Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen esetben jó lenne a...

Ilyen esetben jó lenne a flexi póráz?

Figyelt kérdés
Ügyesen sétál, nem húz. Csak annyira de annyira unalmas minden egyes fűcsomóhoz odamenni vele, és ha hagyom hogy tényleg azt szagoljon amit akar, akkor megyek 2 métert-befékezek-jobbramegyek-balramegyek, annyival kényelmesebb lenne a saját tempómban menni, és a kutya meg szagolna amerre szeretne. Csak azt hallottam elrontja a kutyát és húzni fog. Akkor mi az igazság? Az ő esetében jó lenne, nem?

2014. nov. 9. 15:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem most egy 3 éves kutyám van, és flexi pórázzal sétáltatom nap mint nap. Szerintem nagyon érdemes lenne venni egyet, mert az sokkal jobb, mint a szokásos sima "köteles" póráz. Nekem nem rontotta el a kutyát, úgy tapasztalom, bár én már kölyökkora óta azt használom sétáltatásra.
2014. nov. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Van flexim, olykor használom is, eddig semmi jelét nem láttam, hogy elrontaná a kutyámat, mivel nem a pórázon múlik a dolog, hanem azon, aki tartja. A kutya addig fog elmenni, ameddig engeded neki, vagyis ha ráhagyod, hogy a flexin húzzon, akkor húzni fog. Ennyire egyszerű ez az egész. A kutyások túlnyomó része azért nem szereti a flexit, mert már összekapcsolta a póráz végén őrjöngő, kontrollálhatatlan, mindenkit akadályozó ebekkel, mert sajnos a Fifike és Bubuka gazdik úgy gondolják, hogy a flexin eleget tud mozogni az eb, így elengedni nem kell. Pórázon van, így nevelni, tanítani sem kell.
2014. nov. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodt szívvel beruházhatsz egy Flexire. Ártani,nem árthat a kutyának (nem fog húzni..). Évek óta használok Flexi pórázt a kutyáimhoz,egyik sem húz tőle, viszont nagyon praktikus ott ahol nem tudom elengedni,hosszabbra engedem csak és a kutya is örül,nekem is kényelmesebb. + Az sem utolsó,h. nagyon jó minőségűek,szóval időtálló. :)
2014. nov. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!