Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek meglennének...

Szerintetek meglennének egymással?

Figyelt kérdés

mos van otthon egy 3 éves fiú yorkshire terrier, nagyon békés,nyugodt, egyszer nem ment neki másik kutyának ,sőt még csak nem is morgott vagy hasonlók szal ő tök nyugis.

De szeretnék mellé egy nagyobb kutyát is leginkább egy magyar vizslát

alapból mert ő nagyobb lehetne hogy nekimenne a yorkinak?

vagy ha a vizsla nőstény lenne?


tudom hogy ez főként nevelés kérdése, ezzel különösebb baj nem hiszem hogy lesz. Csak bennem van a félelem hogy vmi miatt mégis lehetnek ilyenek :)


köszi előre is a segítséget :)


2014. nov. 15. 15:37
 1/6 KGabi0000 ***** válasza:
8%
Szerintem mielőtt megveszed a kutyát mindenképp vidd magaddal a yorkiet és nézd meg,hogy reagálnak egymásra.
2014. nov. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A vizsla sem egy agresszív fajta, tehát én kizárnám, hogy nekimenne a yorkinak. Nősténnyel nem bajlódnék (yorki-vizsla keverék :D ), inkább ivartalaníttatnám a yorkit és a vizslát is, akkor biztos nagy barátság lenne belőle. Eleinte a yorki biztos megmutatná, hogy ő az úr a háznál, de különösebb probléma nem lenne ebből sem, mert nagy valószínűséggel ezt a vizsla tudomásul venné azonnal.
2014. nov. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 sippara ***** válasza:
Mielőtt második kutyát hozol a házhoz, a meglévőnek kell olyan szinten lennie, hogy ilyen kérdések ne merüljenek fel. Ha rendszeresen találkozik más kutyákkal, jól szocializált, jól nevelt, képes vagy hatni rá, akkor nincs mitől félned.
2014. nov. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

nem is az 1. kutya miatt féltem hanem az új miatt hogy mert hogy ő a nagyobb nem-e fogja bántani :)

megpróbálkozunk akkor majd köszi :)

2014. nov. 15. 16:27
 5/6 anonim ***** válasza:

Mivel feltetted ezt a kérdést, és van benned egy kis félelem, én azt javaslom, ne szerezz be egyelőre másik kutyát. A yorkied ivartalanított egyébként? Mert ha nem, akkor gondok lehetnek, akár kant, akár szukát szerzel be.

Egyébként, ha jól van nevelve, és valóban nyugis a kutyád, akkor nem lesz baj.

2014. nov. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mivel kölyök korában kerül hozzátok,mire felnő a vizsla rég össze szoknak.

Nem lesz gond :)

Vizsla könnyen kezelhető,barátságos kutya szóval nem lesz gond.Viszont előbb mindenképpen semleges helyen találkozzon a két kutya, pl utca.

2014. nov. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!