Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legkonnyebben tanítha...

Melyik a legkonnyebben tanítható kutyafajta szerintetek?

Figyelt kérdés
2014. nov. 14. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Retrieverek, uszkár. Szerintem...
2014. nov. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mire akarod tanítani. Ugrálni, pacsizni, nyomot követni, hemperegjen, vissza hozza a lelőtt fácánt, stb?


Van mindenféle mende-monda, a kutyákról, de úgyis saját magad tapasztalod ki.

Persze nem kell az összes fajta a tiéd legyen, elég egy ismerős, egy kedves szomszéd egy rokon, akikkel sűrűn találkozol, és a kutyájukkal is.


Nekem pl. rotim van. Nem kiskorától került hozzám kb. 3 évesen, addig talán semmi élete nem volt.


Én is sok mindenre tanítottam, de magától is rájön dolgokra.


De már néha ott tartok, hogy rejtegetnem meg titkolnom kell előtte a dolgokat, mert még amit nem is tanítok neki azt is megjegyzi és megtanulja.

2014. nov. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Uszkár
2014. nov. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi számít könnyen taníthatónak?

Egy németjuhász valószínűleg megőrül a gazditól, és alig várja, hogy csinálhasson, tanulhasson valamit. (Mondhatni hülyebiztos tanítás szempontjából, nem lesz nehéz motiválni, de valószínűleg mondjuk önálló gondolkodásra biztatni nehezebb lesz, mint egy más kutyát - félre ne értsetek, nagyon bírom a németjuhászokat, meg hasonló temperamentumú kutyákat, nekem is van egy)

Vannak olyan kutyák is (mint pl. a másik kutyám), akikkel belekezdeni jóval nehezebb. Az enyémet pl. nagyon nehéz volt motiválni az elején, és elérni, hogy figyeljen rám. Viszont mióta belelendültünk, és megszerettem én is a tanítást, vele is megszerettettem a tanulást, egy egyszerű trükk megtanítása kb. 5 percet vesz igénybe. (Persze nyilván utána még le kell általánosítani, kivinni a trükköt magasabb ingerkörnyezetbe is, de 5 perc alatt kevés dolgot tudnék kitalálni és kérni tőle, amire ne jönne rá.) Az eleje sokkal nehezebb volt, de most már gyorsabban tanulok vele, mint a másik kutyámmal - pláne, ha önállósulnia kell egy kicsit, mert szeretném, hogy ő jöjjön rá, vajon mit szeretnék, ne kelljen neki nagyon megmutogatni. Ő amúgy egy amstaff keverék.

2014. nov. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Border collie!!!
2014. nov. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!