Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Időzített pisiltetés? Hogyan?

Időzített pisiltetés? Hogyan?

Figyelt kérdés

Két menhelyről hozott kan kutyám van.

Kinti kutyák, de télen bent alszanak a műhelyben ha már bejönnek a fagyok.

Tavaly minden hajnalban felkeltem kb. 5 óra elteltével, mert megfigyeltem, hogy ha már kicsit később mentem ki bepisilt valamelyik. Amikor kiengedem őket, nem mindig pisil mindegyik, úgy érzem az egyik jobban érti, hogy miért kell kimennie. Szavakat elég jól megjegyeznek, ezért ilyenkor mondogatom, hogy pisi, előtte is, és amikor épp pisil akkor is, és ha befejezte megdicsérem és utána visszaengedem. Az sem törvényszerű, hogy mindig bepisilnek, a másik most éjjel kijött, de nem pisilt, mégis kibírta aztán reggelig, 8 órát volt bent egyhuzamban.

Igazából az volna a legjobb, ha kibírnák és nem kéne éjjel felkelnem. Amikor kiküldöm őket, jó lenne, ha tudnák, miért kell kimenniük.

Gondolom akik lakásban tartanak kutyát, kiskora óta szoktatják rá és jobban kialakul a rutin. Mivel ők nincsenek bent egész évben, így azért kicsit nehezebb.

Gondolom az is megoldás lenne, ha lefekvés előtt mindig ugyanabban az időben mennének ki elvégezni, mondjuk 10 óra körül, de elég rapszodikusan fekszünk, tegnap pl. olyan fáradtak voltunk, hogy már 8-kor elaludtunk. Ötletek? Tapasztalatok?


2014. nov. 21. 08:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Elvileg jó amit csinálsz de sok türelem kell hozzá.

Esetleg, ha a műhelyben kapnak enni, az lesz a saját területük, ahova nem piszkítanak. (csak ötlet)

2014. nov. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Annyiszor hallottam már ezt hogy nem csinál a helyére a kutya ahol él, de ez nem igaz. Ettől függetlenül amit a kérdező csinál valóban jó, csak nem szabad feladni. Lehet hogy több hónapig fog tartani mire eredménye lesz!
2014. nov. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Én sem hiszem, hogy nem pisilnék oldalba a szekrényt ha bent ennének. Ráadásul nem akarom az etetési szokásokat is felbolydítani, mert ez már kialakult a 2,5 év alatt, hogy hol esznek, hol a tányérjuk, melyikét teszem le előbb stb. Távol esznek egymástól, ez bent nem lenne megoldható. Szóval nem akarom a már jól bevált szokást megváltoztatni.

Akkor összegezve tényleg az a megoldás, hogy megpróbálom lefekvés előtt, nagyjából ugyanabban az időben megpisiltetni őket, továbbra is mondogatom, hogy pisi, majd próbáljam egyre tovább húzni az éjszakai kiengedést?

Ha véletlen mégis bepisil valamelyik mit csináljak? Hogyan jelezzem, hogy nem szabad?

A másik, hogy aztán majd tavasszal és nyáron elfelejtik az egészet? Talán ebben az időszakban is mondogatnom kellene majd a pisi szót amikor épp pisilnek, hogy ne felejtsék el? Mert különben az lesz, hogy minden télen újra és újra be kell tanítanom őket.

Áhh nem egyszerű ez, de annyira imádom őket. Volt előtte egy angol masztif keverék kutyám. Vele egyszerűbb volt, mert ugyan az utolsó éveiben inkontinenciája volt, meg minden baja, de Ő pl. ugatott, ha ki akart menni. Meghallottam, mert a lakásból is nyílik ajtó a műhely felé. Az utolsó évében már volt, hogy a konyhában is aludt, mert nagyon beteg volt, de akkor bejött a hálószobába és felébresztett, ha ki akart menni. Nem volt okosabb, mint a mostaniak, de Ő pl. mindenféle tanítás nélkül tudta, hogy azért engedem ki, hogy elvégezze a dolgát, majd rohant is vissza. :-)

Nem egyszerű, olyanok, mint a gyerekek, most éjjel volt az első alkalom az idén, hogy bent aludtak, de nagyon szarul aludtam, mert folyton felébredtem és az órát néztem, ráadásul velük álmodtam. Azt hiszem ez egy jó edzés, ha majd lesz gyerekem :-D

2014. nov. 21. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!