Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudjam hogy a kan...

Honnan tudjam hogy a kan kutyám ivarérett?

Figyelt kérdés
2014. nov. 10. 15:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Én személy szerint úgy tudom hogy a kutya mind1 milyen nemű, akkor szokott dolgokat, lábakat "tologatni" ha ideges vagy dominálni akar. Nekem az ivartalanított szuka kutyám szokta ezt új emberekkel csinálni aki úgymond a falkába kerül. pl nyáron pasizott be a nővérem,hozta a srácot Molly meg rögtön a lábára mászott,amire kb számítottam is, rögtön mondtam neki hogy lökje le magáról, többet nem is csinálta.
2014. nov. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
44%

ma 16:19

Csak a nyugodalmad érdekében:

Magasról nem érdekelnek a kezecskék, sem a színük. Nem nyomok sosem és nem is nézem, kinek mennyi a százaléka.

2014. nov. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

A kutyák olyan 8-16 hónapos koruk körül válnak ivaréretté. Kistestűek korábban, nagytestűek később. Általában, de ez nem törvényszerű.

Szuka kutyáknál egyértelmű, de kanoknál csak a jelekből lehet sejteni.

Ha meg akarod műttetni, akkor minél előbb, annál jobb.

2014. nov. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
A dolgok meghágása és a jelölés nem az ivarérettség hanem a pofátlanság, dominancia jele. Nem minden kan jelöl, valamint a szukák is meghágnak azt amit érnek, ha a gazdájuk nem nevelte őket megfelelően. Ennek semmi köze az ivarérettséghez van, hogy 3 hónapos kutya is hágja a párnát, ilyenkor nyilván próbálgatja az erejét és erről minél hamarabb le kell nevelni! A kanoknál az ivarérés valóban 8 hónaptól kezdődik, de már 6 hónapos korban is lehetnek jelek. Általában az hogy ilyenkor kezd elpofátlanodni a kutya ha nem fogják elég erősen, és elkezd érdeklődni a szukák iránt. De a legegyértelműbb jel az, hogy már nem úgy pisil mint egy lány, hanem felemeli a lábát. Nem feltétlen jelölget össze-vissza mindent, mert ezt nem minden kutya csinálja. Valamilyen szinten ez is jelölés, de ha a kutya sokat jelöl ott valami nincs rendben a falkavezérséggel. Ha a kutyád jól nevelt akkor szinte észre se fogod venni, hogy ivarérett lesz, de a tüzelési időszakban figyelj rá nagyon, ha esetleg nem akarod ivartalanítani. Ha viszont nem tk-s fajtatiszta akkor érdemes, mert minek maradjon ivaros?
2014. nov. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!