Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 hetes Amstaff kölyök?...

10 hetes Amstaff kölyök? (többi lent)

Figyelt kérdés

Tehát a kutyus nem igen játszik és rág, ami ilyen korban a legjellemzőbb lenne rá.

Ha mondjuk nekiállom csipkedni a kis pofáját, akkor begurul és próbál harapdosni, meg ugrál mint a szöcske, de ennyi!

Nem rág meg semmit, vagy ha valamit mégis elkezd rágni, azt nem sokáig rágja, kb. 30 másodpercig.

próbáltam óvatosan rongyozgatni vele, de nem érdekli az sem!

Viszont van egy mentett 12 hónapos pitbull kanom, ő visszahúzódó természetű, és vele sem "szemtelenkedik" a picúr.

Csipkedtem a pofiját a kissebbiknek, és be is gurult, na akkor odahívtam a Pitem, és fetrengve "rágták, nyúzták" egymást.

A kérdésem hogy hogyan szoktassam a picit játékra és rágásra?

A másik kérdés hogy ez miért van, amit fent említettem?

Üdv, a válaszokat előre is köszi!



2014. nov. 9. 18:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Ha a te pofádat csipkedtél volna babakorodban, örültél volna? Hagyd békén azt a kiskutyát, majd játszik, ha szeretne! A másik kutyáddal elvan. Majd nyit feléd, ha szeretne.
2014. nov. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó hogy nem nyit felém ember!!

Hanem arról hogy szerintem egyfolytában kajlának kellene lennie!

Már nyitott felém mert amikor megérkezek munkából, akkor úgy örül hogy majd fellök!

És az hogy nem rág semmit?

Tanácsokat még várok!

2014. nov. 9. 19:12
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nem érzi jól magát nálad/nálatok, vagy ha nem régóta van ott, akkor lehet még nem érzi biztonságban magát. Ne erőltesd a játékot, legyél vele sokat, sétáljatok, stb... Esetleg vidd el dokihoz, nem-e beteg.
2014. nov. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem beteg, makk egészséges, pont tegnap volt a doki oltást adni!

Épp most megint próbálkoztam vele rongyozni, és elkapta :)

Húzta-húzta, majd elengedte, aztán megint húzta ésígytovább.

Aztán mikor már éreztem hogy gyengül akkor elengedtem, és azóta is rágja :)

Azt hiszem kicsit túl dramatizáltam!

A rágás miatt 10 hetes korban szabad neki marha lábszárat adni főve?

2014. nov. 9. 19:38
 5/12 A kérdező kommentje:
Hátha attól előjön belőle az ösztön a rágás miatt.
2014. nov. 9. 19:40
 6/12 anonim ***** válasza:

Ne adj neki ilyen nagy csontokat, nem tesz jót a fogaknak! Vegyél neki préselt bőr rágcsákat, az fogváltásnál is jól jön!


Ne aggódd túl amúgy a dolgot. Az én kutyámnak is több idő kellett, mire feloldódott nálunk, ez egyedfüggő.


2-es voltam.

2014. nov. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
3-as, bocsi :D
2014. nov. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
dedikált oldalakon azt írják(és az állatorvosunk is azt mondta) hogy jót tesz a csont, mert nem lesz fogköve a kutyának és vakarja az inyét is!
2014. nov. 9. 20:31
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A kölyök fogak nem fogkövesednek. :) Egyébként igen, nagyon jó a csont, csak még kicsi hozzá. Farhátat kaphat nyersen is, főtten is, de ilyen nagy csontokkal, mint a lábszár, én megvárnám, míg befejeződik a fogváltást.
2014. nov. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

És a farhátban lévő apró szilánkos csontok nem akadnak meg a torkán?

Illetve nem szúrják ki a belét?

2014. nov. 9. 21:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!