Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Francia bulldog vagy hasonló...

Francia bulldog vagy hasonló keverék olcsón?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A barátomnak akarok meglepetésből venni egy kis kutyát, lényegtelen. Szóval mindenképpen kistestűt szeretnék lehetőleg keveset hullajtsa a szőrét vagy egyáltalán ne. Nekem bolognesem van, de hosszú szőrűt ő nem akar. Francia bulldogot szeretne ő is, és az nekem is eszméletlenül tetszik. Nagyon drága. Abban kérnék segítséget hogy valaki tud e olcsón, akár keverék hasonlót is. Vagy ajánlatokat is szívesen elfogadnék hogy esetleg milyen kutyán gondolkozhatnék még. Tacskó is szóba jöhet. Na de ezen kívül? ( Bunkó emberek értelmetlen okoskodását ide nem illő témáról nem kérem! )

2014. okt. 29. 17:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Rövid szőrű kutyáknak mind eléggé hullik a szőre!


Olcsón fajtatisztát ne vegyél,mert 5x-sét fogod rákölteni vagyis barátod,gondolom nem akarsz neki rosszat,így olcsót ne vegyél!! Amúgy is elég betegesek a bulldogfélék légcsőszűkület és miegyébb...


Fajtamentés,menhely : [link]

2014. okt. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Ja bocs,olcsón nincs fajtatiszta, csak keverék
2014. okt. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Olcsón csak szaporítótól lehet kutyát venni!

Szépen kérlek, azt pedig ne tedd! Ne támogasd őket!

Ha nem szeretnél kutyára sok pénzt áldozni, akkor ott vannak a menhelyek. Tele vannak. És vannak kölykök is. Mind szerető gazdira várnak, és pont a szaporítók miatt...

Ha tényleg mindegy neked hogy milyen kutyus, akkor a menhelyeket ajánlom. Ugyan ott sincs ingyen a kutya elhozatala, de legalább megmentettél egy kis árvát, akit tuti hogy oltva, féregtelenítve, orvosi vizsgálattal, jobb helyeket ivartalanítva adnak oda. Ezeket a költségeket általában ki kell fizetni. (persze csak ha van rá lehetőséget, nem kötelező, de ajánlott, mert így abból a pénzből tudnak ellátni egy újabb kutyust).

De azt tudnia kell a barátodnak és neked is, hogy egy kutyánál a vételár a legkevesebb amit ráköltesz. Utána etetni kell, rendszeresen oltatni, parazitamentesíteni...

Tele vannak a menhelyek tacskókkal, kistestű keverékekkel, akik mind szerető gazdira várnak.

Kérlek inkább fogadj örökbe, minthogy egy szaporítót támogass!!

2014. okt. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
menhely nem fog kiadni kutyát úgy hogy ajándékba lesz. Szerintem avasd be a barátodat és menjetek el együtt mondjuk a fajtamentéshez. A családtagját akivel a következő 5-10-15 évben együtt fog élni had válassza ki ő.
2014. okt. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Mint ahogy leírtam, van kutyusom, tisztában vagyok vele mennyit kell rájuk költeni. Ha tehetném az össze menhelyről elhoznám az össze kutyust. Most viszont kölyköt szeretnék. Erről a légcső dolgoról nem tudtam, köszönöm hogy szóltál. Utána fogok nézni. Szóval akkor ha olcsón találok olyat akkor egyáltalán ne is nézzem? A keverékekről mit tundátok nekem mondani? Amit mpg elfelejtette leírni, tud róla. Véletlenül sem vinnék oda neki tudta nélkül egy kutyát. Csak ez kimaradt az előbb. Kölyköt szeretnénk, az mindegy végülis hogy keverék e vagy nem.
2014. okt. 29. 18:01
 6/14 A kérdező kommentje:
Ja, most meg azt felejtettem el odaírni hogy például van rá esély hogy egy francia bulldog kölyök van a menhelyen? Megmondom őszintén soha nem voltam még.
2014. okt. 29. 18:04
 7/14 anonim ***** válasza:

Pedig vannak bőven (:

[link]

2014. okt. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor is az a legokosabb, ha a barátoddal együtt mentek el kutyát választani: csak vele fog élni tizensok évig, vele kell egy hullámhosszon lennie a kutyának.


Ha olcsón találsz "fajtatisztát", egyáltalán ne is nézd. Jó eséllyel felütheti a fejét valami fincsi örökletes betegség, de az is előfordul, hogy "csak" vészesen gyenge a kutya immunrendszere.


A keverékekkel meg annyi a baj, hogy olyankor valaki felelőtlenül hagyta a kutyájának, hogy szaporodjon. Azaz, potenciális menhelytöltelékeket hozott létre (ha rossz gazdihoz sikerül elpasszolni, vagy ha nem sikerül elpasszolni), illetve potenciális gazdijelölteket vett el a menhelyi kutyáktól (mert minek elmenni menhelyre, ha Jóskáéknál úgyis születtek kiskutyák).


Ha fajtára mindegy, csak alacsony padlós legyen és kölyök, akkor viszont érdemes lenne menhelyen szétnézni, mert az vannak dögivel (csak helyben 4 alom 2 menhelyen).


Ha szóba jöhet a tacskó, nekik is van fajtamentésük: [link] náluk szoktak kölykök is lenni. Tacsi keverékekkel meg Dunát lehet rekeszteni.


Ha mindenképp francia bulldog a cél, akkor érdemes elgondolkodni azon, hogy felnőtt kutyát vegyen magához a barátod (van néhány nagy előnye a kölyökkel szemben) fajtamentőktől vagy rágyúrni az árára. Utóbbit gyakran úgy szokták csinálni, hogy félre teszik azt, amit egy hónapban amúgy is a kutyára költenének: táp, kullancs- és bolha elleni védekezés, oltások, stb.

2014. okt. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Itt nincs egy kölyök sem? Vagy nem találom?
2014. okt. 29. 18:43
 10/14 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm mindenki segítségét, továbbra is várok még válaszokat azért, szétnézek ezeken az oldalakon.
2014. okt. 29. 18:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!