Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy mondjam meg neki, hogy...

Hogy mondjam meg neki, hogy ne bántsam meg? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Szóval az unokatestvérem kapott egy bichon kutyust, de felfordult a gyomrom ahogy bánik vele. Neki csak arra kell egy kutyus, hogy legyen kit tutujgatni, meg jajj de kis édebédi cuksimuksi. :S Múltkor is ott voltam náluk, oda kakilt a kutya, és unokatestvérem nem hogy leszidná, annyit mond hogy "ejnyebejnye, de semmi baj majd a mami felszedi", és még simit is kap. -.- Én meg ugye próbálom nevelni szerencsétlent, leszidom mikor oda pisil/kakil és unokatestvérem olyankor mindig lecsesz, hogy miért bántom szegénykét, majd kinövi... Meg mikor sétálni voltunk, én vittem és próbáltam a lábam mellett tartani, és mikor szépen jött adtam neki jutalomfalatot, ő meg kikapta a kezemből a pórázt, hogy mindjárt megfullad szegény, meg ne adjak neki ennyi kaját, mert elhízik a kis Lejlácskája... Egy szóval teljesen elkényezteti, sétálni is csak párszor viszi le mert hogy hideg van, én viszem sétálni, akkor is egy fél óráig veszekedni kell vele, hogy leszaladhassak vele egy pisire, mert hogy Lejlácska meg fog fázni... -.- Nagyon szeretem az unokatestvéremet, de ez így ku**ára nem jó... A fejére fog nőni a kutya, és gondok lesznek vele, és mikor unokatesóm rá jön hogy egy kutya nem annyiból áll, hogy jajj milyen kis cukorfalat, akkor le se fogja szarni, kb csak etetni fogja meg néha lemegy vele 3 percig... Hogy mondjam meg neki, hogy elkényezteti szerencsétlent, és hogy ez így nem lesz jó úgy, hogy ne bántsam meg? Nagyon szeretem őt is, de a kutyákat is és sajnálom szegényt, mert ha gondok lesznek vele, ami nem az ő hibája lesz (mm a kutyájé), akkor lehet hogy már nem is kell majd, én meg nem tudom vállalni, így is 3 kutyám van már...

Légyszíves segítsetek, és az "úristen, ilyen ember minek tart kutyát" és társait légyszíves hanyagoljátok, mert azzal nem segítetek.


2010. jan. 29. 10:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén, magyarul a szemébe, hogy "sz@r gazdi vagy". Mindazt, amit itt leírtál nekünk, mondd el neki, és a többit is. Nyomj a kezébe könyvet a kutya neveléséről.


De ha olyan, amilyennek gondolom, akkor maximum megsértődni fog rajta, megváltozni nem. Sajnos. :-(

2010. jan. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
probáld meg elmagyarázni neki, hogy nem cukorból van az a kutya, és azzal, hogy probálsz neki nevelési tanácsokat adni, te segíteni akarsz, nem okoskodni... gondolom még elég kölyök, szóval nagyon könnyen lehet még tanítani, és attól még hogy mókus méretű:) nagyon is kutya! nézesd vele a póráz két végént:) hogy lássa milyen lehet egy elkapatott kutya!
2010. jan. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél neki egy-két jó kutyás könyvet!

Pl. Jan Fennell: Hallgassunk a kutyánkra és Tanuljunk meg kutyául c. könyveit! Ezek már csak azért is jók, mert erőszakmentes nevelésről szólnak, viszont leírja benne, hogy miért nem szabad kényeztetni a kutyákat és hogyan kell következetesen, jól nevelni. Valamint leírja a viselkedési problémákat, azok kezelését és okait is. Ha az uncsid elolvassa, akkor rá fog jönni, hogy milyen károkat okoz a kutyának ezzel a hozzáállással. És megtanulja belőle, hogy hogyan kell jól, rángatás, ordibálás nélkül! Ez a könyv amúgy is alapmű, szóval aki kutyát tart, annak mindenképp érdemes beszereznie.

Remélem segíthettem. :)

2010. jan. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Sztem beszélj a szüleivel és együttesen próbáljátok meggyőzni!
2010. jan. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát én is szépen elmondanám neki, hogy mit gondolok, meg hogy kicsit előrébb kéne látnia az orránál, ha meg akarja tartani ezt a kutyát...

Én is ajánlanék könyvet, de mivel nem bíznék benne, hogy elolvassa pár részletet felolvasnék neki (Fenneltől a Kutyapszichológiából).

Emellett leültetném (leülnék vele) megnézni a Póráz két végént, hogy lássa mennyire el lehet kapatni a kutyát!

2010. jan. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

mint már valaki mondta, jó ötlet lenne egy kutyás könyv, de ha van lehetöség, beszéld rá hogy menjetek el egy kutyaiskolába.

Így se magával se a kutyával nem tesz jót, kiállhatatlan elkényeztetett állat lessz belöle és felnött korában már nagyon nehéz megnevelni. Próbálj egyszer beszélni vele amikor nincs ott a kutya, amikor épp veszekszik mert "gonosz" vagy a kutyuskájához akkor nehéz értelmesen megbeszélni valamit.

Mindenesetre sok szerencsét mind a hármotok kedvéért!

2010. jan. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Akiteki ***** válasza:

Ha ez neki így jó, akkor Téged miért zavar? Lehet, neki ezért kell a kutya.

Gondolod, hogy később majd kidobja az utcára?

Ha ő babusgatni akarja és a lakásban szart szedni, váljék egészségére.

2010. febr. 1. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Előző!

Pontosan ezért gond! Mert megnő a kutya, már nem olyan aranyos, nem olyan könnyű mindent elnézni neki, elveszik az újdonság varázsa és akkor hirtelen "megszökik" a kutyus, persze igazából ki lett dobva, és a menhelyen köt ki. "Jobb" esetben meg magasról tesz a kutyára és ettől még több viselkedés problémája lesz, mert a kutya társas lény, és a legfontosabb az életében a törődés, és a szeretet.

2010. febr. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Akiteki ***** válasza:

Én vagyok az előző: Honnan tudod, hogy nem fogja egész életében így babusgatni.

Én nem egy kisméretű kutyát ismerek, aki így él már 10 éve, hogy mami szemefénye és körülöttük ugrálnak. Ha nekik ez jó, másokat miért zavar?

Nem mondom, ha egy kaukázusival csinálják, az életveszélyes lehet, de hagy kényeztessen már el egy yorkit vagy bichont, ha ez a szíve vágya.

2010. febr. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én a kérdező leírásából úgy vettem ki, hogy fiatal emberkéről van szó és a gyerekek hajlamosak erre, nagyobb esély van a megunásra, mint egyérettebb személyiségnél.
2010. febr. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!