Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan hogy a kutya nem...

Van olyan hogy a kutya nem bírja az utazást és hány? Vagy csak fél és a stressztől van?

Figyelt kérdés
Kétszer volt velünk autóval de mind a kétszer hányt.
2014. nov. 10. 20:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyen kutyák.
2014. nov. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%

Mindkettő előfordul. De azért az látszik a kutyán, ha stresszel. A pitem simán eldől a buszon és elalszik, de anyósékhoz kacskaringós hegyi járatokon megyünk, ott rendszeresen behány, pedig semmi baja a dologgal, egyszerűen csak felkavarodik a gyomra.

Ha nagyon liheg, nyálzik, kapkodja a szemét, szóval szemmel láthatóan nem érzi magát jól, akkor inkább stressz, ami jó, mert legalább megszűntethető, nem kell 2000 Ft-ért hányáscsillapítóval tolni utazás előtt... :D

2014. nov. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A nyála az folyik és félve fel fel les az ablakra.
2014. nov. 10. 20:51
 4/15 anonim ***** válasza:
Autózzatok vele gyakran, rövid időre, 10-15 perc elég, játsszatok vele utána. Ha megszokja, jó dolog követi, nem fog félni tőle. Ettől persze még hányhat, náluk is létezik utazási betegség.
2014. nov. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ja, és amikor elkezd nyáladzani, remegni, rosszul lenni, segít, ha megálltok kicsit levegőzni, wc-zni, pár percet sétálni.
2014. nov. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
nekem is ez volt, de olyan sokat autózunk hogy hozzá szokott idővel
2014. nov. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Már azt gondoltam nem viszem többet sehová úgy sajnáltam. De kölyök még és sírna itthon egyedül. Nem hosszú útra vittem még max a boltig vagy a dokihoz 10-15 perc.
2014. nov. 10. 21:30
 8/15 anonim ***** válasza:

Akkor most nézd meg a kölyök szemszögéből:

be kell szállnom oda ahova nem szeretnék, félek és nem jó... és elvisznek vele dokihoz (ami szintén nem jó), boltba, ahol nem történik velem semmi izgi csak várni kell ott ahol egyébként nem szeretek lenni.

Te mi okot találnál, hogy ezek után ne stresszelj az autózástól?

Vigyétek autóval olyan helyre ahol jó dolog történik vele: kutyasuli, nagy séta, erdő stb stb. Ha jó dologhoz társítja az autót és nem a dokihoz, meg hasonlókhoz, akkor hamarabb fog elmúlni.

2014. nov. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Mi egy hónapig, minden áldott nap jártunk az orvoshoz injekcióra...képzelheted, mennyire lelkesedett az autózásért...Már akkor befékezett, ha meglátta a kocsit.

Egy év telt el, sok rövid útra vittük, főleg parkba, játszani, futni, most már szabadon ugrik be. Hányni hosszú autózás során és kanyagrós utakon, városi araszoláskor szokott, ha tudunk, megállunk egy kicsit, de a lényeg, hogy már nem fél.

Az sosem megoldás, ha kerülitek azt, amitől fél a kutya, meg lehet vele szerettetni akkor is, ha most még nagyon fél, vagy rosszul van.

2014. nov. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
én ha utaztattam aznap nem kapott kaját, amugy is este etettem. max ha nem délután utaztunk akkor már este sem kapott, mondjuk felnött volt igy 1-1 nap kaja nélkül észre sem vette. amugy tényleg megszokják, az enyém imádott autozni, bárki kocsijába beleugrott volna :D
2014. nov. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!