Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor elkezdett tüzelni...

Most akkor elkezdett tüzelni vagy sem? Teljesen tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

Beszeretnénk a kutyusunkat fedeztetni a szuka kutyusunkat (tenyésszemlézett, herpesz és diszpláia szűrt), ez lenne az első alma, most 3 éves.

Viszont nem tudom megállapítani, hogy tüzel-e..

A pérája meg van dagadva, puha, és nagyon kevés átlátszó folyadék jön belőle, mindez tegnap óta. Most kezdi majd a tüzelést? Igaz az, hogy az első vérzéstől kell számolni a napokat?

A keverék kan kutyánk nem környékezi még.


2010. jan. 27. 11:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Igen az első vércseppek megjelenésetől kell számolni a napokat.Némelyik szuka már a 9 napon felveszi a kant,amugy a 11-14 nap között fogamzóképes..
2010. jan. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
A vércseppek megjelenése után számold a napokat, általában a 9-10 napon már előfordulhat, hogy sikerül, de igazán egy-két nappal ezután jön a legjobb időszak.
2010. jan. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

úgy tűnik,most fogja kezdeni.

9. naptól próbáljátok befedeztetni, aztán 2-3 nap múlva megint.

Amikor már megáll a kannak, valószinű h fogamzóképes is.

Sok sikert!

2010. jan. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat, nézegetem folyamatsoan a kisasszonyt. Azt véletlen sem szeretnénk kipróbálni, hogy a kis keverékünknek megálljon, addig ő a szomszédba költözik, mivel kennelünk nincs, és egyébként is mindketten bentlakásosak.

Remélem, sikerül :)))

2010. jan. 27. 13:10
 5/11 anonim ***** válasza:
vidd dokihoz, egy egyszerü vérvizsgálattal megmondja fogamzoképes-e
2010. jan. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne felvenni a kapcsolatot a kutyád tenyésztőjével,ő biztosan szívesen válaszol minden kérdésedre,sőt esetleg hozzá illő kant is ajánl,ha nincs még jó minőségű kiszemelt.
2010. jan. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A vérvizsgálatot megcsináltatjuk, de a dokink azt ajánlotta, hogy a tüzelés 9. napján vigyük el, addig mérni felesleges.

Külföldről fogunk fedeztetni, egy gyönyörű szép, nagyon jó kennelből származó sokszoros champion kannal 500 km-re lakik tőlünk, és a fedeztetésre csak egy alkalom van, ezért is kérdeztem, hogy akkor mikor is kezdődik, nehogy lekéssük.

A kutyusunk tenyésztője nem mondható a legjobbnak, inkább "középkategóriás kennel", ő még soha nem fedeztett külföldről, szerintem még a külföldi vonalakat sem ismeri...

2010. jan. 27. 18:33
 8/11 Winner of Royal Hill ***** válasza:

2-3 napon belül várható a tüzelés. Egyébként azért mert a kutyád tenyésztője nem fedeztetett még külföldön nem jelenti azt,hogy nem ismeri a külföldi vonalakat.

Én sem tudok még külföldi fedeztetést felmutatni,mégis ismerem az összes valamire való külföldi kant,szukát és a vonalukat a fajtnánkban(ill.színünkben).

2010. jan. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy ismeri az, aki azzal a szöveggel adja oda a kutyust, hogy nyomd bele az orrát a kakiba ha szobatisztaságra akarod nevelni, és hogy pedigree juniort evett.
2010. jan. 28. 12:43
 10/11 A kérdező kommentje:
Jah, és még tegnap este elkezdett tüzelni!!! :)
2010. jan. 28. 12:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!