Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hatásos hogyha már a gondolatá...

Hatásos hogyha már a gondolatáért is rászólunk a kutyára?

Figyelt kérdés
szökős a kutyám , van hogy nyitva van a kapu , ilyenkor lelapít becélozza a nyitott kaput , ilyenkor rászólok hogy eszébe se jusson leszökni. tudja hogy miért szólok rá ?

2014. nov. 6. 19:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha lapítva, sunyi módon megy akkor sztem tudja. Eleve azért lapít mert tudja hogy nem kéne.

Ha rászólsz és visszafordul akkor hat. Ha továbbmegy akkor vagy szarik rád vagy nem érti. :)

De ha lapít akkor tudja h nem jó amit csinál

2014. nov. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
áá ha megindul már nem áll meg , de ha még csak lapít akkor rászólás után elsonfordál
2014. nov. 6. 19:30
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze! A kutya a büntetést, rászólást mindig az éppen zajló cselekvésével köti össze, ami itt egy felkészülés.
2014. nov. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindig ezt szoktam mondani:

Fel se merüljön benned a gondolat!

Rámnéznek és keresnek vmi mást, amivel bosszanthatnak. :)

2014. nov. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy jó és hatásos! Ez olyan, mint mikor az én kutyám terepen szagot fog (fácán pl.). Ha akkor rászólok, oké, de ha már megindul, akkor sajnos nem mindig sikerül behívni... Szóval hatásos, minél hamarabb rászólsz, annál jobb!
2014. nov. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
32%

akkor én leszek az első aki ezzekkel a válaszokkal vitatkozik.


A rövid válasz az az hogy: nem tudja


A hosszú pedig:

A kutya a jelenben él. Nem lehet azért büntetni amit akar csinálni csak azért amit éppen csinál (mint ahogy a múltban történt dolgokért se lehet büntetni)

Azért lapít mert tudja hogy a kapu felé menni rossz, de fogalma sincs arról hogy az a baj hogy ő ki akar menni a kapun.


Ilyen esetben az a hatásos ha akkor kapja a büntetést(rászólást) akármit, amikor éppen ki lép a kapun.

2014. nov. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolsóval vitatkoznék. Mert ha mondjuk nem kapuról van szó, hanem pl egy emberre vagy kutyára akar támadni és ez látszik rajta, érdemes azonnal letiltani ,úgymond a támadás gondolatát is. Nem megvárni míg már le kell fejteni a másik kutyáról ,rosszabb esetben valami járókelő lábáról. Ebből a megelőző tiltásból is ért a kutya.
2014. nov. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 sippara ***** válasza:
100%
#6, ezzel én is vitatkoznék. A kutya gyaníthatóan nem szokott csak úgy heccből a a kapu felé sunyulni, tehát ő ott nem sunyul, hanem szökik. Ja, a jelenben élnek, de ennyire azért nem hülyék :)
2014. nov. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Büntetésről senki nem irt. A kutya felvett egy testtartást, amiből egyenesen következtethető a szándék. és a gazdi ezt tiltotta. Teljesen jó.
2014. nov. 7. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

6os vagyok..


Kérdés mi a cél.. nekem a kutyák nem mennek ki a kapun. Ha a ház előtt vágom a füvet simán nyitva hagyhatom. És azt ezzel a módszerrel értem el amit írtam.


És ezt elérni a gondolat tiltásával nem lehet. Csak ha pontosan elmagyarázod a kutyának hogy mit nem szeretnél. Azzal amit a kérdező ír azt tiltja hogy a kutya ne menjen a kapu felé nem pedig azt hogy ne menjen ki rajta.


A támadós vadászós dolog teljesen más. Ott a kutya ha elindul akkor ő már támadásban/vadászásban van. és azt tiltod

2014. nov. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!