Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyámnak adtam igazat, nem a...

Kutyámnak adtam igazat, nem a fiamnak? többi lent

Figyelt kérdés
kisfiamnak (7 éves) vettem ma egy klassz fiús könyvet. kivitte az udvarra amíg én bent a testvérével voltam a házban. Vele volt a kiskutya -német dog 16 hetes - is. miután bejött a könyvet kint felejtette, a kutyi miszlikbe aprította. Jelentős kár nem történt, de szegény ksifiú zokogott a szívem megszakadt. Kutyus büntetést nem kapott hiszen később vettük észre hogy "olvasott". Kisfiamnak elmondtam, hogy valóban a kutyus tette, de nem ő a hibás, mert kicsi még és nem tudja, hogy ez tilos. Mit tehettem volna máshogy? Normális hozzászólást várok :nem tudtam ott lenni az udvaron ha bent etetem a kicsit.Legközelebb jobban figyelek.
2014. nov. 13. 16:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A kutya valóban nem hibás, utólag értelme sem lett volna büntetni. Szegény kisfiú is kicsi még, de tapasztalatból tanul az ember :) Ha megteheted, szerintem vedd meg neki újra a könyvet. Ugyanakkor magyarázd el, hogyan működnek a kiskutyák, hogy legközelebb ne felejtsen a kutya által elérhető helyen olyasmit, amit nem kéne. Kutyust is nevelni kell fokozatosan, hogy mit szabad, mit nem, gyereket pedig arra tanítani, miként bánjon a kutyával, hogyan "gondolkodik" a kutya. Sok energiát igényel, az biztos. :)
2014. nov. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! Igen, magam is így gondoltam, hogy rendelek egy ilyen könyvet neki, remélem sikerül!
2014. nov. 13. 16:50
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden kutya legalább egy könyvet/újságot kiolvas! A kisfiad könyve lett a nyertes, majd pótolod.
2014. nov. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez előfordul, akár a kistesó is szétszedhette volna, ha éppen az ő orra előtt sikerül hagyni. Sőt, ehhez gyerek se kell, páromnak a hangfalát tette tönkre múlt héten az ideiglenesünk, bement az asztal alá, és kifelé jövet beleakadt és lerántotta. Jobb, ha családilag hozzászoktok, hogy ahol többen élnek együtt, akár kutyák, akár emberek, ott ez bizony megesik néha.
2014. nov. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Már meg is rendeltem :)

a cím is idevág : 101 tipp- túlélés a természetben fiúknak :D

2014. nov. 13. 17:02
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ügyesen jártál el, így tovább:)
2014. nov. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Jól csináltad.

Túlélés fiúknak? Hát ha kan kutyátok van, akkor nincs mit csodálni azon, hogy kiolvasta...

Ha a kisfiad haragszik a kutyára, akkor meséld el neki, hogy a blökit is érdekli a könyv, majd együtt mennek túlélőtáborba.

(7 éves a lányom, tudom, hogy nem hiszi el, de feloldani jó.)

2014. nov. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mégegyszer:) mindenkinek ment a zöld pacsi:)
2014. nov. 14. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!