Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Skót juhászkutya megvêd...

A Skót juhászkutya megvêdi a gazdáját támadás esetén?

Figyelt kérdés

2014. nov. 10. 19:07
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Megpróbálja, mint minden kutya, de nem valószínű, hogy harapásig, vagy akár csak komolyan vehető fenyegetésig vinné a dolgot. De persze fene tudja :)
2014. nov. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

"Megpróbálja, mint minden kutya"


Honnan jön ez a baromság? Miért gondolják azt egyesek, hogy mindegy milyen fajtájú a kutyád, az megvéd!? Ez egyáltalán nem így van! Egy vizsla, vagy egy collie pl. egyáltalán nem erre lettek kitenyésztve és hacsak nem cseszik el a neveléssel, vagy épp a nem neveléssel, akkor egyáltalán nem ellenségesek idegenekkel, ahogy még sok más fajta sem...

2014. nov. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Collie fajták elég barátságosak. Enyém pl hazafutna. (Lessie is csak segítségért ment, de ő maga nem állt be bunyózni :))
2014. nov. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyikben megvan a késztetés arra, hogy megvédje a családját, a falkáját. A kutya falkában erős, és nem azért, mert van köztük egy kemény legény, hanem mert egységben az erő. Más kérdés, hogy vannak egyedek, akikben ez nincs meg így, mert túl bizonytalanok ehhez is, de alapvetően egy normális lelkivilágú, egészséges önbizalommal rendelkező kutya igenis megpróbál minimum ugatni. Lehet, hogy öt méterről, mert tőle annyi telik, de megpróbálja. Pont itt mesélte valaki, hogy a nagymamáját a palotapincsi védte meg a betörőtől, az a fajta, amit aztán pedig tényleg ősidők óta ölebnek tartanak.
2014. nov. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
92%
Hát a mi skótunk a csöveseket igen csak ugatja. Nem hinném, hogy megvédene, de ezt egy támadó sose tudhatja. Elég nagyok a fogai :) Még ha csak evéshez használja is....
2014. nov. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
77%
Nekem egy kis pincsi puli keverékem van de elég haa valaki úgy emeli felém a kezét ahogy neki nem tetszik már csíp is :-) nem tudom hogy lett ilyen....imádom. De én is megvédem mindentől nállunk kölcsönös. Ja és mindegy ki az az illető a családon belül is. Amúgy barátságos kutyus csak engem ne piszkáljanak :-)
2014. nov. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!