Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mondják azt, hogy nem...

Miért mondják azt, hogy nem mehet a kutyák fülébe víz?

Figyelt kérdés
Fürdetésnél mindenki azt mondja, hogy nem menjen a fülébe a víz, de amikor tóban, medencében fürdenek, miért mehet bele?
2014. nov. 13. 12:25
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
ezt en sem ertem pedig a toban raadasul a fertozes is tobb
2014. nov. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor se jó, ha belemegy. A pitemnek nyáron a sok Dunázástól rendszeresen begyulladgatott a füle, kéthetente pucolni kellett.

Fürdetésnél meg egyszerűen rossz érzés, megutálja a kutya a fürdést, annak meg semmi értelme. Ugyanez a szembe kerülő sampon, az sem fog neki ártani, ha félévente egyszer belemegy a szemébe, csak rohadtul fogja utálni az egészet, szóval inkább ne.

2014. nov. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Neked se kellemes gondolom, ha a furdeskor belemegy a viz a fuledbe. A kutya fule melyebb, nehezebben lehet tisztitani, es begyullad ha bennemarad a viz(akarcsak az embernek)
2014. nov. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat!

(A saját kutyáimat mindig úgy fürdetem, hogy a fejüket egyáltalán ne érje víz, tóban/medencében fürdeni meg nincs lehetőségünk, nem tudom, hogy sajnos, vagy szerencsére, úgyhogy csak elvi kérdés volt, mert láttam már jó pár videót, amiben medencébe ugrottak kutyák az apport után, vagy csak simán úszni.)

2014. nov. 13. 13:12
 5/7 anonim ***** válasza:
Úszáskor be tudják "csukni" a fülüket a kutyák általában. Nj-m kutat a víz alatt. Ami belemegy a fülébe, azt kirázza és kész.Biztosan nem jut nagyon mélyre a víz. Az is számít, milyen érzékeny az ilyesmire a kutya.
2014. nov. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kutyám vízbe ugrálós típus! Nekifutásból csobban bele aztán kimegy hogy újra beleugorjon. Csak úgy lobog a füle közben! Valószínűsítem belemegy a víz, kimegy lerázza magát. Az apportot a medence aljáról felhozza (nem kérem tőle, nem volt elvárva) szimplán élvezi. Nincs ezzel baj szerintem figyelni kell rá, ha rázza vagy vakarja a fülét el kell vinni dokihoz. Mi nyaralásra fülcseppel indulunk (nekünk is meg a kutyának is) mert az én fülem is begyullad búvárkodáskor néha az övé is. Csepp bele és kész meg ki kell tisztítani. Vannak fajták ahol a fület szőrteleníteni kell néha erre figyelj. Fürdetésnél meg ahogy előttem írták nem kellemes!
2014. nov. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Rövidszőrű kutyáim vannak, gondolom náluk nem kell a fület szőrteleníteni.

Amúgy egy labrador keverékem és egy "hátvalamipitbullakisebbségtől" keverékem van és főleg a labrador utálja a vizet (nem, nem szaporítótól vettem, 15000-ért olxről, menhelyről van :D) de engem különösebben nem zavar, nem nagyon járunk olyan helyre, ahol lehetne egyáltalán fürdetni őket tóban, medencénk meg nincs, csak érdekelt a téma.

2014. nov. 13. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!