Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinaljak a Jack russel...

Mit csinaljak a Jack russel terrieremmel? Masfel eves, am az utobbi par honapban megvaltozott. Elkezdett mas kutyusokra tamadni, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
panelban lakunk,es orultem hogy vannak baratai.am az utobbi idoben,minden kan kutyara tamad.van egy fel eves baratja,aki szinten jack russel,viszont ma ra is ratamadt.csak a lany kutyakra nem tamad,rajuk mashogy nyomul.nem ertem miert csinalja.soha nem viselkedett igy.egyebkent okos,nyugodt kutyus.otthon nem bant semmit,ha egyedul van akkorsem.emberekre nem tamad,nagyon tud szeretni.de a kutyakkal valahogy megvaltozott.azt is eszrevettem,hogy feltekeny,ha esetleg mas kutyust megsimogattam,de ot is megsimogatta annak a kutyusnak a gazdija.nem ertem...mit csinaljak vele?nagyon szeretem ot,semmi penzert nem szeretnek tole megvalni,ezert szeretnek valami megoldast erre a problemara...gondoltam kutyaiskolara,szerintetek?
2011. jún. 8. 21:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azért viselkedik így, mert ivarérett lett.

A kutyaiskolát mindenképp javaslom, és akár az ivartalanítás is segíthet.

2011. jún. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
következetes nevelés, lábmelletti séták gyakorlása a kintlét 70 %-ában és ivartalanítás ...a kutyuska azt hiszi ő az egyetlen domináns kan az egész világon:)))
2011. jún. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy konkrétan a láb melletti séta segítene ezen..
2011. jún. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
mondjuk az teny,hogy lab mellett nem nagyon szeret setalni,max akkor ha mar elvegezte a dolgat es kijatszotta magat...pedig ezen kivul tenyleg okos,en mindig kemeny voltam vele,csak szerintem ott rontottam el,hogy poraz nelkul szoktam levinni,hogy szabadon fusson,most meg mar hiaba teszem ra.egyebkent viszont eleg kemeny is vagyok vele,mert ha en azt mondom neki hogy maradjon a helyen,nem jon ki,hiaba hivja ot barki is,ha vki kajaval kinalja,es azt mondom fuj,a szaja ele tehetik,akkor sem eszi vagy,vagy ha veletlenul bekapta,es azt mondtam kopje ki,kikopte.jatekokkal ugyan ez.odaadja a labdajat,eldobom,es o addig nem mehet utana amig meg nem engedem.csak tenyleg a kutyusok...remelem sikerul leszoktatni ot errol a viselkedesrol...
2011. jún. 9. 07:00
 5/8 kutyák és macskák ***** válasza:
Ivarérett kamasz lett. Az ivarérett egynemű kutyák ritkán jönnek ki jól egymással. Vagy ivartalanítsd ami más miatt is fontos,(betegségek megelőzése, felesleges utódnemzés)! Vagy csak pórázon vidd, és kerüld a vele egynemű kutyákat, és csak a másik neművel engedd szabadon játszani.
2011. jún. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A kutyaiskola segithet abban hogy ujra "tudjon" játszani?van remény?és ha nem változik semmi?akkor csak az ivartalanítás segíthet?azután nem fog támadni a fiú kutyákra?vagy ez sem 100%?
2011. jún. 9. 21:50
 7/8 anonim ***** válasza:

szabályokat hozni,és betartatni!

komoly gond lenne, ha a kutya a saját feje után menne a mindennapi séták során !!

pl :......

......

odamegyek a gazdihoz , ugatok ő rámadja a pórázt, kihúzom az ajtó, ugrálok rá a kapunál, majd rohanok az árokpartra, a gazdit magam után húzva, az érdekes szagokat szaglászva, néha arrébb is megyek, ....ott egy macska a túloldalom indulok utánna , közben a kocsik fékeznek körülöttem, mert átfutottam az úton, a gazdi próbál visszafogni, meg közben kiabál velem, de édes a szabadság,a nyakörv meg szorítja a nyakam, de semmi gond mert a gazdi fut mögöttem, szemből másik kutya jön, akkor most ugatok rá, itt a sarkon elmegyek jobbra, ( a gazdi rángat balra, de arra semmi érdekes sincs)

itt lakik a kerítés mögött az a szép szuka, arra megyek, közben egy biciklis nekimegy a gazdinak, kiabálnak!!

szarnom is kell , húzom a fűre a gazdit, ő meg ellenkező irányba, és kiabál velem, babakocsis néni is mérges, kis gyerekek vannak körülöttem, nem szeretem őket,mert hangosak, harsányak, meg akarnak simogatni, de olyan fenyegetően teszik !!

futni szeretnék, de nem engedik, így hát ugatok mindenre-mindenkire,

hiszen mindent megtehetek ,nincs aki szabályok közé szorítana!

anya ezt nem engedte, a tesóimmal is csak akkor játszhattam, ha ő megengedte, a tenyésztőm is mindíg megszabta,hogy mikor mit tehetek.

de náluk mindíg nyugodt voltam,soha nem pörögtem, soha sem hánytam naponta, soha sem fájt a nyakam séta után,

és mégis békében éltünk !!!


gazdi én nem ismerem a kreszt,és nem ismerem a világot, hát hogyan is irányítsalak benne én -téged ??????:):):):)

2011. jún. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem van egy staffordshire terrierem, ismerősöm pitbulljával nőttek fel,imádták egymást. Nem volt gond soha, hiába támadott másra is a pit, a staffimra sosem .Egyszer viszont történt valami, és csúnyán összekaptak, állatorvos lett a vége :S Azóta nem visszük őket egymás közelébe...

Viszont a staffimhoz került egy 1 éves tacskó fiúcska, akivel nyalják falják egymást. Imádják egymást, folyton együtt vannak, együtt alszanak ... nem lehet őket szétválasztani :)

2011. jún. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!