Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti ugyanolyan fajtájú kutyát...

Ti ugyanolyan fajtájú kutyát választanátok, mint amilyet elvesztettetek?

Figyelt kérdés
Nemrég vesztettem el a kutyámat és borzasztóan hiányzik. Később szeretnék másik kutyát, de nem tudom hogy újra ugyanazt a fajtát válasszam, vagy inkább mást. Szívemszerint mást választanék, mert ha egy kinézetre hasonló kutyám lenne folyton őt látnám benne, viszont egy imádom ezt a fajtát (magyar vizsla). Teljesen tanácstalan vagyok
2014. nov. 19. 22:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Így utólag nem.

Amikor a kuytám elpusztult (Alaszkai malamut), egy két hónapig nézegettem, hogy milyen kölykök vannak, hol stb.

De nekem egyik sem volt olyan szép, sem olyan szimpatikus képről, mint amikor a kuytámat először megláttam. Minden kölyköt és felnőttet vele hasonlítottam össze és ez így utólag szerintem nem lett volna jó ötlet.


Összesen 4 hónapot vártunk és egy fekete labradorunk lett :)

2014. nov. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Borzasztóan nehéz ezt a döntést meghozni. Anya megint vizslát akar én viszont valami mást, számomra rettenetes lenne egy hasonló kutyát látni, de más szemilyiséggel :(. Annyira borzasztó, még a képet sem tudok róla nézegetni, mert nem bírok ránézni, mert azzonnal sírnom kell. Több mint egy éve nincs velünk :(, olyan hamar elment. Borzasztó eggyütt élnem a bűntudattal, hogy néha szigorú voltam hozzá
2014. nov. 19. 23:04
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

jaja, én most a macskámat emésztem így.

A labi már berágta magát a szívünkbe az elműlt 4 év alatt.

Olyan agilis, mint a vizsla egyébként, ha bírjátok azt a tempót, akkor a labradort merem ajánlani a vizsla után és helyett is.

2014. nov. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Bár nekem eddig csak keverék kutyáim voltak, én se tudnék hasonlót választani.

Ha anyukád mindenképp vizslát akar, szerintem egyezzetek ki egy weimari vizslában, szintén vizsla, szintén gyönyörű, de nem hiszem, hogy olyan sokszor jutna eszedbe róla :)

2014. nov. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg egy vizsla-keverék? Vagy hosszú szőrű magyar vizsla? Vizsla, de mégse olyan, mint a volt kutyus.
2014. nov. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg a 3. kutyám van. Amikor az első kutyám elment, teljesen más kinézetű színű kutyám választottam (menhelyről), ugyanúgy gondolkoztam mint te. Mikor ő is meghalt váratlanul a fiam hozott egy kóbor kutyust nagyon hasonlót hozzá. Teljesen más a személyisége és látom benne az előző kutyusomat is és nem zavaró. Nyugodtan válaszd újra a vizslát.
2014. nov. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%

Nem. Szerintem kifejezetten jó, ha teljesen más kaliberű kutyát választasz. Nekem első kutyám egy gyönyörű, zsemle színű, hosszú szőrű csivava volt. Mikor el kellett altatni, újra csivavát szerettem volna.... A fajtamentők válaszra sem méltattak, aztán eszembe jutott a helyi sintértelep, kimentünk. Volt benn elvileg egy őzpincser, mikor kilátogattuk a telepre nem találták (!??), viszont én mindenképp kis-közepes termetű kutyust akartam. Végül egy (akkor még soványka) izompacsirta, közepes méretű, fekete staffordshire terrier keveréket hoztunk ki, mert a többi mutatós, tarka kutyus mellett valószínűleg senkinek nem akadt volna meg rajta a szeme. Én meg úgyis rengeteget járok-kelek, túrázok.


Ha lesz még kutyám, biztos teljesen más jellegű lesz :)


Ezzel a terrierrel egyébként néha vért izzadok, nagyon makacs, nagyon nehéz eset és nagyon erős kutya (és még a csivavákra mondják, hogy nehéz természetűek, hahahaha :D). Viszont rengeteget változtam én is hozzáállásban és szerintem nagyon jó dolog, ha az ember többféle, macerásabb kutyával is megtanul bánni és akkor utána már egyre könnyebb lesz a többi fajta is :)))


(Kicsit vicces, mikor valaki, akinek világ életében csak vizsla/beagle/mopsz, stb. kutyája volt fényezi magát, hogy ő milyen "profi" kutyás. Ilyenkor magamban mosolygok, hogy oké, cseréljünk 3 napra :DDDD )

2014. nov. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"biztos teljesen más jellegű lesz "

Mármint egy teljesen más stílusú, habitusú kutya :D

2014. nov. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg válasszatok más típust a vizslán belül (hosszú vagy drót szőrű stb.) vagy más színűt, amilyen nem hasonlít annyira az elvesztett kutyushoz.
2014. nov. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha mást szeretnél, akkor próbáld meg a labradort, de igazából neked kell eldönteni, hogy mit szeretnél. Attól, hogy ugyanolyat akarnál nem jelenti azt, hogy a másikra gondolsz folyton. Eszedbe jutna néha, de ennyi.
2014. nov. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!