Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz, hogy a menhelyről...

Igaz, hogy a menhelyről hozott kutyák sokkal hálásabbak. Több szeretet adnak? Nektek mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2014. nov. 11. 16:46
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat, ez kérdés volt. Tehát hálásabbak?
2014. nov. 11. 16:48
 2/12 t_GaRami_a ***** válasza:
100%
Igaz lehet, de nem minden esetben. Nekem kicsit úgy tűnik, hogy kitalálták, mivel ez +1 érv a menhelyi kutya mellett. De ne értsetek félre, csak azt mondom nekem úgy tűnik, én is inkább menhelyi kutya mellett döntenék. De nem lehet ezt így megmondani, nem ettől függ.
2014. nov. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Számtalan ideiglenes után azt mondom, semmivel nem hálásabbak. Az emberek szeretik ezt gondolni, a kutya viszont az adott pillantban él, arra reagál. Egy sanyarú sorsú kutyát is el lehet kapatni egy hét alatt úgy, hogy egy elkényeztetett kis mitugrász legyen belőle, csak a gazdik a kutya követelőzését, nyomulását sokszor annak tudják be, hogy mennyire "boldog" és "hálás", amiért "meg lett mentve". Csakhogy a kutya nem tudja, mi az, hogy megmenteni, örökbefogadni, persze nyilván jobb neki családban, mint a menhelyen, ezt tudja, de nem kesereg a múlton és nem úgy áll hozzá a élethez, hogy jaj, az én édes gazdám megmentett engem, ezért örökké hálás leszek neki.
2014. nov. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
39%
Nem, sőt sokszor a sanyarúbb múltjuk miatt még problémásabbak is.
2014. nov. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

Nekem van egy menhelyről hozott kutyusom aki még csak 2éves keverék tacskó ő viszont hálás nincs elkapatva az udvaron van és csak ha hideg van akkor van be engedve a lakásba hogy az elöszobában aludhasson a kosarában.

Kint az udvaron pedig kutya háza van nincs meg kötve hiszen a menhelyen nagyon kis helyen volt és sok kutya hangzavar vette őt körül had elvezze hogy családban van és szabad az udvaron.

6hónapja él velünk, az első pár napja úgy telt neki hogy nagyon félénk volt alig evett és ivott és félt tölünk mindentől meg volt ijedve a leg aprobb neszre is.

Mamár megszokta a családunkat és írtóra boldog sokkal jobb ház örző kutyus lett mint az előző aki 13évet élt velünk és akit egy családtól fogadtunk pici korában örökbe pici kutyaként. Pl. a romákat utálja, és senki idegent nem akar be engedni érzi hogy ahol van onnan nem kerül el érzi hogy szeretik őt és biztonságban érzi magát köztünk. Elég csak fel emelni a hangunkat vele szemben ha túl sokat ugatja meg az elmennő embereket a kapu elött és befogja. Egyszóval akárki akármit is mondjon nekem más a tapasztalatom az én befogadott kutyusommal. :)


30/N

2014. nov. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám négy és fél éves, staffi keverék és menhelyről hoztam el egy éves korában. Hízelgős, játékos, de meglehetősen önfejű kutyus. Az igaz, hogy rengeteg szeretet kellett neki, főleg az első hetekben szinte tapadt rám. Állítólag ketten is visszavitték szerencsétlent. De nekem nem az első kutyám, elég hamar megértette, mit tehet és mit nem.
2014. nov. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
Nem hálásabbak. Ez teljesen egyedfüggő. Sokszor inkább sokkal több probléma van egy menhelyi kutyával (kidobták, megverték, nulla bizalma van az emberek iránt, ideggyenge, stb.).
2014. nov. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az sem mindegy, milyen menhelyről hozod el, mert ott is vannak fokozatok. Van, ahol szűk, koszos ketrecekben tartják őket, vagy betonon fekszenek a kennelekben, esetleg szabadon szaladgálnak a bekerített területen. Csak enni kapnak, vagy foglalkoznak velük (játék, séta). A minőségi menhelyeken kutyaiskola is működik, önkéntesek vannak, sétálnak, foglalkoznak velük. De ez a ritkább eset. Volt rá eset, hogy a kiválasztott kutya, noha 1 éves volt, nem ismerte a pórázt. Nem tudták elvinni, visszaadták.
2014. nov. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%
Nem hálásak. Előtte nem sokat foglalkoztak vele, te viszont naponta teszed ha jó gazda vagy. Erősen elkezd hozzád kötődni. Ezt nézik sokan annak, hogy szegény milyen hálás hogy megmentettem. De ezt a szintet egy kölyök kutyával aki nálad van is simán elérheted.
2014. nov. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem. Hogy méred azt, hogy ki mennyi szertetet ad? Ez olyan butaság, mert attól, hogy egy kuya nem bújós, még nem biztos, hogy nem szeret (ugyan ez igaz az emberekre is, sokan marhára nem értik).

Másrészt nem szabad úgy elhozni menhelyi állatot, hogy elvárod, hogy tökéletes legyen hálából. Valamilyen jellemük lesz, ami nem feltétlenül olyan tipikus "aranyos", ez nem az ő hibájuk. Sőt, szerintem nem is hiba, mert ameddig nem agresszív, addig nincs vele baj akkor sem, ha nem egy olyan babás típus. Ha te vállalod, hogy hazaviszed is innentől a tiéd, akkor el kell fogadni, hogy nem feltétlenül lesz olyan, amilyennek elképzelted. Ezért nem szeretem, mikor azzal reklámozzák a menhelyi kutyákat, hogy óóó, mot nagyon rossz, de ha hazaviszed, akkor seperc alatt a legjobb kutya lesz a világon automatikusan. (Nekem menhelyi macskám van, az előző örökbefogadója pont ebbe szaladt bele. A menhelyi önkéntes hölgyike meggyőzte, hogy ez a cica tökéletes bújós lesz, remek első háziállatnak. Nem igaz.)

2014. nov. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!