Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komodorról vélemény? Tapasztalat?

Komodorról vélemény? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

2014. nov. 18. 10:31
 1/6 A kérdező kommentje:

Komondor*

Elnézést.

2014. nov. 18. 10:33
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Pedig úgy odaírtam volna, hogy mi az a komodor.... :(

Amúgy meg nagy, és szőrös s olyan mint egy felmosórongy... vagy túlméretezett puli. Nekem ennyi a véleményem róluk, tapasztalatom nincs :D

2014. nov. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
66%

Nagymamámnak volt egy komondora, senkit nem engedett magához, vele viszont olyan volt, mint a kezesbárány. Igazi egy emberes kutya.

Az őrzés a vérében van, senki nem tudott bemenni a házba, még a postás sem, pedig azt ismerte. És iszonyú ereje van. A tökéletes házörző.

2014. nov. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Köszöntem a lepontozást, jó lenne már megtanulni az embereknek hogy a kis kezecskék nem like gombként szuperálnak... Véleményt kért a kérdező, kapott is.
2014. nov. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
25%

most leírom a véleményem, semmit nem szépítek.

másfél éves a komondorom, törzskönyvezett kan, 2 kuvaszal és egy tacsival él együtt.Kutyákkal jól kijön, pl. a tacsi a hátán alszik télen. Bizalmatlan házőrző, még engem is megugat ha szokatlan ruhába vagyok. Viszont a kuvaszoktól eltérően nem ront az idegennek, nem elég vehemens.

A simogatást, törődést nagyon irigyli a többi kutyától.

folyamatosan láb alatt van nem az a tipikus elfekvős, lustálkodós kutya mint ahogy a fajtát bemutatják. Nagyon játékos, sokat szaladgál.

Érzékeny ekcémára, fülgyúladásra. A komondornál semelyik spot on bolhaírtó nem használt, ami pl a kuvaszoknál igen.

2014. nov. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nos nekem is van egy komondor kölyköm, 8 hónapos kan most, de a makacssága vagy inkább önfejűsége nem egy könnyen kezelhető tulajdonsága. Ezzel talán mondjuk a többi pásztorkutyás is így van , talán típus jelleg.Elég igénytelen fajta, hidegben (már ami eddig volt) simán kint aludt a földbe ásott medrében vagy a lépcsőfeljárónkban alszik a lépcsőn, esőben.De volt eső sem zavarta annyira őt mint minket és kiont járkált a kertben vizes szőrben, mai másnapra megszáradt vagy lepergett. A házba nem megy be.A jellemét nem tudom megítélni, mert szerintem még félős és ilyedős hirtelen nagy dolgok mozgatásakor, de a kerítéshez odaront ha postás vagy idegen közelít, de mondom ez még sok mindentől is lehet...állítólag. Remélem pár hónap múlva vagy ivaréretten már sokkal bátrabb lesz.Volt már egy párszor sétán, de igazán csak a kertben magabiztos és felszabadult, egyértelműen látszik rajta, bár az erdei sétákat úgy látom szereti,...csak hát ott ritkán futunk össze valakivel vagy kutyákkal.

Kérdésem, hogy aki úgy tartotta komondorát, hogy nem vitte sétákra, csak a kisebb nagyobb portákon élte le életét, abból a komiból végül is milyen kutyája lett?? Úgy tudom azért régen a tanyákon erre nem volt lehetőség, mármint külső sétákra vagy kutyás vagy emberes ismerkedésekre.Ott kitámadott a komondor mindenre ami arra tévedt, ami lehet hogy ma már nem mindig előny.

2014. dec. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!