Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak?...

Andi :) kérdése:

Milyen kutyát válasszak? Pireneusi hegyikutya, kuvasz, kaukázusi juhász, moszkvai őrkutya fajtát ismerők válaszát várom.

Figyelt kérdés
Legkésőbb tavasszal szeretnék egy új kutyát hobbi-házőrző célra. Most van egy 10 hónapos német juhászom, és mellé kellene egy társ. Gondolkodtam másik német juhászon, de szeretnék egy "macit" is. Ezért a lehetséges fajták: pireneusi hegyikutya, kuvasz, kaukázusi juhász, moszkvai őrkutya. Gondolkodtam még esetleg mudin vagy border collien.

2014. nov. 17. 12:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Szia. Attól is függ a nj kan vagy szuka? Kan nj mellé egy kan kau vagy pireneusi veszélyes.
2014. nov. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt kaukázusim és most van kuvaszom, pireneusit nem ismerem, moszkvai van az ismeretségi körömben. Én eddig a kuvaszt találtam a legjobbnak. Bár néha kicsit önfejű, de nagyon intelligens. Nem mondom, hogy a másik fajták nem, de azok közül az egyedek közül, akikkel találkoztam nekem a kuvasz jön be leginkább. Kaum pl. szétrágta a kerítést felnőtt korában is, úgy viselkedett, mint egy idegbeteg. De csak idegennel. Na azt családtagokon kívűl senki nem közelíthette meg. Kuvaszom más jellem. Vehemensen támad, de ha kint vagyok és rászólok viszakozik, de figyel. Ha barátságosan viselkedek az idegennel (kézfogás, stb.), kis idő után ő is odajön szaglászni, illetve ha szimpatikusnak tűnik neki az illető meg is nyalja a kezét. De amint kiment az udvarról és újra jönne be, megint támadja és, akkor nincs haverkodás. Keményen harap. Egyetértek az előző hozzászólókkal megfelelő helyről hozd. Érdemes a szülő párt már előtte megnézni. Ahonnan én hoztam 5 fős falka volt + 5 db kölyök. Aktívan őriztek egy hatalmas telephelyet. Gazdával és a pár ott dolgozóval kedvesek voltak, idegennel harapósak.
2014. nov. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 tavasz1999 válasza:
mindenképpen ellenkező neműt.ha az örző védő lényeges,akkor az első 4-ből válassz- de ugyanilyen fontos egy kis kiképzés
2015. jan. 22. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Gondolom már nem aktuális a kérdés, de azért leírom.

Nekem kaum van, pontosabban keverék, az apja volt fajtatiszta, de az enyém is egy az egyben olyan, mind személyiségre mind kinézetre. Egy különbség van, hogy ő fekete. Imádom a fajtát, csak a ajnálani tudom, de elfogult vagyok valamilyen szinten azt hiszem :)

2015. jún. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Én szerintem vagy kaukázusit vagy Németjuhászt
2017. ápr. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!