Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megtámadott egy idegen kutya...

Megtámadott egy idegen kutya mikor mentem haza. Már a földön voltam mikor a kutya a lábamat fogta. De a kutyám kiugrott a kapun keresztül és megvédett. (Folyt. Lent)?

Figyelt kérdés
Nem hittem volna hogy képes keresztül ugrani a kaput, mert van kb 160 centiméter és még soha nem ugrotta keresztül pedig szoktak kutyát sétáltatni az utcába őket is támadja ugatja valamint postást se kedveli de sose tett ilyent. Na mikor kiugrott fellökte az engem tépő kutyát a kutya egyszerre el is futott a kutyám utána indult én meg visszahívtam. Na de kérdés ami engem érdekelne mivel még sose próbáltam tehát mi lett volna ha egy ember támad meg azt is megérzi és ugyan így reagál megvéd? Köszönöm!
2014. szept. 10. 10:58
 1/7 anonim ***** válasza:
A puding próbája az evés. Találgatás helyett rendezz egy kamu támadást, lehetőleg olyannal, aki valóban képes eljátszani.
2014. szept. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, valószínűleg embertől is megvédett volna. :) Jó kutya!
2014. szept. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 csabika1971 ***** válasza:
100%

Igen valószínű meg véd akkor is ha egy ember támad rád.

De felhívnám valamire a figyelmed, amire lehet nem gondoltál, és jó lesz ez miatt óvatos leszel egy darabig.

A kutyák nagyon okos állatok, és ő most ez miatt rájött, hogy képes átmenni a kapun. Lehetséges ez után mikor indokoltnak érzi újra megteszi. (Postás látványa, kutya mely megtámadott, stb)

Ezért légy elővigyázatos.

2014. szept. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nagyon jó kutyád lehet! Szerintem megvédene emberektől is. Milyen fajta?
2014. szept. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
német juhászkutya. De igen engem is aggaszt. Kidobtam neki a labdáját hogy hozza vissza de érte nem ment ki. Egyszerűen rá kell jönnöm hogyan tudott kiugrani mert valahova fel kellet lépnie mert csont nélkül képtelenség szerintem hogy 160 körüli kerítést átugrik.
2014. szept. 10. 13:22
 6/7 csabika1971 ***** válasza:

Láttál már kutyát apportírozni? Két méternél magasabb deszka palánkon is úgy mennek át mintha mindig ezt csinálták volna. És nem kel hozzá semmiféle támaszték, hisz egy sima falról van szó.

De ha szerencséd van csak egyedi alkalomról lesz szó.

Amúgy kétlem. Csak egy labda kidobása, ha az még a sajátja is nem elég nagy csábítás a megtételére.

De ha majd az utálatos postás jön, vagy az ominózus kutya? Vagy bármi amire ő ezelőtt is agresszíven reagált.

Ezért csak azt tudom tanácsolni, egy darabig nagyon figyeljetek rá, és ha egy-két hét alatt nem fordul elő ismét. Akkor valószínűleg utána sem lesz gond.

2014. szept. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Németjuhászom van nekem is. Tudjuk, hogy nagyon okosak. Szerintem csak amiatt ugrott ki, mert lehúzták nála a vörös függönyt, hogy a gazdit megtámadták. Van olyan intelligens, hogy különbséget tudjon tenni, most egy postás miatt miért is ugrana ki, amikor csak a területét védi és nem elintézni akarja? Teljesen érthető, hogy a segítségedre sietett, szerintem ilyet nem tenne, feltéve, ha amúgy szoktad vinni sétálni és foglalkozol vele, mert "csak úgy" szökni általában azok a kutyák szoktak, akikkel nem foglalkoznak, nem sétáltatják soha őket és unatkoznak baromira a kertben. De gondolom, nálatok nem így van!
2014. szept. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!