Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám leszoktatni a...

Hogyan tudnám leszoktatni a kutyámat arról, hogy amikor hazaérünk ne ugasson olyan veszettül?

Figyelt kérdés

Ténylég nagyon hangos és éles hangja van, visszhangzik az egész utca. Nem szóltak érte a szomszédok, de engem zavar.

A valaki otthon van és nyugtatgatja amíg a másikunk hazaérkezik módszer, csak akkor válik be, normál helyzetben megint nem működik.


2010. jan. 28. 17:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Foglalkozz vele sokat amikor otthon vagy, ne csak riasztó legyen (már ha az, nem biztos csak hátha). Ha hazajössz ne foglalkozz vele amíg le nem nyugszik. Amikor elmész ne búcsúzz el, ne foglalkozz vele. Olvasd el Jan Fennelt, ott bővebben le van írva.
2010. jan. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp olvasd el Jan Fennel: Kutyapszichológia című könyvét
2010. jan. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az első kettő válaszát kiegészíteném azzal, hogy senki ne nyugtatgassa, mert az éppen hogy dicséretként hat a kutya számára!

Tényleg olvasd el a Fennel könyvet, megoldást találsz benne a problémádra.

2010. jan. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a könyv ajánlót, mindenképp beszerzem.

Már olvastam ugyan jó néhány kutyás könyvet és szoktam nézni a "póráz két végén" sorozatot is, de minden érdekel, mindig tudnak újat mondani.


Nem arról van szó, hogy keveset foglalkozom vele, mert egyébként egész nap sülve-főve együtt vagyunk. Eljárunk futni, minden nap játszunk stb. Valószínűleg pont ez a gond, hogy ha néha egyedül hagyom halálra rémül, hogy nem jövök haza többet.

Nincs elkényeztetve, csak egy egészen kicsit :). A hálószoba, gyerekszoba tabu, oda nem mehet be, de a nappaliba, előszobába, konyhába igen, éjszaka a saját helyén alszik a hálószoba ajtó előtt.

Jártunk kutyaiskolába is, ezért nagyon okos és viszonylag szófogadó. Mivel vadászkutya az anyja (magyar vizsla) az apja beagle, egy kissé hiperaktív és makacs, de egyébként nagyon kedves és barátságos.

Ezt csak azért írtam le, hogy ne gondoljatok felelőtlen kutyatartónak, a kérdésem csak egy konkrét problémára vonatkozott. Ha nem érdekelne a kutyám, akkor fel sem tettem volna a kérdést.


Köszi a válaszokat.

2010. jan. 29. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!