem kicsit olcsóbb mint oltatni meg szűrésekre, tenyészszemlére hordani és kímélni a kutyát. És mivel a szaporítókból sok van és a hazai vásárlóközönség nem látja a problémát, aki becsületes és állatszerető annak vért kell izzadnia a fennmaradásért is.
2014. nov. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ebből nem élsz meg. Ha olyan full híres és profi leszel akkor 0-ra jössz ki max. Inkább legyél allat orvos vagy kiképző.
2014. nov. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat így a kis buta fejem felfogta.szaporítani nem fogok nyugodjatok meg.Akkor másba vágom a kisbaltám.
2014. nov. 6. 15:48
 9/11 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, melyik fajtára gondoltál egyébként?
2014. nov. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha a kutyatenyésztésből meg lehetne élni, szerintem a kutyások 80%-a már tenyésztő lenne...
2014. nov. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!