Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a baja a kutyámnak?

Mi a baja a kutyámnak?

Figyelt kérdés
2-3 napja vettem észre rajta hogy folyamatosan remeg kedvetlen és kevesebbet (kb. a felét a megszokottnak) eszik ha bent van a lakásban ha kint az udvaron. Öreg (keverék) kutya már 14 év körüli. Más kutyákkal nem érintkezik és az utcára se jár ki mivel az udvar elég nagy. Továbbá megfigyeltem hogy egy pár éve sántikál. Ennek nem tulajdonítottam nagy jelentőséget mivel öreg. Kb. két hete esett egy nagyobbat a lépcsőröl de utána minden rendben volt vele. Nincs elhanyagolva. Van gy másik kutyám is vele semmi baj nincs.
2014. nov. 10. 17:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Nincs elhanyagolva? Hát öcsém, így bánjanak majd veled is a gyerekeid öregkorodban, aztán majd meglátod, hogy ez elhanyagolás-e.
2014. nov. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tényleg nincs elhanyagolva és az esés után ha nem nyüszít nem mutatja hogy fáj szerintem nincs baj a sántítás meg azért mert öreg
2014. nov. 10. 17:49
 3/12 anonim ***** válasza:
97%

Azért sántít, mert fáj neki normálisan lépni. Évek óta nézed, hogy fáj a lába, de nem mutatod meg dokinak, hogy lehet-e javítani rajta, vagy legalább enyhíteni a fájdalmát, most is szemmel láthatóan beteg, de eszedbe nem jut elvinni az állatorvoshoz. Eleve szegény ugyanazt a kertet nézte egész életében, mert az "elég nagy", se egy közös séta, se semmi. Ha ez nem elhanyagolás, akkor mi?

Majd ha téged bedugnak vénségedre egy emeleti szobába, ahova felvisznek napi háromszor kaját, nem hívják ki az orvost, ha fáj valamid, és az egyetlen szórakozásod az lesz, hogy az ablakon bámulod az utcában járkáló embereket, akkor gondolkodj el ezen.

2014. nov. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Tökéletesen boldog volt eddig amikor az oltásokat kapta az orvos annyit mondott hogy öregség miatt van
2014. nov. 10. 18:06
 5/12 A kérdező kommentje:
de örülnék ha azt mondanátok hogy mi lehet a baja
2014. nov. 10. 18:07
 6/12 A kérdező kommentje:
szinte egész nap velük vagyok az udvarban (120négyzetméter) ott sürögnek forognak az udvarban és az utcán fél fiatalabb korában vittem ki de mindig félt sosem szerette
2014. nov. 10. 18:12
 7/12 anonim ***** válasza:
Normális orvos kéne.Mert az nem normális,aki szerint az öregségtől szenved a kutya és ennyi.
2014. nov. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
97%
Másik orvos nem jutott eszedbe véletlenül? Ha 14 éves a kutyád, akkor már úgyis mindegy neki? Nem szeretnéd, ha minél tovább élne?
2014. nov. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%
Őreg, diszpláziás, babesiás. Sokmiden lehet, de ha eddig nem érdekelt mi van vele, ne meséld hogy nincs elhanyagolva.
2014. nov. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Az öregség nem egy betegség. Valami történt a lábával, csak a dokit sem érdekli, hogy mi, mert öreg. Vidd el egy normális állatorvoshoz, ahol megvizsgálják, a mostani baját is, meg úgy általában az egész állatot, időskorban amúgy sem árt pár évente egy kivizsgálás, hogy még akkor derüljön ki, ha valamivel gond van, amikor még lehet rajta segíteni.
2014. nov. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!