Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti ugyanolyan fajtájú kutyát...

Ti ugyanolyan fajtájú kutyát választanátok, mint amilyet elvesztettetek?

Figyelt kérdés
Nemrég vesztettem el a kutyámat és borzasztóan hiányzik. Később szeretnék másik kutyát, de nem tudom hogy újra ugyanazt a fajtát válasszam, vagy inkább mást. Szívemszerint mást választanék, mert ha egy kinézetre hasonló kutyám lenne folyton őt látnám benne, viszont egy imádom ezt a fajtát (magyar vizsla). Teljesen tanácstalan vagyok
2014. nov. 19. 22:50
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem nyáron ment el 14 év után a német juhászom. Nagyon nagyon szeretem a fajtát, de nem fogok többet nj-t vásárolni. Nem az elment kutyám miatt, hanem azért, mert ő már 2. nj-m volt, akinek öregkorára dp-je lett, és őt is gyomor csavarodás vitte el, pedig mindent megtettünk érte, de amikor az orvost beadta neki a sima altató injekciót, az öreg szervezete már azt sem bírta, és az altatásba halt bele :(

Szívem szerint nj-t vennék, de ha 2 kutyánál se volt a tk garancia a dp-re, és fajtájából adódóan gyomorcsavarodás vitte el, így nem merek belevágni megint ( jó, tudom, hogy ki lehetne pl a gyomrát varratni, de én mégegyszer nem akarom azt átélni, hogy minden erőfeszítés hiába való legyen, és a kezeim között menjen el)


De ha nem lenne ez az egészségügyi dolog, ami kizárja nálam a fajtát, minden további nélkül választanám. Igaz, a kicsi nem az előző kutyám lenne, de mivel bizonyos idő eltelik a két kutya között, ezért amikor jönne az új, szépen lassan ugyan úgy összeszoknánk, mint az előzővel. És engem csak örömmel töltene el, ha mondjuk látnám, hogy a kölyök rendelkezik olyan tulajdonságokkal, amilyenekkel az előző kutyám. Az előzőt attól függetlenül ugyan úgy szeretném, és ugyan úgy hiányozna, de szerencsére a szeretetnek nincsenek határai, és a kicsit is épp úgy tudnám szeretni, mint az öreget.

Az összehasonlítgatás dolog meg butaság...nem kell őket egymáshoz hasonlítgatni, mivel mind a ketten más személyiségek, és a kölyöknek is biztos lennének olyan tulajdonságai, amik egyedivé tennék.

2014. nov. 20. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Huskym halt meg februárban balesetben, eleinte, olyan 1 hónappal a halála után nagyon akartam egy huskyt újra, lehetőleg ugyanolyan kinézetűt, mint ő, mert borzasztóan hiányzott. Aztán nem volt lehetőségem egy fél évig kutyát venni magamhoz a 2 meglévő mellé, amikor lett, akkor meg inkább kimentem a helyi gyepire, és befogadtam ideiglenesbe egy pit bull keveréket. Fantasztikus kutya, 2 hónap után örökbe is fogadtam. Abban viszont biztos vagyok, hogy ha egyszer kertesbe költözünk, lesz újra huskym, ha mást nem, ideiglenesbe.
2014. nov. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nekem csak és kizárólag az a fajta jött mindig, ami a szívem csücske. Német juhász *_*

És nem látom benne egyikbe sem a másikakat. Igaz, a fajtára jellemző alap adottságok mindben ott voltak-vannak. De ezért maradok a fajtánál. Minden egyed más, még fajtán belül is. A "jellemző" fajta betegségek nálam nem jelentkeztek. Mert pontosan tudtam mindig, honnan kell kiskutyát választanom.

2014. nov. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!