Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám engedelmes sétára...

Hogy tudnám engedelmes sétára tanítani a kiskutyámat? (kistermetű tacsi keverék)

Figyelt kérdés
Megvan minden oltásunk, állatorvos mondta, vihetem sétálni, de annyira fél az utcán, hogy nem hajlandó menni, végig mögöttem nyüsszög és totyog lassan, amit ismer, ott meg rohan! Mit tegyek?

2014. nov. 8. 17:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez normális, sok kölyök ilyen. Rengeteg helyen kell sétáltatni, rengeteg szituációval kell finoman megismertetni. Ha mögéd bújik az jó, azt jelenti, hogy melletted biztonságban érzi magát. Próbálj jutalomfalattal, játékkal is segíteni neki, és ne várj el tőle túl sokat egyszerre.

Illetve a kutyasuli sokat tudna segíteni, a fajtársakkal való közös játék rengeteget tud segíteni a kölyök konfliktusmegoldó képességében, emellett a kiképzők, oktatók is rengeteget tudnak segíteni a szocializációban, az önbizalmának növelésében.

2014. nov. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én először kb minden sarkon adtam neki jutalomfalatot és sűrűn leguggoltam hozzá, hogy jó legyen neki a séta. Meg néha beszéltem hozzá, mondtam neki, hogy gyere.
2014. nov. 9. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!