Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Melyik a jobb örző védő kutya...

Melyik a jobb örző védő kutya a kaukázusi juhász vagy a moszkvai őrkutya?

Figyelt kérdés

most szeretnénk vásárolni de mi eddig a kaukázusira szavaztunk de azért megkérdezek másokat is:D

még annyit hogyha kaukázusi marad akkor azt most télére lehet venni (kölyök kutyát) vagy majd tavasszal?


2012. szept. 26. 18:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Hali


Nagyon sok melő lesz vele ,ha úgy kezeled az állatot mint egy tárgyat aki csak azért kell ,hogy védjen valamit.

Ki kell majd képezni és naponta 1 órát foglalkozni kell vele.


A moszkvai bírja a hideget ,barátságos és piszok sokat eszik. Amúgy nagyon határozott egy állat. Munkatársamnak van egy pincsi azt hiszem meg egy moszkvai a pincsi az mindent ugat ,de amikor a nagy feláll akkor tényleg van esemény:)

2012. szept. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! szeretek a kutyákkal foglalkozni és meg is lesz :)

irjatok még:)

kaukázusi meg lehet most venni télére?

2012. szept. 26. 19:27
 3/7 anonim válasza:
20%
en szerintem kaut vegyel nekem is van 10 honapos es nagyon okos inteligens kutya es ami a legjobb hogy az orzo vedo oszton a verukbe benne van anyira hogy egyik nap egy biciklis ment el a kapu elott es sokat szokta hecelni a kutyat a kutya kitort es leutte a biciklirol.szerencsere leszedtem es csak a kabatja szakadt ki amugy az idegenekkel viselkedik csakis igy a csaladbol senkit se bant lehet mas hazialat akarmi ha tudja hogy megkell vedje akkor megis vedi.a moszkvai orkutyarol pedig csak annyit tudok mondani hogy lomha lusta es az osztajtarsamnak van egy es minden 50 meteren megkell alni vele mert nem nagyon birjak a setat mivel kozel 80-90 kilosak igaz hogy a kaukazusi 50-60 de meretre egyformak en kaura szavazok
2012. okt. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

a masadik valaszolo

nyugodtan vedd meg telire en is januarba vedtem nagyon vastag a bundaja es tuti hogy nem fagy meg de azert nem art ha egy kicsi szenat vagy pokrocot beraksz a pajtajaba

2012. okt. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

A második válaszolónak üzenem, hogy fogalmatlan kutyák terén ezt bebizonyította, te azt a kutyát nem azért tartod, hogy örömödet leld benne, hanem azért, hogy legyen mivel felvágni, hogy ejha ilyen "bolond" a kutyám.

A kutyáját az udvarán tartani mindenkinek kötelessége és köteles megteremteni minden feltételt ahhoz, hogy az állat ki ne szabadulhasson valakiben kárt ne tehessen.

Ha én lettem volna, akit lekap a bicikliről, olyan büntetéseket eszközölnék ki, hogy olyat még nem láttál.

Hasonló eset egyik barátommal történt. Azon felül, hogy a kutya gazdáját megbüntették 50000 forintra a jegyző kötelezte kennel és kerítés építésre (amit persze ellenőrzött is!). Ez nem kis összeg már magában sem. Én a moszkvai miatt csináltam kerítést a nyáron 130000 forintom bánta és mindezt elővigyázatosságból.

A srác 14 napig volt táppénzen ami után kártérítést követelt, hozzáteszem jogosan, a kiesett kereset miatt, mivel vállalkozó, kvázi nem dolgozik akkor nincs pénz.

A moszkvai nem lusta kutya csak nem ugat meg minden árnyékot, de mindig figyelmes. Sokkal kiegyensúlyozottabb kutya mint a kau. Félreértés ne essék, imádom mindkét fajtát, jövőre veszek egyet a moszi meg a boxer mellé :) .

Ja 80-90 kiló! :D::D:D:D:D:D:D:D egyedi esetben igen, de nem a fajta jellemzője éppúgy kauból is lehet 80-90 kilós példány az én nőstényem pl télen 60 kiló nyáron olyan 55.

Az, hogy mennyit eszik relatív azért ne felejtsük el, hogy nem kis tacskókról van szó. Nálunk a moszi fejadagja egy hónapban 20kg SUSA táp+konyhai maradék. Ilyen kutyákat nem érdemes silány táplálékon tartani, mert ki fog ütközni az egészségében.


Szóval köszönjük szépen az építő hozzászólásodat te mintagazda a pajta mellől!


Uram isten! Vannak, akik szégyellik magukat helyetted...szóval neked már nem is kell aggódnod lehetsz ilyen tajnigger! GRATULÁLOK!

2012. nov. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Az Én moszkvaim nyáron 30 fokos melegben, gond nélkül fut velem 4-5 kilómétert!
2012. nov. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Zoli1955 válasza:
Hát se én, se a moszkvai őrkutyám nem bírjuk a futást. A moszkvai őrkutyám szeret sokat pihenni, se a hideget, sem a meleget nem szereti, viszont nagyon szeret bejönni a lakásba, leginkább a printer mellett szeret aludni. Enni viszont tényleg nagyon sokat eszik.
2014. ápr. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!