Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen pszichológiai különbség...

Milyen pszichológiai különbség van a kutyabarát és a macskabarát emberek között?

Figyelt kérdés
Mitől van az, hogy általában a nők szeretik a macskákat a férfiak a kutyát. Arra gondoltam talán az szereti a macskát aki öntörvényű pont mint a macskák. A kutyát pedig aki jobban bízik a kutyákban mint az emberekben. De valójában nehezen tudom megmondani mi a különbség a két fajta állat szeretete között.

2014. nov. 16. 12:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
31%

Ha a kutya "szolgalelkű talpnyaló" , akkor a macska egy egoista érdekbarát, aki csak kihasznál.


Nekem az első kombó szimpatikusabb és inkább illik rá a hűséges társállat kifejezés.

És a gondolkodásmódja is racionálisabb, mint az ösztönállat macskának vagy az érzelmes nőknek...

2014. nov. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudom,nekem mindegyik bejön és egy állatra sem mondom,hogy fúj.Szerintem a szakadékot az előítėletek adják elsősorban meg az,hogy mást lehet csinálni egy maccsal,mást egy kuttyal.Kinek mire van szüksėge.De általánosítani nem lehet,hiszen a kutyások is ezer fėleképpen tudják szeretni az ebüket,illetve macskások sem csak négy fal között tartják a cicát.
2014. nov. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 SzMHZs ***** válasza:
76%
Én mind a kettőt szeretem, csak másért és másként. Egy kutyám van és két macskám, és egyikre se húzható rá a tipikus kutya-, vagy macskaviselkedés, ahogy írták többen a "szolgalelkű talpnyalóság", sem pedig az önzőség, egoizmus. De két külön fajtáról beszélünk, nyilván nem lesznek egyformák, de az egyes egyedek is különbözőek. Azt viszont nem értem, miért nyilatkozik sok ember lekezelően, utálkozva az általa kevésbé szeretett fajtáról, meg akár azok tulajdonosairól is.
2014. nov. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
39%
Nő vagyok, és kutyapárti. A macskákat ki ne állhatom, de kizárólag csak azért, mert zavar, hogy mindenhova felugranak, felmásznak (konyhaasztal, ágy), és nem tanítható, hogy mit szabad, mit nem. Ráadsául ha kijárós is a cica, akkor nem tudom hol jár, és milyen bacikat, élősködőket hurcol haza. Pszichológiai szempontból ez tisztaságmánia. :)
2014. nov. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
77%

Önző macska, egoista macska, stb. Akik ezt mondják, nem ismerik a macskákat. A fiam kis nősténye majd megvész, ha nem látja a gazdiját. Folyton a sarkában lohol és ha kimegy a szobából azonnal ugrik a kilincsre és rohan utána. Amióta beteg a gyerek végképp mozdíthatatlan mellőle. Az én macskám meg jön, jelzi, hogy mit szeretne. Ha csak egy kis szeretre vágyik, akkor lefekszik elém a billentyűzet mellé és rám mereszti a borostyán szemeit. Aztán dorombolva élvezi a simogatást.

A kutya alapból falkában élő állat, a macska pedig nem. Mégis a macskák nagy része igenis a gazdájához ragaszkodik, nem a területhez. Ha egy kutyával rosszul bánnak, ő is hajlamos arra, hogy elszökjön.

Summa summárum, mimdkettőhöz remhetg szeretet, a macskákhoz kicsivel több türelem kell.

2014. nov. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem azért tartanak a pasik inkább kutyát, mert inkább "logikusan" gondolkoznak, és az nem túl logikus, ha egy olyan állatot tartanak, ami kívülről sokszor hálátlannak tűnik, aki néha le se sz..rja az embert:D Plusz, valamiért a macska a köztudatban inkább "lányos", ennek nem tudom az okát csak ezt figyeltem meg:D


Én amúgy mindkettőt szeretem, de a kutyákat kicsit jobban, és tartani is csak azt tartok/tartanék. Nekem nem passzol a jellememhez egy macska jelleme, én valahogy mindig lefordítom őket emberre, és ha egy kutyát nézek, az egy mindig vidám, barátságos, társaságkedvelő, kicsit már néha túlbuzgó, de vigasztalós jóbarát lenne, a macska meg egy undok önző tuskó érdekember:D Akiből néha-néha előbújik, hogy azért kedvel, de gyorsan meg is bánja hogy kimutatta:D És valahogy lakótársnak én inkább az előbbit választom:))

Meg az élet egy kutyával egy csomó más dologban is más, le kell vigyed minden nap, odaengeded más kutyákhoz mert igénylik, és ez a legrosszabb napodon is apropót ad arra, hogy kimozdulj, sétálj (ami már önmagában is segít sokszor egy s..ar napon), plusz találkozol egy csomó más sétáltató emberrel, ha csak felületesen is, de akkoris... Szóval elszigetelődni se enged a kutya. Meg valahogy mindig átragad rám a jó kedve:) Szóval amiért többet kell egy kutyával foglalkozni, aktívabb részese lesz az életednek, a macska meg inkább egy csendes háttérmunkás, akit sokszor nem is látsz, de tudod, hogy ott van, és tény hogy ők is tudnak bohóckodni és felvidítani:) Mindenesetre másféle kapcsolat a kettő, mást is kell elvárni tőlük, így ránk marad, hogy nekünk melyik típusú "lakótárs" az ami fekszik.

2014. nov. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
85%

Már megint abba a hibába esik mindenki hogy emberi érzelmekkel ruház fel állatokat. Az antropomorfizálás nagyon nagy tévútra vezet. A lajhár nem lusta, a róka nem ravaszdi ,a farkas nem gonosz, a fűz meg nem szomorú..A kutya nem hűséges és a macska nem önző! Ezek emberi fogalmak.


Egyszerűen ez van az ősi ösztönkészletükbe kódolva ,hogy a kutya falkaállat, elpusztulhat könnyen társak "főnök" nélkül és ezért benne van a másikhoz csapódás és szolgálás magát alávető ösztöne. Ráadásul mesterséges több ezer éves szelekcióval direkt a ragaszkodó egyedeket tenyésztették tovább . Az hogy ragaszkodik és parancsra ugrál szintén egy "érdek" mivel így biztosítja a fajuk az emberek közti túlélését. Egy morózus , gazdáját random megharapó kutya nem népszerű.

A macska meg magányos állat, egyedül is megél, sokkal nagyobb dolog, hogy háziállat lett, tenyésztése is inkább csak küllemre ment rá. Persze alakult az emberekhez idomult, de nem kell neki főnök , úgymond egyenrangú félként tekint a gazdára.Vagy kikerüli az embert ha az veszélyt jelent rá. Az ő szemében betanítja a gazdát hogy nyávogásra konzervet nyisson,nem a gazda tanítja be hogy a macska nyávogjon ha éhes, eleve a nyávogás csak az emberi kommunikáció végett jött létre, a vadmacska nem nyávog.

Viszont ha tényleg sikerül elérni -mert el lehet- azt hogy ragaszkodjon ,az sokkal nagyobb érdem mint egy eleve ilyen ösztönkészletű állat ragaszkodása ahol ez automatikusan létrejön, mint a kiskacsák követő viselkedése.


Ha már emberiesítünk, nekem szimpatikusabb ha valaki nem marad egy rossz kapcsolatban benne, ahol bántják ,alázzák nem törődnek vele. A kutya akkor is marad és farkát behúzva szenved, a macska meg inkább tovább áll és akár megpróbál egyedül boldogulni. Szerintem okosabb az utóbbi viselkedés mint a végsőkig tartó lojalitás egy érdemtelen személy iránt.

Persze mint "használati" állat a kutya praktikusabb ez tény ,bár tartása sokkal több energiát igényel.

2014. nov. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
80%
Egyetértek az útólsóval igaza van :D
2015. júl. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!