Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nemű kutyákat hozzunk...

Milyen nemű kutyákat hozzunk el a menhelyről?

Figyelt kérdés

na jó, tudom, hogy ez az egyik legdebilebb kérdés a gyakorin kb. a hónapban:D


2 kutyát szeretnénk elhozni, ugye mindkettő ivartalanítva lenne, amúgy is kötelező, ha menhelyről hozunk.


Én azt láttam a menhelyen, hogy szuka/kan vannak a kennelekben, nyilván ivartalanítva van valamelyikük. Viszont az ismerőseimnek pedig pont, hogy egyformák, kan kannal, vagy szuka szukával.

Melyik a jobb? Attól félek, hogy mivel felnőttkorban lesznek ivartalanítva, megmarad bennük a "kanság" vagy "szukaság", és dominálni fogják egymást. Ami akár verekedésbe is torkollhat.

Eddig csak egyedüli kutyáink voltak.


2014. nov. 6. 09:50
 1/10 anonim ***** válasza:
23%

Ne haragudj, de ez tényleg debil kérdés :D

Azzal törődj, hogy te milyen kutyákra vágysz! A menhelyen dolgozók majd segítenek neked választani! Ha dominanciaprobléma lép fel, tiltani kell! Te vagy a falkavezér, nem a kutya! Hamar meg fogják tanulni, ha megfelelően neveled őket, bár én még nem találkoztam olyan esettel, hogy a menhelyről kihozott kutyák dominanciát gyakoroltak volna egymáson.

2014. nov. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mi két hasonló korú, hasonló méretű kant hoztunk, nagyon jól kijönnek egymással. Nincs köztük versengés, nem verekednek össze, szépen játszanak együtt, és mindegyik egyformán alázatos velem. Néha a simogatásért van lökdösődés :-)
2014. nov. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Totálisan a kutya habitusa határozza meg, de mi a vegyes párosokat szoktuk javasolni :)
2014. nov. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha nagyon aggódsz, akkor lehet, hogy érdemesebb egy kennelpárt kihozni. Amúgy a menhelyeken vannak kölykök is, kihozhatsz akár kidobott testvéreket is, akkor 6 hónaposan lehet őket ivartalaníttatni, akkor biztosan nem marad bennük semmilyen kanság vagy szukaság. Amúgy ha olyan a kutya akkor bárkit elfogad, az én kutyám pl ivartalanított kanként bármilyen kutyát elfogad.
2014. nov. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hát, már van pár kinézett kutya, mert sajnos rengeteg a kutya a menhelyen.:(

Kölyköt azért nem akarunk, mert sokat járunk menhelyre, és úgy vettük észre, hogy a kölyköket mindig "viszik", de van olyan kutya, rengeteg, aki már több éve raboskodik ott, vagy több hónapja, és rá sem néznek, mi inkább ilyet szeretnénk hozni, úgymond az esélytelenebbeket:)

Tudom, hogy meg kell nevelni, hogy ne kötekedjenek egymással, csak nem tudom, hogy ha egy új helyre kerülnek, és mondjuk mi alszunk, vagy nem vagyunk ott, akkor nem-e fognak egymással rivalizálni. Mert hát mi sem lehetünk ott velük 24be felügyelni őket:D

De szerintem egyszerűbb, hogy kikérjük a 2 kutyát (ha már esetleg megvan a választottunk), és mondjuk megyünk velük egy kört a menhely körül, vagy ilyesmi és egyből látszik, ha nem jönnek ki egymással, gondolom a menhelyen is ezt fogják ajánlani:D

Ja, köszönöm a válaszokat!:)

2014. nov. 6. 11:13
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Respect Nektek :)
2014. nov. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem azt is megengedik, hogy egy-egy alkalommal hazavigyétek őket, megnézni, hogy minden tökéletes-e :)
2014. nov. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"de van olyan kutya, rengeteg, aki már több éve raboskodik ott, vagy több hónapja, és rá sem néznek, mi inkább ilyet szeretnénk hozni, úgymond az esélytelenebbeket:) "


EZ AZ! Így kell ezt csinálni! :D Legjobb döntés. Én is ilyen kutyát hoztam ki gyepiről, igaz, hogy rossz volt mint az ördög, de szuper kutya és simán rá lehet nevelni akármire :) (És remek érzés eldicsekedni mikor megkérdezik az utcán,honnan van, hogy ez a gyönyörű kutya a sintértelepen ücsörgött és senkinek nem kellett.)

Nekem kanom van, ivartalaníttattuk, jól kijön fiú és lány kutyákkal is :)

2014. nov. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem "debil" a kérdés, és az sem igaz, hogy menhelyről hozott kutya nem dominál. Mi sajnos nagyon megjártuk ezzel, hosszú történet, nem részletezem, lényeg, hogy évek óta egy tortúra a szüleimet meglátogatni az ő menhelyes, meg a mi menhelyes szukánk miatt.

Viszont a kutyáknál valóban nem a nemen múlik, hanem a domináns/behódoló típuson. (Tavaly befogadtunk még egy kutyust, ő is szuka, és az ég világon semmi gondunk nincs vele, mert azonnal behódolt a másiknak, és mára már imádják egymást.)

Sok év kutyatartási tapasztalata alapján én azt javasolnám: ha városban/lakótelepen éltek, ahol sétáltatni kell naponta többször, akkor inkább szuka, kanok között sok konfliktust tapasztalok, bár ha úgyis ivartalanítotok, akkor lehet, hogy ez sem mérvadó.

Ha kertes ház, akkor én olyan párost hoznék el, akik már kipróbáltan bírják egymást.

Egyébként meg minden elismerésem a döntésetekhez, bár több ilyen ember lenne! :)

2014. nov. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

2. voltam. Mi is így csináltuk. Kiválasztottuk a legesélytelenebbet és úgymond hozzápróbáltunk többet is. Szinte már az elején látszott, hogy melyikkel haver.

Persze nem mondom, hogy nem érhet otthon meglepetés, de azért az már látszik elsőre, ha egyáltalán nem szívelik egymást. Nem is csalódtunk, és ők sem. Nem egy napon kerültek haza, hanem 2 nap különbséggel, de nagyon örültek, mikor meglátták egymást. Mi gyepitelepről hoztuk őket, altatás várt rájuk. Ott megengedték az összepróbálást, csak azért figyelmeztetlek, hogy ez lelkileg nagyon megviseli az embert. Szörnyű mikor kiengedik és örül, aztán vissza kell mennie. De fellehet úgy is fogni, hogy legalább kimehetett kicsit hancúrozni.

Nyilván ők nem ruhadarabok, hogy felpróbáljuk, nem jó, visszaakasztjuk, de sajnos ezt muszáj megtenni, mert az összeférhetőség nem mindegy senkinek, nem csak a gazdinak, hanem nekik sem. Mindenképp úgy kell gondolkodni, hogy örökbe fogadod, nem akarhatod visszavinni 2 hét után. Egyébként mind a menhelyen, mind a gyepitelepen segítenek, amit csak tudnak elmondanak a kutyáról. Elmondják hogyan került oda, milyen tulajdonságokkal rendelkezik.

2014. nov. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!