Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két kan kutya egy portán hogy...

Két kan kutya egy portán hogy jönne ki egymással? Nagy házörzőt szeretnék. Fajtafüggő, hogy meglennének egymással békében?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy Komondorom és egy Pumim van...mindkettő szuka, ráadásul méretbeli különbség is van, ők békében elvannak egymással.. el fogok költőzni, kutyák maradnak (szüleim nem engedik el őket :) )...

Olyan helyre költözöm, ami már majdnem tanya, szomszédok látótávolságon belül vannak, de nem közvetlnül a telek mellett... ráadásul egy erdő mellett van a telek.

Mindenképpen kell házörző, de kan kutyust szeretnék, és kettőt...


megférnének egymás mellett?

Vagy ez fajfüggő?

Pl egy Komondor egy Bullmasztiffal ellenne?

Nyilván nevelés kérdése, de "genetikai" akadája lenne a dolognak?


Köszönöm a válaszokat!


2009. júl. 19. 23:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy alomból hozd őket, akkor már lehet, hogy valami kezdetleges dominancia-viszony van köztük és nem fognak sokat veszekedni.

Vagy ivartalanítsd majd őket...talán ez is segíthet

2009. júl. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

hát sztem egyedtől is függ.

Jobb ha tenyésztőt kérdezel meg, elvégre nekik sok kanjuk van.

Ahonnét az én komondorom való, ott 6 kan él egy nagy tanyán, és nincsenek elzárva.

Szerintem 2 kan komondornak ki kéne jönnie egymással,régen a pásztoroknak nem egy volt.

De te ha két különböző fajtát akarsz, akkor a komondornál egy kisebb termetűbb fajtát válassz, és olyat az alomból aki nem az alom főnöke, nem dominánsabb.

Beszélj tenyésztőkkel!

2009. júl. 20. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem van egy keverék kutyum meg egy palotapincsik ők csak akkor bántják egymást amikor tűzel a szuka kutyusunk! Amúgy meg tök jól eljátszanak! Ha kiskutyusokat veszel mindegyikből picit akkor össze szoknak hiszen játékosak!=) De ha nagyot veszel akkor már nem biztos, hogy össze szoknak! Nekem a Keverék kutyusom már itt van 4 éve a pincsi 1 éve és eleinte nehéz volt össze szoktatni őket volt köztük harc amikor csak 2-en voltak az udvaron de már nem verekednek együtt játszanak!Sok sikert!
2009. júl. 20. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi nemrég hoztunk egy Fila Brasileiro felnőtt kant,egy 1.5 éves jack russel kan mellé. Na hát eleinte voltak gondok...sok idő,de összeszoktarttuk őket. Ha kinnt vagyunk velük az udvaron már nincs balhé. Akkor sincs,ha nem vagyunk ott,de azért nem merném megkockáztatni azt hogy egyedül hagyom őket,ha nem vagyok otthon.


De...ugyanez a jack szépen felőtt egy kifejlett bordói kan mellet,akivel soha nem volt balhéjuk.

Szerintem ha együtt vannak kölyök koruk óta,pláne úgy hogy mindketten kölykök,akkor nem lesz gond.

2009. júl. 20. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Na igen, ha az egyik kutya egyértelműen nagyobb erősebb, mint a másik (mint nálam Komondor-Pumi páros, vagy az említett Jack Russel-Bordói párosítás) lényegesen csökken a konfliktus esélye, feltételezem...


És én is láttam Komondor tenyésztőnél békében meglévő Kan Komondorokat...


Csak hát kiváncsi lennék mondjuk két masztiff-féle együttlétére ... vagy Komondor + Masztiff..


Vagy Komondor + akármi, csak nagy legyen...


Tényleg olyan helyen van a telek, ahol fontos, hogy legalább két nagy blöki legyen...


Azon is gondolkodtam, hogy Komondor + Ír Farkas... állítólag nem a legjobb házőrző, de termetével elrettenet, ha akciózni kellene, meg ott lenne a komondor :)


De azért szeretnék Bullmasztiffot, mert állítólag az is olyan mint a Komondor, hogy ledöntik a támadót, nem tépik szét....

2009. júl. 20. 08:58
 6/9 anonim ***** válasza:

Attól,hogy egy kutya kisebb mint a másik,még nem jelenti azt,hogy nem lehet dominánsabb. Pl. a Jack Russel egy nagyon harcias,domináns fajta. Hiába nagy a bordói,a jacket nem érdekli.


Egyébként bullterriereket tartok és szukák,kanok vegyesen teljesen jól megvannak egymás mellet.

2009. júl. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Nálunk elég furcsa a párosítás: németjuhász-keverék, termetileg kisebb, mint a németjuhászok és husky. Mindkettő kan. A keverék 3 éves volt, amikor a párom hazahozta a kis huskyt. Azt hittem, úgysem tűri meg majd, ezért rábólintottam. De nem így történt, pártfogásába vette, beengedte a házába, ehetett a kajájából és tanítgatni kezdte. (Persze hiába, ez a fajta nem házőrzésre való, csak akkor ugat, ha macskát vagy másik kutyát lát). Kb. fél év múlva a husky elhagyta a másikat méretileg. Most már egyértelműen ő a domináns, de nem voltak nagy harcok, néha összekaptak, de le lehetett őket csitítani.
2009. júl. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :)


tényleg hasznosak voltak

2009. júl. 20. 18:54
 9/9 A kérdező kommentje:

közben egy kölyök blöki meg is lett... Boxer-Doberman keverék. ősöket tekintve, igéretes házörző... a legkevésbé domináns kölyköt választottam a csapatból...


A már meglévő két kutyámmal jól kijön, már tépi a komondor farkát, majd kiderül, ha jön mellé egy másik kan kutyus, hogy fognak kijönni :)

2009. júl. 22. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!