Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyavásárlásnál adott garancia?

Kutyavásárlásnál adott garancia?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

5 hónapja vásároltam egy Labrador kutyust.

Törzskönyvvel,utlevèllel,oltva,chipel ,garanciával.

A kutyust kiállításra vásároltam,megfelelő eredmènyek és szűrèsek után tenyèsztésre!

A kutyusomnak havonta eü. Gondjai vannak hólyaggyulladás,felfázás....

Most már ott tartunk h nem tudja vissza tartani a vizeletèt.

Most voltunk vèrvètelen,tápot váltunk az orvos javaslatára.

Plusz mèg megkell műteni a szemhéját mert eláll a szemètől és folyamatosan gyulladásban van.

A tenyésztője mindig azt irja h sajnáljs szegényt ,de 1 kölyöknek sincs ennyi gondja,sőt igazából csak az enyèmnek.

Mit tehetek? Vagy mit mondjak a tenyèsztőnek?



2014. nov. 13. 09:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%

És mit akarsz tenni, visszaviszed garanciába a kutyát??? Én még nem hallottam, hogy "garancia" lenne élő állatra.

Mit tehetsz? Viszed orvoshoz, és megpróbálsz róla a legjobban gondoskodni.

Mit mondj a tenyésztőnek? Küldd el melegebb éghajlatra a bel és túltenyésztett kutyáival együtt. Mást nem tehetsz. A kutya nem tárgy, nem cserélhető,nem kikapcsolható. Ha te ezt így gondolod nem való neked kutya.

2014. nov. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Nem erről van szó, de ha én 100-150K-t kicsengetnék minimum szarul esne, ha egy selejt kutyát sóznának rám. És ha nem is a kutya visszaadása a megoldás, de az árból azért minimum járna vissza szerintem. Én konzultálnék állatorvossal olyan szinten, hogy az adott problémái szerzett, vagy született rendellenességek, ha született és garancia is van a szerződésben ügyvédhez fordulnék, már csak az erkölcsi elégtétel miatt is.
2014. nov. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
31%
Persze, polgári peres úton meg lehet támadni az ilyesmit, de az általában több év. És a kimenetele is kétséges. A kutya addig is beteg lesz, kvázi nem kiállításra való. Mit tehet? Ezen kívül semmit...
2014. nov. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem adnám őt vissza semmi pènzèrt,nem ez a cèlom.

2 orvossal konzultalok,ezert mentem vervetelre is,most megyunk ultrahangra. Es igen kicsit rossz igy h ilyen beteges mert nagyon rossz azt latni h ejjel maga ala pisil almaban .... Stb.

2014. nov. 13. 09:31
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

El kell olvasni, mit is takar az adott garancia.

Kétlem hogy visszavásárlási garancia lenne, inkább olyasmi hogy ha valami komolyabb baja van a kutyának, az eladó állja az állatorvosi költségeket.

2014. nov. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%

Persze hogy van élő állatra garancia!

Tenyésztő ismerősöm egy kölyköt 3000 euróért ad, 100%-os pénzvisszafizetési garanciát biztosít, amennyiben az eü szűrések valamelyike téves lenne. Van diszplázia szűrés, hallás-látás teszt, meg egy csomó minden amihez nem értek. De ha mégis beteg lenne a kutya, visszavásárolja 100%-os áron. Persze még egy kutyája se volt beteg, de akkor is ad garanciát, vásárláskor írja meg a szerződésbe. Úgyhogy nyugodtan menj a tenyésztőhöz, és beszéld meg vele a dolgot.

2014. nov. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy a felfázás és hólyaggyulladás mennyire a tenyésztő hibája... Inkább a kutya tartó-é. A szem kérdés az másik dolog... ott lehet öröklött a probléma. De ha felvarratod neki és tenyészteni fogod akkor azzal te is örökíted a többi kutyába... Lehet az ő kutyájának is fel van varratva és épp ezért nem tudsz róla te sem és a te kölyköd leendő gazdája sem fog tudni róla ...
2014. nov. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
A tenyésztők adnak is rá garanciát! Ha ti nem írtatok, akkor késő bánat. Pont az ilyen ritka esetek miatt kell írni szerződést a kiskutyára, hogy ha bármi történik, lépni lehessen.
2014. nov. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nagyon nem mindegy, hogy a "garancia" mire szól. Elolvasod és aszerint lépsz. Ha a szerződésben benne van, hogy tenyésztésre vásároltad a kutyát, akkor annak is benne kell lennie, a született rendellenességre mit lép a tenyésztő. A felfázás egy dolog. De a szemprobléma már a tenyésztő sara és ezzel már nem tenyészthető egy kutya.
2014. nov. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Max. a szem problémával próbálkozhatsz, attól függően, hogy a szerződésben mi áll. A többi az nem örökletes. Lehet, hogy már nálad szedett össze valami csúnya fertőzést amiből nem sikerül kikezelni.
2014. nov. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!