Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 10 hetes pumim rendszeresen...

A 10 hetes pumim rendszeresen harapdálja a kutya szárát, játszani akar akkor vagy ha menni akaunk valahova akkor pedig azért, hogy vissza tartson, erről hogyan lehet leszoktatni!?

Figyelt kérdés
Nagyon kellemetlen egy dolog mert a gatyák lukadnak eléggé rendesen, benti kutya szóval jó lenne róla leszoktatni ,egyébként egy rendkívűl okos kutya, rengeteg dolgot tud már és szófogadó is nagyon, de erről leszeretném szoktatni , a felugrálós elleni módszerrel próbáltam, hogy iylenkor finoman rálépek az első kis lábaira mert érzkeny és olyankor ugye kizökkentem és néha el is engedte, de a terrier vér erős benne nem akar engedni, makacs kicsit ebbe. valami módszert tudnátok ajánlani?
2014. nov. 9. 20:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Türelem. Miért gondolod, hogy pár alkalom után már tökéletesen fog viselkedni a kiskutyád? ha nem enged, leszeded. Egy ekkorka kutyának csak meg tudod szorítani a pofiját, hogy engedjen.
2014. nov. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mondd neki, hogy "ül", hátha akkor azt csinálja helyette. Az én kutyám is tépte a ruháimat, zoknimat és viccesnek tartottam egy ideig, de aztán amikor már zavart, akkor rászóltam, vagy tapsoltam egy nagyot, attól megijedt és arrébb ugrott. Máskor meg megfogtam a száját és óvatosan kinyitottam, kihúztam belőle a ruhámat. Ha a szavam nem hatott, akkor rácsaptam a fejére egyet, amivel elértem hogy a szavamnak legyen valami jelentősége.

Már harapdál, nem tépi a nadrágom szárát, se a zoknit a lábamon, de ez már 4 hónapos. 3 hónaposan még nagyon rosszalkodott. Azt is csináltam, hogy orron pöcköltem, de azt csak akkor amikor a kezemet harapta.

Adok neki mindig csontot is, különben a bútorokat rágná. A hintaszék két lábát már teljesen lekerekítette.

A másik kutya fülét és nyakát szokta harapni játékból, amíg az hagyja neki, de néha vissza harap, aztán szoktak lenni nagy hangos verekedések, amikor már rájuk kell szólnom. Újabban elkezdett kukázni és nem tudom hogy a szemetest elrejtsem előle, vagy csak szóljak rá?

A ruháim is vándorolnak. Volt, hogy a székről leszedte a pulóveremet és odahozta nekem, vagy a bugyimat, zoknimat hozta a szájában. A cipőimet is elhordja, ezért azokat már nem a földön tartom, hanem felteszem magasra. Hát szerintem próbálj ki mindent, aztán valamivel csak le tudod szoktatni a harapdálásról. De legyél következetes. Ha elhatároztad, hogy nem haraphatja a ruhádat, akkor mindig szólj rá, ne csak néha, néha meg nem...

2014. nov. 10. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Nyugi, nekem is van egy 4. hónapos pumim.Ha harapdálja a lábadat akkor rúgj bele,nem kell erősen csak annyira,hogy érezze.Ha játékkal akar eltéríteni a távozástól,ne törődj vele.

Egy terelőkutyának nem a legjobb a lakásban.Lehetőleg sokszor sétáltasd,elengedve vagy futva.

2014. nov. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem mostani a kérdés, de hátha jól jon a későbbiekben a válasz :)


Ha harapdal vagy valami olyat csinál akit nem akarsz

Akkor szólj ra, de határozattan valami rövid,csattanós legyen , mint pl

Fúj! , héjj!, ejj!

Es ha nem hagyja abban akkor meg határozottabban egy : ejjmar!!!


Ha ezek utan sem hagyja abba, akkor szólj ra utoljára es ha nem figyel; akkor azonnal usd meg ( de csak annyira, hogy ne legyen baja :D )



De FONTOS! Amikor abbahagyta nagyon dicsérd meg, hoy ne maradjon benne az a feszültség, mert lecseszted ;)


Sok sikert ;)

2015. jún. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!