Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, ha a kutyám megugatj...

Normális, ha a kutyám megugatja az idegen "nyúlkálókat"?

Figyelt kérdés

Fogadott kutyám van. Első napokban mindenkihez odaszaladt, hízelgett.


1 éve eltelt. Most, ha valaki megáll és elkezd neki gügyögni, vagy felé nyúlni vagy csak nagyon nézi, akkor hajlamos odaugatni, sőt odakapni is ha hirtelen hozzá akarnak nyúlni. Nem harapott eddig senkit,inkább csak mintha keménykedni akarna hogy elijessze az illetőt. Megszaglászni meg szokta azt aki simogatni akarja de a simogatást nem mindig fogadja el.


Szerintetek ez normális, hogy így bezárkózott? Vagy csak ilyen beszari a lelkem? Gyepmesteri telepről hoztam el, arra gondoltam, hogy akkor ugye mindenkinek örült, minden olyan szuper volt, hiszen kikerült a nagyvilágba...Most meg már van egy falka amihez tartozik (család) és mindenki más kopjon le :D


Ha egy másik kutyás ember akarja megsimogatni, akkor legtöbbször engedi (kutyás emberek ráadásul tisztelettudóbban nyúlkálnak a más kutyájához), gyerekeknek is csak akkor, ha szépen közelítenek felé és én meg leguggolok mellé.


Hogyan lehetne ezen egy kicsit javítani? Nagyon forgalmas helyen lakunk, egyfolytában emberek között van.



2014. nov. 16. 22:39
 1/7 anonim válasza:
46%
Nem kizárt hogy amolyan őrző védő a kutyus. Megszokott titeket ti vagytok a családja kötelességének érzi hogy rátok vigyázzon. Vagy lehet mikor nem figyeltél érte valami negatív inger. Amire így reagált.
2014. nov. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ránézésre valami terrier vér csörgedezhet az ereiben. Kóbor kutyaként került a telepre úgyhogy többet nem tudok a származásáról :)


Hát, inger..Mivel késő este van az utolsó séta, gyakran botlunk bunkó részegekbe, akiktől megmondom őszintén, félek és gyakran provokálják a kutyát. Persze letiltom az ugatásról vagy elterelem a figyelmét, de talán ettől is bizalmatlanabb az emberek felé :/

2014. nov. 16. 23:09
 3/7 A kérdező kommentje:
Ilyenekre gondolok, hogy odaugatnak neki, vagy hirtelen elé ugranak sörrel a kezükben, hogy "Adj pacsit!" vagy "Ugass, Csöpi kutya!"...
2014. nov. 16. 23:13
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha 'őrzővédő is a kutyus', akkor sem moroghat, kaphat oda csak úgy. Ez nevelési probléma, lehet bizonytalanság, dominancia stb.
2014. nov. 17. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én ezt "problémának" nem nevezném. Ez egy alapállapot, így jelzi a kutya, hogy hagyják békén. Azt kell megtanítani, hogy egyrészt közömbösítsen, tehát ha szónak is hozzá ne reagáljon, másrészt ha valami nem tetszik neki, akkor elmenjen első sorban, ne odakapjon. A legfontosabb, hogy akárki is jön, Te nyugodt, határozott legyél. Ha ideges vagy, azt megérzi a kutya ő is belefeszül. Szóval jön a részeg az utcán, ha látod, hogy a kutya nagyon figyeli, akkor felveteted vele a szemkontaktust, esetleg feladatba teszed (lábhoz) és ha sikerül incidens nélkül elhaladni, akkor dicséret. Ugyanez simogatásnál. Esetleg ha látod, hogy feszélyezi a kutyát a simogatás akkor szólj rá a nyúlkálóra Te. Így nem a kutyának kell. Ha békésen tűri a simogatást dicséret. Pozitív megerősítés.
2014. nov. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)


Rászólok én a nyúlkálóra, de egyébként sokszor olyan idióták az emberek, hogy pl. szedem a kutyakakit, kutya kicsit hátam mögött vár erre meg odanyúlnak. Vagy állok a zebránál, ő mellettem áll és akkor megfogja valaki hátulról a farkát. Ehh :)

2014. nov. 17. 13:05
 7/7 anonim ***** válasza:

Ismerős történet. A kedvencem amikor kint hagyom bolt előtt, alapból ugye feladatban van, koncentrál én sem vagyok ott, erre odamennek simogatni, tiszta ideg tőle a kutya. Próbál ugye kitérni, de ki van kötve....Időnként bekérdeznék, hogy csak kikötözött kamaszfiúkat szeret simogatni?

Semmi tisztelet nincs bennük a személyes tereket illetően...

2014. nov. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!