Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan mondjam meg neki, hogy...

Hogyan mondjam meg neki, hogy ne bántsam meg?

Figyelt kérdés
Gyerekkori barátnőm kisfiáról van szó. A fiú még csak 5 éves, az én fiam meg 3, nemrég kezdte az óvodát. Szóval, a barátnőm fia egy ideje elég nehezen kezelhető, irgalmatlan szófogadatlan, csúnyán beszél, mindig elveszi a játékát az enyémtől. A barátnőm férje kamionozik, havonta csak pár napot van itthon, akkor persze elkényezteti a srácot. Ami engem érint ebben az az, hogy az én fiam mikor ezzel a kisfiúval van (hetente 1-szer szoktunk találkozni) utána kezelhetetlen, és rettentő csúnyán beszél, pedig nálunk a családban nem beszélünk így. A barátnőm nagyon érzékeny és sértődékeny lélek, nem akarom őt megbántani, de azt sem szeretném, hogy a fiamat ennyire rossz irányba vigye az övé. Mit tegyek, szóljak neki? Ha igen, akkor hogy mondjam, hogy ne bántódjon meg nagyon?
2011. júl. 7. 23:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak egyenesen. Ez egy baratsagban evidens.
2011. júl. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Gonoszkodás nélkül.Ha érzékeny pláne meg kezelhetetlen, pláne meg kell mondani, mert 2 év múlva ha így marad a dolog akkor rosszul fog neki esni, hogy a gyerek azt mondja neki, hogy te b...s k...va!Egyébként ha az apját nem látja, és gyakorlatilag csak az anyjával van, meg ő neveli, meg ő látja, akkor szerinted kitől tanulja, vagy ha nem tőle, most komolyan, anyja nem látja????
2011. júl. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
a fiad sokkal fontosabb annál, hogy a barátnőd lelke sértetlen maradjon. valószínüleg ő is belátja, hogy a fia rosszcsont, de bezsélj vele tapintatosan mondd meg, hogy ezt ne vegye magára de úgy érzed a fiad máshogy viselkedik találkozásotok után, csúnyán beszél, és lehetséges hogy a fia rossz hatással van rá. persze ettől ti és ők is ugyanúgy barátok maradtok, csak szeretnéd ha figyelne erre. remélem segítettem :)
2011. júl. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Ha fáj neki az igazság,így járt.Majd megemészti,és valószínű belátja idővel,hogy igazad van.
2011. júl. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%

én inkább nem vinném a gyerekemet, ha kérdezné a barátnőm, megmondanám neki, miért.

ha pedig nem megoldható a felügyelet, inkább nem találkoznék ezzel a barátnővel csak évente 2x.

2011. júl. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
igen elkell gondolkoznod azon, h melyik a fontosabb: az hogy a gyermeked ne legyen olyan mint az a kisfiu, vagy az hogy ne bántsd meg a barátnödet, ha az elsö akkor mond meg neki egyenesen
2011. júl. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mindenképp beszélni fogok vele, persze tapintatosan! Természetesen a fiam fontosabb mindennél, de a gyerekkori barátságot sem szeretném felrúgni. Hétvégén itthon lesz a férje, akkor majd elhívom kettesben beszélgetni. Köszönöm a válaszokat!
2011. júl. 8. 13:30
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül az anyjától tanulja, lehet ovi vagy nagyszülő vagy bármi más hatása. Gondolom, anyukát is zavarja, biztos tisztában van a helyzettel. Mi lenne, ha legközelebb, persze a barátnőd jelenlétében, ha csúnyán beszél a kisfiú, te beszélnél röviden a lelkére, hogy ilyen csúnyán nem szabad beszéljen egy ilyen okos nagyfiú, mert a te kisfiad még kisebb, és nem tudja, hogy nem szabad, és nem szeretnéd, ha ezt a butaságot eltanulná, mikor olyan okos dolgokat szokott tőle máskor tanulni. És itt vedd elő a pozitív dolgokat, pl mikor együtt építettek valami szépet vagy aranyosan homokoztak együtt vagy mittudomén.

Ezen vajon megsértődne a barátnőd? Nekem is volt egy ilyen barátnőm, teljesen más okból szakd meg a kapcsolat, én megértem, hogy nem akarod megbántani, és olyan megoldást keresel, amivel a célodat is eléred meg a barátságot is megtartod.

2011. júl. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!