Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen pszichológiai különbség...

Milyen pszichológiai különbség van a kutyabarát és a macskabarát emberek között?

Figyelt kérdés
Mitől van az, hogy általában a nők szeretik a macskákat a férfiak a kutyát. Arra gondoltam talán az szereti a macskát aki öntörvényű pont mint a macskák. A kutyát pedig aki jobban bízik a kutyákban mint az emberekben. De valójában nehezen tudom megmondani mi a különbség a két fajta állat szeretete között.

2014. nov. 16. 12:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
22%
Én könnyne megmondom, a kutya egy talpnyaló, ezért általában a szerethiányos emberek választják. A macska ezzel szemben nem fog ottmaradni veled az égő házban, sokkal függetlenebb, mint egy kutya. Általában azok választják, szeretik ha az állat javarészt elvan magának egész nap, de ha kell odabújik némi simogatásért cserébe.
2014. nov. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Lehetséges, hogy igazad van.
2014. nov. 16. 12:27
 3/18 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem:


Macskások: nem akarnak függeni a másiktól, szeretik ha időnként békén hagyják őket.


Kutyások: alkalmazkodókészségük nagyobb, igénylik a folyamatos társaságot.


Én nő vagyok, imádom a kutyákat és ki nem állhatom a macskákat :D A kutyákat pont az együttműködő, ragaszkodó természetük miatt szeretem, a macskákat meg azért nem, mert mindig a saját fejük után mennek még akkor is ha ezzel az őrületbe kergetnek :D

Utálom, mikor összekarmol egy macska, de csak nevetek, ha fellök és összenyálaz egy rottweiler :D

2014. nov. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
58%

A férfiak azért kutyabarátok inkább, mert a kutya szereti az embereket. A macska területhez kötődik, és az ételért hízeleg. Még ha te meg is vagy győződve róla, hogy cicád nagyon szeret téged. De nem akarlak kiábrándítani.

Inkább leírok egy konkrét esetet. Egyik szomszédunk elköltözött néhány utcával távolabb. Vitték a macskájukat. A cica néhány nap múlva vissza tért a régi házhoz és most ugyanúgy dörgölődzik az új "gazdáihoz" mint néhány napja a régiekhez.

Egy kutya ezt soha nem teszi meg.

2014. nov. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%
Van benne valami, én eléggé magamnak való vagyok és sokkal jobban szeretem a macskákat, mint a kutyákat. Mondjuk szerintem a kutyák is jópofa állatok, olyanok, mint egy szeretetet sugárzó kályha. :)
2014. nov. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

"Én könnyne megmondom, a kutya egy talpnyaló, ezért általában a szerethiányos emberek választják"

Ilyeneket elég fura emberektől szoktam csak hallani. A kutya nem "talpnyaló", egyszerűen csak ragaszkodó, és szereti a családját, ahogy az emberek többsége is. És természetesen nem csak szeretethiányos emberek választanak kutyát, hanem mindenki, akik azt gondolják, hogy egy családhoz hozzá tartozik egy olyan állat is, ami érzelmileg is a családhoz kötődik. Jó a gyerekeknek, mert megbarátkoznak az állatokkal, és felelősségre neveli őket, és még sorolhatnám az előnyeit. Természetesen nem azt mondom, hogy mindenkinek kutyát kéne tartania, csak annyit, hogy sok oka van annak, amiért az emberek szeretik, ha kutya van a háznál.

2014. nov. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
53%

Én is elégge magamnak való vagyok, de abszolút kutyás.

Egyszerűen rühellem a macskákat, feláll a szőr a hátamon a nyávogástól, dorombolástól, és azon jár az eszem, hogy mindjárt nekiesik az arcomnak a körmével, félek tőlük konkrétan :) inkább átmegyek a járda másik oldalára ha macskat látok.

2014. nov. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
82%

Én így fogalmaznám meg, (de mindenkinek más a véleménye):


Macska: Független, találékony és ha tetszik, ha nem önző. Mindig a saját érdekét tartja szem előtt, és szinte bármit megtesz azért, hogy az ő kényelme teljes legyen és érvényesüljön az akarata. Nem igényel folyamatos szórakoztatást, és nem is akarja, hogy folyamatosan nyúzd, csak ha ahhoz van kedved. Szerintem sokan irigylik a macskát (persze hangosan senki nem vallaná be) és azért nem szeretik, mert ő kényelmesen elnyúlik a kanapén míg a gazdi robotol egész nap. Nem kell sétáltatni, egy csomó "kötelesség" nem áll fent egy macskánál, ami egy kutyánál igen. Nehezebben nevelhető, nagyobb a kihívás, de nem lehetetlen és bizony nem oldasz meg semmit azzal, ha felrakod a polc legfelső polcára a nasit, akkor is megszerzi...


Kutya: Szeretetmániás (legjobb értelemben), kedves és gondoskodó. Mindennél fontosabb számára a hűség, szolgalelkű. Ez utóbbi sok embernek nem szimpatikus, és sajnos sokan kihasználják és próbára is teszik. Az emberek között is van ilyen, valaki vagy "hősnek" tartja vagy egyszerűen bolondnak, ez személyiség kérdése. A kutya megpróbál megvédi, ellentétben a macskák többségével. Sok törődést igényel, és több mindent lehet vele csinálni, sőt muszáj is. Ez megint egy olyan dolog, hogy vagy szereti ezt csinálni valaki vagy nem. A kutya szeretete mondhatni "alapvető" míg a macska ragaszkodásáért keményen meg kell küzdeni. Sokak szerint a macska nem őszinte, ellenben a kutyával.


Nekem semmi bajom egyikkel sem, volt kutyám és cicám is, teljesen más a kettő.

2014. nov. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

6 -os vagyok, és a hetes válaszra alapozva tipikus macskás vagyok :)

Pedig nem.

2014. nov. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
73%

Én sok olyan macskást ismerek, akiknek kb azért van macskája mert ha néha néha meg akar simogatni egy állatot vagy gügyöghetnéje van akkor ott van, de amúgy teljes lelki nyugalommal carhatja le és semmi kötelezettsége nincs. Na ezt egy kutyával nem lehet megtenni.

A kutyások között van aki divatból vagy szeretethiányból tart kutyát vagy gyerekpótlékként tekint rá. Mindkét állat rajongótáborában megvan a negatív oldal.

Én a macskákat nem szeretem egyáltalán. Számomra taszító az, hogy csak az étel miatt van az emberrel.Ha nem adna neki a gazdája többé, de a szomszéd igen akkor már a szomszéd macskája lenne. Értelmét sem látom a macska tartásnak, de mások hobbijába nem szólok bele.

A kutyákat viszont imádom, mert velük az ember közösen, együtt él és nem csak egymás mellett.

Egyéniségük van. Ők őszintén tudnak szeretni, nem csak ragaszkodni. A gazdája a gazdája marad mindig, történjen bármi, legalábbis a kutya részéről ez így van. Sajnos sokszor az emberek részéről nem.

2014. nov. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!