Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy yorki szukám most 10...

Van egy yorki szukám most 10 hetes mennyi idő alatt lesz kb szobatiszta?

Figyelt kérdés
már másfél hete itt van és a szobatisztaság nem igazán megy az első héten nagyon ügyes volt de most már olyan mintha kerülné a kutyapelust.Azt hallottam hogy a yorkik nehezen lesznek szobatiszták .Légyszi segítsetek előre is köszi
2014. nov. 10. 19:11
1 2
 1/11 KGabi0000 ***** válasza:
64%
Ahhoz,hogy szobatiszta legyen,ki kell vinned két óránként,de ez 10 hetesen lehetetlen,de szerintem ne használj pelust,mert akkor csak nehezebb lesz,főleg egy yorkinál.Amúgy van a Google-n is olyan oldalahol leirjak mi a teendő ilyenkor.
2014. nov. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nincsenek meg az oltásai addig sajnos takarítás. Utána 2 óránként vidd le. Kutya pelust meg felejtsd el.
2014. nov. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lesz szobatiszta, ha elhagyod a kutyapalenkát, a szobába vécézésnek ugyanis semmilyen formája nem szobatisztaság. Le kell vinni minél sűrűbben, megdicsérni, ha ott pisil-kakil, fent csendben takarítani, várni pár hónapot, közben normálisan nevelni, és egyszercsak szobatiszta lesz.
2014. nov. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Óránként-kétóránként leviszed, ahogy előttem is írták, ha lent végzi a dolgát, megdicséred, ha a lakásban, akkor takarítasz. Ki ajánlotta a kutyapelenkát? A kutyapelenka az inkontinenciás kutyáknak jó, de más kutyáknak nem. Lehetetlen leszoktatni őket róla. A kutya egyébként sem végzi oda a dolgát, ahol lakik.
2014. nov. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nemtudjuk gyakran levinni suliban vagyok szuleim dolgoznak.A szomszed ajanlotta nekik bevalt .Nekik is yorki szukajuk van .De koszi megegyszer
2014. nov. 10. 20:01
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen időbeosztás mellett miért vállaltatok kutyát?
2014. nov. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 sippara ***** válasza:
100%
Komolyan MINEK kellett akkor kutya? Mert cuki? Az, hogy rossz neki minden létező szempontból, le van tojva, gondolom.
2014. nov. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%

Ez hülyeség, hogy a yorkik nehezen lesznek szobatiszták. Az én kutyám 8 hetesen került hozzám, az első naptól a pelusra ment pisilni, kakilni, éjszaka is. Nagyon ritkán előfordult, hogy a szőnyegen intézte, de ez tényleg csak 1-2 alkalom volt. Onnantól pedig, hogy kijártam vele sétálni, soha többé nem ment a lakásban a pelusra, pedig még le volt téve 1-2 évig, de tök feleslegesen.


Vannak kutyák, akiknek gyorsan megy, van, amelyiknek több idő kell, hogy megtanulja. De mivel a kutyák nem szeretnek a saját életterükben piszkítani, így idővel megtanulják, nyugi.

2014. nov. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Pelenka? Mi a fenének? Ezzel bizony soha nem lesz szobatiszta, vagy igen nehezen! A pelenka idős kutyáknak van... Már most le kell hordanod 2 óránként, csak arra figyelj hogy olyan helyre ahol nem jár más kutya. Valamint elvégzi a dolgát és utána egyből mentek is, nem sétálgattok amíg nincs meg az összes oltása. Ha most nem kezded el soha nem lesz szobatiszta... Főleg hogy már pelenkára is próbáltad szoktatni. Két hét múlva ha minden igaz úgyis meglesz minden oltása, de rövid időn belül biztos. Szóval addigra már semmi okod nem lesz az aggodalomra és nyugodtan viheted naponta legalább 6x amíg nem lesz 100%-osan szobatiszta.
2014. nov. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
ha a szobatisztaság megtanítására sem jut elegendő időtök, akkor a továbbiakban hogy lesz a kutya tanítása-szocializálása? vásárlás előtt kellett volna átgondolni, hogy ilyen időbeosztással nem vállalunk kutyát.
2014. nov. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!