Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám korrigálni?

Hogy tudnám korrigálni?

Figyelt kérdés
van egy 8 hetes labrador keverékünk aki úgy 6 napja érkezett. Nagyon aranyos csak nagyin durván játszik; felugrál harapdál és nem tudja abba hagyni. ez azóta van mióta meglátogatták a régi gazdái. volt már olyan h úgy próbáltam leállítani h lenyomom a fejét de azután is rámugrált ezért a garbancánál fogva nyomtam le a földre de úgy se sikerült. az h nem foglalkozok vele azért nem működik, mert ugyanúgy folytatja és más helyiségbe se tudok kimenni mert jön utánam. eléggé fájt ahogy megkabdosott és nem tudom hogy csináljam. a napi mentális fizikai fárasztás meg megvan és most hirtelen nem tudok mit kezdeni vele... kinomban már újság papírral csaptam az orrára aztán abba hagyta. de kérlek segìtsetek mert nekem se lesz jó és majd a vendégeknek se ha jönnek. kuzyasuliba is fogjuk vinni amint elérte a 12 hetes kort.

2014. nov. 19. 17:56
 1/9 A kérdező kommentje:
könyörgök válaszoljatok
2014. nov. 19. 19:28
 2/9 anonim ***** válasza:

Megint egy gazda, aki teljesen 0 tudással jutott kölyökhöz.

Nem durván játszik. Csak úgy, ahogy az alomtársakkal játszott idáig, kutya módjára. Neked kell megtanítani, az emberekkel másként lehet.

Írd be a keresőbe: Felugrál a kutyám. És azt, hogy - harap a kiskutyám.

Rengeteg választ fogsz találni.

Mellette kezd el a neten olvasgatni a kölyökkutya nevelése című írásokat.

2014. nov. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Hovarju ***** válasza:

Szóval van egy egészen pici kölyök kutyád, aki pont egy héttel hamarabb került el az anyukájától és az alomtestvéreitől mint kellett volna. Ez az egy hét arra lett volna jó, hogy megtanulja többek közt a gátolt harapást.

Egy ilyen kicsi kölyöknek (és szerintem nagyobbnak sem) nem nyomjuk földre a fejét és nem verjük sem újságpapírral sem kézzel.


Egy ekkora kutyánál az válhat be, hogy ha erősen harap felkiáltasz és ott hagyod. (átmész a másik szobába és becsukod magad után az ajtót)


A vendégeket meg kell kérni arra, hogy ha bejönnek hozzád ne foglalkozzanak a kutyával (tegyenek úgy, mintha ott sem lenne). Ha megnyugodott lehet vele játszani.


Egyébként hogy telik egy napotok? Mit szoktatok játszani?

2014. nov. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nem nulla tudással került ide és képzeld rengeteg könyvet meg cikket olvastam erről... és igen tudom h ezt kéne csinálni de hiába forditok neki hátat hátulról harapdál és a magas hangra meg nemtudom miért ebben a fázisában nem figyel ilyenkor a parancs szavakra se hallgat amit megtanítottam neki. amúgy reggel felkel kap ételt utána egy kicsit játszunk vele és elindulunk munkába/suliba ki hova. anya otthon marad vele de már fokozatosan egyre nagyobb időre magára hagyja hogy ha majd nagyobb lesz akkor egyedül tudjuk hagyni. amugy rettentően okos kutya mindenre nagyon hamar rájön h mit szeretnénk tőle. naponta átismételjük amit tanult és újdolgokat tanítok neki napi 15-20 percig mert azt írták annyi az ideális idő. Hallgatni szokott mindenre. De van egy olyan időszak amikor mindenkire ráugrik elkezdi harapdálni és nem tudjuk h állítsuk le mert akkor semmi más nem érdekli még a játékok sem és a szobába se tudjuk bezárni mert nyomul. és ezt nem tudom olyan mintha bekattanna és nem tudunk vele mit kezdeni
2014. nov. 19. 21:31
 5/9 A kérdező kommentje:
és fizikailag is lefárasztjuk
2014. nov. 19. 21:34
 6/9 Hovarju ***** válasza:
Általában mikor van az az időszak, amikor mindenkire ugrál és nem figyel? Van valami, ami kiváltja nála ezt a dolgot? (mondjuk pihenés után felébred és rohangálni kezd)
2014. nov. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
az a baj h nem. reggel pl eddig egyáltalán nem csinálta de most meg már reggel is elég erősen belém harapott... az nem lehet h amiatt kergült meg mert átjöttek megnézni a régi gazdái? mert azóta csinálja ezt. amúgy tudom h nem szabad ütni a kutyust de ilyenkor nem lehet máshogy leállítani. egyszerüen hiába adom ki a magas hangot nem gsengít a harapásán ha meg elfordulok tőle akkor meg hátba támad
2014. nov. 20. 07:14
 8/9 Hovarju ***** válasza:

Lehet, hogy kicsit megzavarta a régi gazdák látogatása, de szerintem az csak rövid ideig tartó változást okoz.

Jó lenne látni, hogy mit és hogyan csinál és ti mit reagáltok erre.

Az jutott eszembe, hogy felhívhatnád telefonon az iskolát, ahová később járni szeretnétek, és kérdezd meg tőlük mit ajánlanak. Hátha ki tud menni valaki megnézni.

2014. nov. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
már próbáltam de még egyelőre nem vették fel... majd még próbálkozok
2014. nov. 20. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!