Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet az oka ennek a...

Mi lehet az oka ennek a viselkedésnek?

Figyelt kérdés
Négy hónapig mamám kórházban volt. Miután hazaengedték (jobban van,de nem teljesen),azóta a kutyánk nem akar tudomást venni róla, mintha ott sem lenne, ha szólítja sem figyel rá, pedig azelőtt nagyon jóban voltak, és mindig ő etette. Mást hónapok múlva is megismer (kuvasz,5 éves). Vajon mi lehet az oka, veletek volt már hasonló?

2014. nov. 16. 18:15
 1/6 anonim válasza:
ha te szólitod figyel rád?
2014. nov. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
mert ha te szólítod és nem megy oda akkor lehet hogy a hallásával van probléma.
2014. nov. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor figyel, biztos hogy nem a hallásával, vagy a látásával van gond.
2014. nov. 17. 20:12
 4/6 anonim ***** válasza:

Gondolom a te jelenlétedben nem figyel anyukádra. Tehát legalább ketten ott vagytok és akkor nem figyel anyukádra. Ha igen akkor ez normális viselkedés a kuvasznál és más erős egyéniségű fajtáknál. Amíg anyukád a kórházban volt te figyeltél, gondoztad a kutyát. 4 hónap nagy idő, ez alatt az idő alatt a kutya téged emelt falkavezérnek és anyukádat egy fokkal alád helyezte. Így ha te jelen vagy, akkor a kutya csakis neked fogad szót, más parancsait figyelmen kívűl hagyja. Szándékosan! Ha még anyukád a kutya szerint felette áll rangsorban, akkor nincs probléma. Mert ha nem vagy ott, akkor neki is szót fogad. Ha viszont anyukádat maga alá sorolta be, akkor gond van. Ismét el kell érnie, hogy rangsorban alá rendeltnek érezze magát a kutya. Bár ha 5 évig Ő volt a kutya gazdája nem hiszem, hogy a kutya maga alá sorolta volna, így inkább az első gondolatom az igaz.


Elmondok egy esetet, hogy értded. Mi esetünkben volt hasonló. 3 éves koráig nálam volt a kutya, mert az enyém volt, én neveltem fel. Anyámnak a kutyája megdöglött és mivel nekem több nagytestű pásztorkutyám volt egyet neki adtam, mert egyedül élt és a betörők ellen kellett neki egy megbízható kutya. Az a kutya fogós volt, de családtagokkal nyugis, a többi kutyám keményebb volt a családban is, csak nekem fogadtak szót. Ez a kan tökéletes volt, hamar elfogadta anyámat és szót is fogadott neki. Szépen őrizte a házat. Viszont, ha én nála voltam (akár egyedül, vagy a családdal) a kutya minden parancsát figyelmen kívűl hagyta. Ha én rászóltam, hogy menjen a helyére, vagy fekszik, vagy egyéb parancs szó nélkül megtette. Ha elmentünk a kutya anyám parancsainak is engedelmeskedett. Viszont, ha ott voltam ugyanígy, mint a te esetedben süketnek tettette magát. Ezt a halála napjáig így csinálta (12 éves korában kellett elaltatni gyógyíthatatlan betegség miatt).

2014. nov. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
..az is lehet hogy megsertodott. Ugy erzi hogy a mamad cserben hagyta, elhagyta. Tobb napja tart mar ez a dolog ?? Szerintem par nap es helyre jon. Kicsit probaljon meg kedveskedni, kozeledni a kutyahoz, beszelgetni vele.
2014. nov. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Már több mint egy hónapja tart...nem változott azóta sem a kutya viselkedése
2014. dec. 8. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!