Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állat menhelyről kutyát...

Állat menhelyről kutyát szoktak csak úgy ajándékba adni?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kiváncsi,hogy ha egy kutyát nagyon szeretnék,ami nem nő meg,akkor vajon ajándékba adnának?Főleg ha anyumnak van egy barátnője ,aki kutya menhelyen dolgozik?

2014. nov. 16. 12:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én már találkoztam olyannal, hogy térítés nélkül lehetett elhozni kutyust a menhelyről. De gondolom ez nem mindenhol van így. Érdeklődni kell. Próba szerencse!
2014. nov. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen, de illik egy adományt adni. Egy kutya felkészítése az örökbefogadásra nagy költség. Javaslom ne feltétlenül pénzadományt javaslok, hanem tápot, vagy egyéb (előre egyeztetett) tárgyi adomáányt
2014. nov. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Anyuval mindog szoktunk az egyik barátnője menhelyére adományt adni:) ha összegyűlik egy csomo olyan kaja ,akkor aztmindig oda küldjük:)
2014. nov. 16. 12:41
 4/9 anonim ***** válasza:

Mit értesz ajándék alatt? Ha arra gondolsz, hogy nem kell érte fizetni mikor elhozod akkor szinte mindenhol ajándék. DE illik adni adományt, nem feltétlenül pénzt, lehet gyógyszer, felszerelés, táp, forgács, tisztítószerek, konzerv stb. A menhelynek szokás kifizetni legalább a chip árát és (ha ivartalanítva van a kutya) akkor az ivartalanítás a költségét. Senki nem rokkan bele ennyi adományba, de a menhelynek ezen múlik, hogy fent tud-e maradni, nyáron 2-szer nem eszel fagyit, és odaadod annak az árát...A rengeteg kötelező felszerelés és orvosi költség között nem illik sajnálni azt a keveset a menhelytől, persze az illem (sajnos) nem kötelező senkinek sem.

Ha arra gondolsz ajándék alatt, hogy beállítanak hozzád, hogy "meglepetéééés", akkor természetesen ez nem igaz. Ha arra gondolták ajándék alatt, hogy nem jár felelősséggel, akkor ez sem igaz. Szerződést kell kötnöd a menhellyel, és elbeszélgetés is lesz, hogy lássák jó helye lesz-e a kutyának és hogy milyen típusú kutyavaló neked, sokszor még javasolnak is számodra bizonyos egyedeket.

2014. nov. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Ha nem lattad volna,épp előtted írtam,hogy adományozzuk a menhelyet-.- és nem egyszer,nem kétszer,hanem minden hónapba adunk egy csomót! De azért köszönöm a válaszodat!
2014. nov. 16. 13:58
 6/9 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Jól írtad, nem láttam, mert akkor már rég a választ írtam neked, mikor te azt kiírtad. Ha nem az anyagiakra vonatkozik a kérdés mert az nem gond, akkor egyre kevésbé értem mire vonatkozik a kérdésed, de volt még néhány nyakatekert tippem, mint olvasható.
2014. nov. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Karácsonyi ajándékként szerettem volna,mert kevés haverom van és nem az anyagiak miatt gondoltam. Hanem csak mert a szüleim eleve nem nsgyon szeretnének panel lakásba kutyát és még ha arra is pénzt adnának ki,hogy csak nekem legyen örömöm... :(
2014. nov. 16. 18:05
 8/9 anonim ***** válasza:

Panelban valóban problémás a kutyatartás, de ha meg tudod szervezni, akkor nagyon boldog páros lesztek:

[link]

2014. nov. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a linket! :)
2014. nov. 17. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!