Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinálnál, ha a kutya nem...

Mit csinálnál, ha a kutya nem akar jönni pórázon?

Figyelt kérdés

Találtunk egy 3 éves zsebkutyát. Aki elég fura.

Már a kiállása is. Kicsit ferdén áll.


Nem lehet sétáltatni betonon. Csalogattam sajttal és volt mikor bevette a szájába, hogy örüljek, majd arrébb kiköpte. Amint kilépünk a kapun, sokkot kap, leblokkol, behúzza fülét farkát és lefekszik a földre. Ha húzom, ellenáll tiszta erejével. Hívásra nem jön. Simizésre olyan lassan indul meg, hogy az életemet elunom. Kajával egyáltalán nem lehet csalogatni.


De az az érdekes, hogy ha lerakom egy füves vagy kavicsos területre, ott megjavul. A fülét érdeklődőn felcsapja és elkezd szagolgatni mint egy normális kutya. Bár ott sem szereti ha a pórázt megrántom, megáll és rámnéz, de tovább megy és annyira jókedvű lesz, hogy ott lehet neki irányokat is szabni, hogy merre menjen.


Csak 5 kilós, de nem akarom átcipelni a betonon mindig.

Sokat kell cipelnem, hogy füves részre érjek, de nem bírom megtanítani hogy jöjjön a betonon.

Néha még elkezd remegni is ha pórázon van. Amint elengedem futna az úttestre, akkor bezzeg megint elemébe kerül.


Fő problémája a póráz + beton együttesen.


Hogy lehet ezt leküzdeni, és ha le lehet, mennyi idő?



2014. szept. 21. 06:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Menhelyi kutyáknál ezt úgy csináltuk, hogy ha félelemből nem jött, akkor nagyon cukin, kedvesen, lelkesen csalogattuk, és eleinte az első megtett lépésért is az volt a jutalma, hogy hazaszáguldhatott. Ha meg makacskodtak, arra magasról szartunk, mentünk és kész, és aki nem akarta lehorzsolni a fenekét a földön, az egy idő után elkezdte használni a kis lábacskáit. Utóbbi eset 2-3 nap alatt megjavult, a félőseknek kellett 1-2 hét, de az is napokban számolható idő volt. Minden kutya szeret sétálni, csak nem mindegyik tud róla :)
2014. szept. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Haha :D Idegtépő lehet. Bizonytalan terep neki a beton, lehet még félelmetes is, ezért hisztizik.


Én ezt csinálnám: Vennék egy több méteres pórázt, rátenném. Megfognám, elvinném egy nem túl forgalmas helyre és letenném a betonra. Én meg elkezdenék sétálni tovább.

- vagy elindulna utánam, mikor már messzebb (mondjuk 3 méterre) vagyok

- vagy apró rántással kéne magam után hívni és jönne

-vagy lecövekelne ugyanúgy


Utolsó esetben leülnék vagy leguggolnék egy kicsit messzebb tőle és elkezdenék valami finomat enni (vagy csak úgy csinálni). Sőt, még hátat is fordítanék neki. Lehet, hogy 20 percig kéne ücsörögnöm, de előbb-utóbb tuti megmozdulna, na akkor nagyon megdicsérném.

2014. szept. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja, kajával nem lehet csalogatni... Akkor valami sípolós játékkal is megpróbálkozhatsz.
2014. szept. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
57%

Kezdetben bepróbálkoznék azzal, hogy csak labdázunk a fűben, és amikor a legjobban benne van a játékban, akkor a betonra gurítom, de csak egy pár lépést kelljen megtennie érte :) Ha nagyon nagy mázlid van, fel sem tűnik neki, és egyre messzebb guríthatod :)

Ha ez nem megy, én is leülnék vele a betonra, és valamilyen sípolós játékot elkezdenék nyomkodni, azt szinte minden kutya szereti. ha az öledbe ülne a beton miatt, és látod hogy tetszik neki, azt is eldobhatod 10-20 centire :)

2014. szept. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!